Co je to?
Definice odborného termínu, slova Shareware. Co znamená pojem Shareware z kategorie Software?

Co je Shareware? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Shareware

Shareware je označení softwaru, který se volně šiří po internetu nebo prostřednictvím CD a DVD, které bývají např. přílohou různých časopisů. Shareware je chráněný autorským právem, uživatel je povinen dodržovat licenční podmínky a po uplynutí zkušební doby softwaru (trial) je potřeba registrovat se a uhradit poplatek. Existuje mnoho různých typů licenčních podmínek jednotlivých programů. Některé programy po vypršení zkušební lhůty přestanou pracovat, jiné fungují dál s omezenou funkčností, další např. pravidelně zobrazují hlášky vyzývající k registraci.


Co je to Shareware? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Shareware. Co znamená pojem Shareware z kategorie Software?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Shareware sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Shareware patří do sekce software

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, software, wiki, heslo, Shareware, vysvětlení, informace, termín, pojem, slovník, synonymum, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, význam, význam slova


Pojem Shareware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Shareware? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne. Pokud ho ale nadále používá, je povinen se řídit podle autorovy licence a zpravidla zaplatit cenu programu nebo se třeba jen registrovat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Shareware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Shareware ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Shareware ve Wikizdrojích

Hledat termín Shareware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Shareware na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Shareware ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Shareware například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Shareware? resp. co se přesně ukrývá za slovem Shareware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Shareware, odpověď na dotaz co je to Shareware?. Víte např. kdo to je Denisa Dvořáková? Znáte a víte kdo je Bohoslovec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Shareware i v jiných kategoriích (než software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.