Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Co to je Epilog? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Epilog

Epilog je slovo používané ve více oblastech, například v písemnictví, hudbě, divadle, řeči a dalších. Pojem se objevuje velmi často v literatuře, v závěru knih, kde bývá označován také jako doslov nebo závěr díla. V hudbě se nazývá dohra.
Jedná se vždy o část díla, která nějakým způsobem uzavírá a shrnuje celý předcházející děj. Může také vysvětlovat to, co zůstalo nejasné, nebo přiblížit další osudy hlavních postav. Běžně se používá i přenesený význam slova epilog, kdy se jím označuje konec nějakého děje nebo závěr procesu či události.


Co je to Epilog? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Epilog se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: význam, odborný výraz, co to je, lexikon, terminologie, synonymum, co je to Epilog?, definice, heslo, popis, literatura, definice pojmu, wiki, informace, pojem, slovník, co znamená, terminus technicus


Pojem Epilog je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Epilog? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epilog, v literatuře závěr díla či doslov, v hudbě dohra je závěrečná část projevu uzavírající celek, opak prologu. Může být vysvětlením děje (knihy, dramatu) a jeho zapojením do kontextu společnosti. Někdy to bývá také ukázání postav děje po nějaké době, často po několika letech, tedy co se s nimi nakonec stalo.
V přeneseném významu slova se zpravidla jedná o nějaký závěrečný děj nebo i poslední respektive ukončující (terminální) děj či proces v nějaké jiné události, jevu či procesu - například Norimberský soudní proces lze svým způsobem považovat za epilog druhé světové války v Evropě.

Jiné zdroje informací o pojmu Epilog

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epilog ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Epilog ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Epilog ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Epilog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Epilog na Google.cz

Zkusit najít Epilog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epilog například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Epilog? resp. co znamená Epilog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilog, odpověď na dotaz co je to Epilog?. Víte např. kdo to je Arthur Schopenhauer? Znáte a víte kdo je DTP operátor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.