Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moudrost. Co znamená pojem Moudrost z kategorie Filozofie?

Co to je Moudrost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Moudrost?

Moudrost můžeme popsat jako schopnost rozumně využít nejen své životní zkušenosti. Pokud je někdo moudrý, neznamená to úplně totéž co chytrý nebo vzdělaný. Moudrost v sobě nese odkaz na zkušenosti získané zpravidla za delší časové období, proto toto slovo používáme spíše tehdy, pokud hovoříme o někom starším.


Co je to Moudrost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Moudrost. Co znamená pojem Moudrost z kategorie Filozofie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Moudrost je v kategorii filozofie

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, synonymum, co znamená, pojem, terminus technicus, odborný výraz, slovo, termín, přesný výraz, názvosloví, wiki, přesný význam, terminologie, význam slova, informace, formulace, definice pojmu


Pojem Moudrost je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Moudrost dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Moudrostí se obvykle rozumí shrnující a praktické rozumění světu i člověku, zároveň svrchované i taktně skromné, jež dává jistotu v rozhodování a jednání. K moudrosti nutně patří rozvaha, zkušenost a odstup od bezprostředních podnětů a okolností. Lidské společnosti moudrost vysoce cenily, ukládaly ji do přísloví, vyprávění i náboženských spisů a v mnoha kulturách se pokládá za ctnost. Thomas Hobbes v díle Základy filosofie státu a společnosti (O občanu) definuje moudrost jako „dokonalou znalost pravdy ve všech vědech jakýchkoli“. Ta podle něj povstává z „trvajících vzpomínek na věci, jako by pomocí řady jakýchsi určitých názvů, nemůže však nikterak býti dílem náhlého ostrovtipu, nýbrž dobře rozvažujícího rozumu, což souborným názvem nazýváme filosofií“. Sókratés před soudem o sobě říká, že „žádnou moudrost nemá, velkou ani malou“, a Platón vysvětluje, že z úcty k moudrosti, kterou si žádný smrtelník nemůže osobovat, si zvolil název „filosof“ – ten, který po moudrosti touží. Izraelský politik Abba Eban si prý stěžoval, že „lidé i národy jednají moudře, až když vyčerpali všechny ostatní možnosti“.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Moudrost ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Moudrost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Moudrost ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Moudrost ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Moudrost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moudrost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Moudrost například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Moudrost? resp. jaký je přesný význam slova Moudrost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moudrost, odpověď na dotaz co je to Moudrost?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Jack Nicholson? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Moudrost i v jiných kategoriích (než filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.