Co je to?
Definice výrazu, termínu Montessori. Co znamená odborný pojem Montessori z kategorie Školství?

Co je Montessori? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Montessori?

Montessori je příjmení významné italské vědkyně v oboru pedagogiky, která se stala proslulou především svými výchovnými a vzdělávacími metodami. Jako Montessori se označují i jí vytvořené školy a metody.
Maria Montessori byla významnou postavou nejen v pedagogice, ale i v medicíně, psychologii, filozofii, biologii a antropologii. Své ideje převedla do praxe a vydala je i knižně. Montessori školy úspěšně fungují po celém světě.


Co je to Montessori? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Montessori. Co znamená odborný pojem Montessori z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Montessori je v kategorii Školství

Klíčová slova: slovník, Školství, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, vysvětlení, co je to Montessori?, přesný výraz, co to je, heslo, Školství, definice pojmu, lexikon, termín, význam slova, formulace, slovo, popis


Pojem Montessori je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Montessori dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Montessori škola (montessori pedagogika) je alternativní výchovně-vzdělávací program, který postupuje dle zásad navržených lékařkou a pedagožkou italského původu Marií Montessori (1870–1952) na počátku 20. století. Pedagogika typu Montessori je zaměřena na podporu dítěte při rozvíjení jeho poznatků a dovedností. Dítě je považováno za osobnost od přírody dobrou, jež by měla být ve své činnosti dospělými podporována. Aktivity dítě provádí pro uspokojení sebe sama, ne vyučujícího. Samotné učení by pak mělo probíhat bez zbytečného stresu a dalších projevů s negativním dopadem na psychiku dítěte.

Další informace o pojmu Montessori hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem Montessori ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Montessori ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Montessori ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Montessori ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Montessori ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Montessori ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Montessori například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Montessori? resp. co to je Montessori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Montessori, odpověď na dotaz co je to Montessori?. Víte např. kdo to je Usain Bolt? Znáte a víte kdo je Zmatkář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Montessori i v jiné kategorii než v Školství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.