Co je to?
Definice výrazu Moudrost. Co znamená odborný pojem Moudrost z kategorie Filozofie?

Co je Moudrost?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Moudrost?

Moudrost můžeme popsat jako schopnost rozumně využít nejen své životní zkušenosti. Pokud je někdo moudrý, neznamená to úplně totéž co chytrý nebo vzdělaný. Moudrost v sobě nese odkaz na zkušenosti získané zpravidla za delší časové období, proto toto slovo používáme spíše tehdy, pokud hovoříme o někom starším.


Co je to Moudrost? Význam slova, termín, Definice výrazu Moudrost. Co znamená odborný pojem Moudrost z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Moudrost? s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Moudrost je v sekci filozofie

Klíčová slova: popis, význam slova, význam pojmu, význam, slovník, Moudrost, synonymum, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, wiki, informace, terminologie, definice pojmu, heslo, lexikon, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Moudrost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Moudrost?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Moudrostí se obvykle rozumí shrnující a praktické rozumění světu i člověku, zároveň svrchované i taktně skromné, jež dává jistotu v rozhodování a jednání. K moudrosti nutně patří rozvaha, zkušenost a odstup od bezprostředních podnětů a okolností. Lidské společnosti moudrost vysoce cenily, ukládaly ji do přísloví, vyprávění i náboženských spisů a v mnoha kulturách se pokládá za ctnost. Thomas Hobbes v díle Základy filosofie státu a společnosti (O občanu) definuje moudrost jako „dokonalou znalost pravdy ve všech vědech jakýchkoli“. Ta podle něj povstává z „trvajících vzpomínek na věci, jako by pomocí řady jakýchsi určitých názvů, nemůže však nikterak býti dílem náhlého ostrovtipu, nýbrž dobře rozvažujícího rozumu, což souborným názvem nazýváme filosofií“. Sókratés před soudem o sobě říká, že „žádnou moudrost nemá, velkou ani malou“, a Platón vysvětluje, že z úcty k moudrosti, kterou si žádný smrtelník nemůže osobovat, si zvolil název „filosof“ – ten, který po moudrosti touží. Izraelský politik Abba Eban si prý stěžoval, že „lidé i národy jednají moudře, až když vyčerpali všechny ostatní možnosti“.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Moudrost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moudrost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Moudrost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Moudrost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Moudrost ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Moudrost na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Moudrost například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Moudrost? resp. co je to Moudrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moudrost, odpověď na dotaz co je to Moudrost?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Andrej Bóna? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Moudrost i jinde než v sekci než v filozofie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka, moudrost, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.