Co je to?
Odborný výraz, definice slova Shareware. Co znamená pojem Shareware z kategorie Software?

Co je Shareware?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Shareware?

Shareware je označení softwaru, který se volně šiří po internetu nebo prostřednictvím CD a DVD, které bývají např. přílohou různých časopisů. Shareware je chráněný autorským právem, uživatel je povinen dodržovat licenční podmínky a po uplynutí zkušební doby softwaru (trial) je potřeba registrovat se a uhradit poplatek. Existuje mnoho různých typů licenčních podmínek jednotlivých programů. Některé programy po vypršení zkušební lhůty přestanou pracovat, jiné fungují dál s omezenou funkčností, další např. pravidelně zobrazují hlášky vyzývající k registraci.


Co je to Shareware? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Shareware. Co znamená pojem Shareware z kategorie Software?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Shareware se nachází v sekci software

Klíčová slova: význam pojmu, Shareware, co znamená, software, význam, informace, co je to Shareware?, formulace, slovo, přesný výraz, co to je, vysvětlení, názvosloví, definice, definice pojmu, pojem, slovník, terminus technicus


Pojem Shareware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Shareware? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne. Pokud ho ale nadále používá, je povinen se řídit podle autorovy licence a zpravidla zaplatit cenu programu nebo se třeba jen registrovat.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Shareware ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Shareware ve Wikislovníku

Vyhledat termín Shareware ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Shareware ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Shareware ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Shareware ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Shareware například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co znamená Shareware? resp. jaký je přesný význam slova Shareware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Shareware, odpověď na dotaz co je to Shareware?. Víte např. kdo to je Instrumentalista? Znáte a víte kdo je Bohoslovec? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.