Co je to?
Odborný výraz, definice slova Savate. Co znamená slovo Savate z kategorie Sport?

Co je Savate?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Savate?

Savate je pojem z francouzštiny, v doslovném překladu znamená dělnickou obuv. Jeho předchůdcem je původní bojové umění chausson, ze kterého se savate vyvinulo. To volně přeloženo označuje obuv, kterou nosili šermíři, opotřebovanou pantofli. Savate bylo ovlivněno asijskými bojovými styly, které do Francie přiváželi hlavně námořníci. Nejoblíbenější bylo toto umění mezi pařížskými pouličními rváči.
První škola savate vznikla právě ve Francii v roce 1825. Jejím zakladatelem byl Michel Pisseux. Základem je použití nohou, různých technik úderů a kopů. Všechny techniky musí být prováděny s velkou elegancí. Soutěží se v různých hmotnostních kategoriích. Soutěže mají více kol, nesmí se používat údery loktem nebo kolenem, na krk nebo do genitálu. Zakázány jsou i hody. Vítězové mohou získat nejvyšší titul Stříbrná rukavice. V roce 1924 se soutěž savate stala součástí olympiády. Francouzská federace savate však byla založena mnohem později, až v roce 1965.


Co je to Savate? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Savate. Co znamená slovo Savate z kategorie Sport?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text (Savate) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Savate patří do kategorie sport

Klíčová slova: popis, pojem, definice, lexikon, Savate, slovo, význam pojmu, význam, odborný výraz, slovník, význam slova, termín, terminologie, přesný význam, co je to Savate?, názvosloví, definice pojmu, sport


Pojem Savate je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Savate? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Savate je francouzské bojové umění zaměřující se především na boj nohama (tzv. kick-box). Jedná se o jeden z prvních bojových stylů patřící do skupiny street-fighting (z angličtiny pouliční boj).
Savate (z francouzštiny dělnická obuv) vzniklo z bojového umění chausson (z francouzštiny obuv nošená šermíři), které bylo vytvořeno námořníky v Marseilles v 18. století, kteří často navštěvovali jihovýchodní Asii a setkali se zde s tamním bojovým uměním. Poté se savate rozšířilo dále do Francie prostřednictvím pouličních rvaček, zvláště pak v Paříži. Bojovníci při boji používali především kopy (odtud také název stylu). První ucelenou školu savate založil Michel Pisseux v roce 1825. Někdy je tento styl nazývaný savate - la boxe française.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Savate ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Savate ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Savate ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Savate ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Savate ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Savate ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Savate například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Savate? resp. co znamená slovo Savate? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Savate, odpověď na dotaz co je to Savate?. Víte např. kdo to je Bilbo Pytlík? Znáte a víte kdo je Vakcinolog? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, baseball sport, savate, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!