Co je to?
Výraz, termín, definice slova Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Co je to Shareware? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Shareware

Shareware je označení softwaru, který se volně šiří po internetu nebo prostřednictvím CD a DVD, které bývají např. přílohou různých časopisů. Shareware je chráněný autorským právem, uživatel je povinen dodržovat licenční podmínky a po uplynutí zkušební doby softwaru (trial) je potřeba registrovat se a uhradit poplatek. Existuje mnoho různých typů licenčních podmínek jednotlivých programů. Některé programy po vypršení zkušební lhůty přestanou pracovat, jiné fungují dál s omezenou funkčností, další např. pravidelně zobrazují hlášky vyzývající k registraci.


Co je to Shareware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Shareware. Co znamená odborný pojem Shareware z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Shareware s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Shareware patří do kategorie software

Klíčová slova: vysvětlení, definice, definice pojmu, pojem, přesný výraz, slovník, popis, software, co to je, terminologie, co je to Shareware?, slovo, odborné názvosloví, informace, heslo, synonymum, význam slova, wiki


Pojem Shareware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Shareware? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Shareware je označení pro software chráněný autorským právem, který je možné volně distribuovat (typicky na internetu nebo na CD nebo DVD, jež jsou přílohami časopisů). Uživatel má možnost software po určitou dobu zkoušet, zda mu vyhovuje nebo ne. Pokud ho ale nadále používá, je povinen se řídit podle autorovy licence a zpravidla zaplatit cenu programu nebo se třeba jen registrovat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Shareware ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Shareware ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Shareware ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Shareware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Shareware ve Wikislovníku

Hledat výraz Shareware ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Shareware například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Shareware? resp. co se přesně ukrývá za slovem Shareware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Shareware, odpověď na dotaz co je to Shareware?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Pastevec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než software. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.