Co je to?
Výraz, termín, definice slova Savate. Co znamená odborný pojem Savate z kategorie Sport?

Co je to Savate? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Savate?

Savate je pojem z francouzštiny, v doslovném překladu znamená dělnickou obuv. Jeho předchůdcem je původní bojové umění chausson, ze kterého se savate vyvinulo. To volně přeloženo označuje obuv, kterou nosili šermíři, opotřebovanou pantofli. Savate bylo ovlivněno asijskými bojovými styly, které do Francie přiváželi hlavně námořníci. Nejoblíbenější bylo toto umění mezi pařížskými pouličními rváči.
První škola savate vznikla právě ve Francii v roce 1825. Jejím zakladatelem byl Michel Pisseux. Základem je použití nohou, různých technik úderů a kopů. Všechny techniky musí být prováděny s velkou elegancí. Soutěží se v různých hmotnostních kategoriích. Soutěže mají více kol, nesmí se používat údery loktem nebo kolenem, na krk nebo do genitálu. Zakázány jsou i hody. Vítězové mohou získat nejvyšší titul Stříbrná rukavice. V roce 1924 se soutěž savate stala součástí olympiády. Francouzská federace savate však byla založena mnohem později, až v roce 1965.


Co je to Savate? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Savate. Co znamená odborný pojem Savate z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Savate se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: co je to Savate?, vysvětlení, lexikon, synonymum, sport, slovník, terminus technicus, terminologie, přesný význam, názvosloví, formulace, termín, slovo, Savate, co znamená, pojem, definice, popis


Pojem Savate je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Savate? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Savate je francouzské bojové umění zaměřující se především na boj nohama (tzv. kick-box). Jedná se o jeden z prvních bojových stylů patřící do skupiny street-fighting (z angličtiny pouliční boj).
Savate (z francouzštiny dělnická obuv) vzniklo z bojového umění chausson (z francouzštiny obuv nošená šermíři), které bylo vytvořeno námořníky v Marseilles v 18. století, kteří často navštěvovali jihovýchodní Asii a setkali se zde s tamním bojovým uměním. Poté se savate rozšířilo dále do Francie prostřednictvím pouličních rvaček, zvláště pak v Paříži. Bojovníci při boji používali především kopy (odtud také název stylu). První ucelenou školu savate založil Michel Pisseux v roce 1825. Někdy je tento styl nazývaný savate - la boxe française.

Další informační zdroje o slovu Savate

Zkusit najít slovo Savate ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Savate ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Savate ve Wikimedia Commons

Hledat termín Savate na Google.cz

Zkusit najít pojem Savate ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Savate ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Savate například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Savate? resp. jaká je definice slova Savate? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Savate, odpověď na dotaz co je to Savate?. Víte např. kdo to je Fabio Aru? Znáte a víte kdo je Merchandiser? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!