Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čep. Co znamená pojem Čep z kategorie Technika?

Co je Čep?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Čep

1. Čep je ve strojírenství válcová součástka nebo část hřídele uložená v ložisku, která umožňuje otáčivý pohyb.
2. zkratka pro český ekumenický překlad Bible.


Co je to Čep? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čep. Co znamená pojem Čep z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čep sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Čep patří do sekce technika

Klíčová slova: co je to Čep?, slovo, lexikon, význam slova, přesný výraz, význam, odborný výraz, pojem, odborné názvosloví, technika, informace, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, co znamená, terminus technicus, definice


Pojem Čep je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čep? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čep je ve strojírenství válcová (řidčeji kuželová nebo kulová) součástka nebo část hřídele, uložená v ložisku a umožňující otáčivý pohyb. Podle polohy hřídele se rozlišují čepy horizontální, na něž působí hlavně radiální síly, a čepy vertikální, kde působí hlavně axiální síly.

Další informační zdroje

Najít heslo Čep ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Čep ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Čep ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čep ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Čep na Youtube

Najít slovo Čep ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čep například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co je to Čep? resp. co označuje slovo Čep? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čep, odpověď na dotaz co je to Čep?. Víte např. kdo to je Frederik Pohl? Znáte a víte kdo je Playmate? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Čep i v jiných kategoriích (než technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.