Co je to?
Definice výrazu, termínu Epilog. Co znamená odborný pojem Epilog z kategorie Literatura?

Co je Epilog? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Epilog

Epilog je slovo používané ve více oblastech, například v písemnictví, hudbě, divadle, řeči a dalších. Pojem se objevuje velmi často v literatuře, v závěru knih, kde bývá označován také jako doslov nebo závěr díla. V hudbě se nazývá dohra.
Jedná se vždy o část díla, která nějakým způsobem uzavírá a shrnuje celý předcházející děj. Může také vysvětlovat to, co zůstalo nejasné, nebo přiblížit další osudy hlavních postav. Běžně se používá i přenesený význam slova epilog, kdy se jím označuje konec nějakého děje nebo závěr procesu či události.


Co je to Epilog? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Epilog. Co znamená odborný pojem Epilog z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Epilog? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Epilog je v kategorii literatura

Klíčová slova: význam, přesný význam, co je to Epilog?, informace, slovo, význam pojmu, vysvětlení, terminologie, definice, Epilog, literatura, pojem, význam slova, co znamená, definice pojmu, názvosloví, co to je, terminus technicus


Pojem Epilog je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epilog? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epilog, v literatuře závěr díla či doslov, v hudbě dohra je závěrečná část projevu uzavírající celek, opak prologu. Může být vysvětlením děje (knihy, dramatu) a jeho zapojením do kontextu společnosti. Někdy to bývá také ukázání postav děje po nějaké době, často po několika letech, tedy co se s nimi nakonec stalo.
V přeneseném významu slova se zpravidla jedná o nějaký závěrečný děj nebo i poslední respektive ukončující (terminální) děj či proces v nějaké jiné události, jevu či procesu - například Norimberský soudní proces lze svým způsobem považovat za epilog druhé světové války v Evropě.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Epilog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Epilog ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Epilog ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Epilog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Epilog ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Epilog ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epilog například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Epilog? resp. co znamená výraz Epilog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilog, odpověď na dotaz co je to Epilog?. Víte např. kdo to je Vratislav Vyskočil? Znáte a víte kdo je Náborář? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Epilog i v jiné sekci než je kategorie literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.