Co je to?
Definice výrazu Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Co to je Shareware? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Shareware?

Shareware je označení softwaru, který se volně šiří po internetu nebo prostřednictvím CD a DVD, které bývají např. přílohou různých časopisů. Shareware je chráněný autorským právem, uživatel je povinen dodržovat licenční podmínky a po uplynutí zkušební doby softwaru (trial) je potřeba registrovat se a uhradit poplatek. Existuje mnoho různých typů licenčních podmínek jednotlivých programů. Některé programy po vypršení zkušební lhůty přestanou pracovat, jiné fungují dál s omezenou funkčností, další např. pravidelně zobrazují hlášky vyzývající k registraci.


Co je to Shareware? Význam slova, termín, Definice výrazu Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Shareware) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Shareware patří do kategorie Software

Klíčová slova: heslo, wiki, co znamená, formulace, synonymum, lexikon, co to je, přesný výraz, slovo, pojem, informace, popis, co je to Shareware?, Software, terminologie, vysvětlení, slovník, přesný význam


Pojem Shareware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Shareware? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne. Pokud ho ale nadále používá, je povinen se řídit podle autorovy licence a zpravidla zaplatit cenu programu nebo se třeba jen registrovat.

Jiné informační zdroje o pojmu Shareware

Zkusit najít pojem Shareware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Shareware ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Shareware ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Shareware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Shareware na Google.cz

Vyhledat výraz Shareware ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Shareware například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Shareware? resp. co přesně znamená slovo Shareware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Shareware, odpověď na dotaz co je to Shareware?. Víte např. kdo to je Marxista? Znáte a víte kdo je Saturn? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Shareware v jiné sekci než Software. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.