Co je to?
Definice odborného termínu, slova Montessori. Co znamená pojem Montessori z kategorie Školství?

Co je Montessori?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Montessori?

Montessori je příjmení významné italské vědkyně v oboru pedagogiky, která se stala proslulou především svými výchovnými a vzdělávacími metodami. Jako Montessori se označují i jí vytvořené školy a metody.
Maria Montessori byla významnou postavou nejen v pedagogice, ale i v medicíně, psychologii, filozofii, biologii a antropologii. Své ideje převedla do praxe a vydala je i knižně. Montessori školy úspěšně fungují po celém světě.


Co je to Montessori? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Montessori. Co znamená pojem Montessori z kategorie Školství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Montessori? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Montessori patří do sekce Školství

Klíčová slova: co znamená, lexikon, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, definice, heslo, význam, co to je, slovník, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, formulace, vysvětlení, termín, Školství, přesný výraz


Pojem Montessori je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Montessori?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Montessori škola (montessori pedagogika) je alternativní výchovně-vzdělávací program, který postupuje dle zásad navržených lékařkou a pedagožkou italského původu Marií Montessori (1870–1952) na počátku 20. století. Pedagogika typu Montessori je zaměřena na podporu dítěte při rozvíjení jeho poznatků a dovedností. Dítě je považováno za osobnost od přírody dobrou, jež by měla být ve své činnosti dospělými podporována. Aktivity dítě provádí pro uspokojení sebe sama, ne vyučujícího. Samotné učení by pak mělo probíhat bez zbytečného stresu a dalších projevů s negativním dopadem na psychiku dítěte.

Jiné zdroje informací o pojmu Montessori

Hledat termín Montessori ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Montessori ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Montessori ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Montessori ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Montessori na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Montessori ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Montessori například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co to je Montessori? resp. jaká je definice termínu Montessori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Montessori, odpověď na dotaz co je to Montessori?. Víte např. kdo to je Dagmar Patrasová? Znáte a víte kdo je Žárlivec? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Školství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, mladý učitel, montessori, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.