Co je to?
Odborný výraz, definice slova Montessori. Co znamená pojem Montessori z kategorie Školství?

Co je to Montessori? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Montessori?

Montessori je příjmení významné italské vědkyně v oboru pedagogiky, která se stala proslulou především svými výchovnými a vzdělávacími metodami. Jako Montessori se označují i jí vytvořené školy a metody.
Maria Montessori byla významnou postavou nejen v pedagogice, ale i v medicíně, psychologii, filozofii, biologii a antropologii. Své ideje převedla do praxe a vydala je i knižně. Montessori školy úspěšně fungují po celém světě.


Co je to Montessori? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Montessori. Co znamená pojem Montessori z kategorie Školství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Montessori doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Montessori se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: co to je, synonymum, pojem, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, Školství, přesný výraz, co je to Montessori?, definice, heslo, slovník, terminologie, terminus technicus, termín, význam slova, informace, odborný výraz


Pojem Montessori je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Montessori? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Montessori škola (montessori pedagogika) je alternativní výchovně-vzdělávací program, který postupuje dle zásad navržených lékařkou a pedagožkou italského původu Marií Montessori (1870–1952) na počátku 20. století. Pedagogika typu Montessori je zaměřena na podporu dítěte při rozvíjení jeho poznatků a dovedností. Dítě je považováno za osobnost od přírody dobrou, jež by měla být ve své činnosti dospělými podporována. Aktivity dítě provádí pro uspokojení sebe sama, ne vyučujícího. Samotné učení by pak mělo probíhat bez zbytečného stresu a dalších projevů s negativním dopadem na psychiku dítěte.

Jiné informační zdroje o pojmu Montessori

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Montessori ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Montessori ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Montessori ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Montessori ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Montessori ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Montessori na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Montessori například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Montessori? resp. jaký je význam pojmu Montessori? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Montessori, odpověď na dotaz co je to Montessori?. Víte např. kdo to je Zmatkář? Znáte a víte kdo je Homouš? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.