Co je to?
Definice odborného termínu, slova Moudrost. Co znamená pojem Moudrost z kategorie Filozofie?

Co je Moudrost? Význam slova

Co znamená termín Moudrost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Moudrost můžeme popsat jako schopnost rozumně využít nejen své životní zkušenosti. Pokud je někdo moudrý, neznamená to úplně totéž co chytrý nebo vzdělaný. Moudrost v sobě nese odkaz na zkušenosti získané zpravidla za delší časové období, proto toto slovo používáme spíše tehdy, pokud hovoříme o někom starším.


Co je to Moudrost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Moudrost. Co znamená pojem Moudrost z kategorie Filozofie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Moudrost sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Moudrost patří do sekce filozofie

Klíčová slova: popis, definice pojmu, termín, lexikon, co znamená, Moudrost, heslo, terminus technicus, slovník, vysvětlení, informace, co je to Moudrost?, synonymum, význam pojmu, filozofie, význam slova, filozofie, odborné názvosloví


Pojem Moudrost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Moudrost? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Moudrostí se obvykle rozumí shrnující a praktické rozumění světu i člověku, zároveň svrchované i taktně skromné, jež dává jistotu v rozhodování a jednání. K moudrosti nutně patří rozvaha, zkušenost a odstup od bezprostředních podnětů a okolností. Lidské společnosti moudrost vysoce cenily, ukládaly ji do přísloví, vyprávění i náboženských spisů a v mnoha kulturách se pokládá za ctnost. Thomas Hobbes v díle Základy filosofie státu a společnosti (O občanu) definuje moudrost jako „dokonalou znalost pravdy ve všech vědech jakýchkoli“. Ta podle něj povstává z „trvajících vzpomínek na věci, jako by pomocí řady jakýchsi určitých názvů, nemůže však nikterak býti dílem náhlého ostrovtipu, nýbrž dobře rozvažujícího rozumu, což souborným názvem nazýváme filosofií“. Sókratés před soudem o sobě říká, že „žádnou moudrost nemá, velkou ani malou“, a Platón vysvětluje, že z úcty k moudrosti, kterou si žádný smrtelník nemůže osobovat, si zvolil název „filosof“ – ten, který po moudrosti touží. Izraelský politik Abba Eban si prý stěžoval, že „lidé i národy jednají moudře, až když vyčerpali všechny ostatní možnosti“.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Moudrost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Moudrost ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Moudrost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moudrost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moudrost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Moudrost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Moudrost například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Moudrost? resp. jaká je definice slova Moudrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moudrost, odpověď na dotaz co je to Moudrost?. Víte např. kdo to je George Harrison? Znáte a víte kdo je Pavel Svoboda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Moudrost i jinde než v sekci než v filozofie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.