Co je to?
Odborný výraz, definice slova Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Co je to Epilog? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Epilog?

Epilog je slovo používané ve více oblastech, například v písemnictví, hudbě, divadle, řeči a dalších. Pojem se objevuje velmi často v literatuře, v závěru knih, kde bývá označován také jako doslov nebo závěr díla. V hudbě se nazývá dohra.
Jedná se vždy o část díla, která nějakým způsobem uzavírá a shrnuje celý předcházející děj. Může také vysvětlovat to, co zůstalo nejasné, nebo přiblížit další osudy hlavních postav. Běžně se používá i přenesený význam slova epilog, kdy se jím označuje konec nějakého děje nebo závěr procesu či události.


Co je to Epilog? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Epilog. Co znamená pojem Epilog z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Epilog? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Epilog je v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, termín, přesný význam, přesný výraz, heslo, význam, význam pojmu, slovník, odborný výraz, terminologie, význam slova, Literatura, wiki, co je to Epilog?, definice, vysvětlení, odborné názvosloví, co to je


Pojem Epilog je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Epilog dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Epilog, v literatuře závěr díla či doslov, v hudbě dohra je závěrečná část projevu uzavírající celek, opak prologu. Může být vysvětlením děje (knihy, dramatu) a jeho zapojením do kontextu společnosti. Někdy to bývá také ukázání postav děje po nějaké době, často po několika letech, tedy co se s nimi nakonec stalo.
V přeneseném významu slova se zpravidla jedná o nějaký závěrečný děj nebo i poslední respektive ukončující (terminální) děj či proces v nějaké jiné události, jevu či procesu - například Norimberský soudní proces lze svým způsobem považovat za epilog druhé světové války v Evropě.

Více informací o slovu Epilog doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Epilog ve Wikizdrojích

Hledat termín Epilog ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Epilog ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Epilog ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Epilog ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Epilog ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Epilog například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Epilog? resp. co se přesně ukrývá za slovem Epilog? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epilog, odpověď na dotaz co je to Epilog?. Víte např. kdo to je Populista? Znáte a víte kdo je Skladník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.