Co je to?
Odborný výraz, definice slova Renesance. Co znamená slovo Renesance z kategorie Kultura?

Co je Renesance? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Renesance?

Renesance je pojmenování uměleckého slohu, který následoval po gotice. Vznikl ve Florencii ve 13. století a znamenal určitý návrat a obdiv k antice. Renesance přinesla obrovský rozvoj vědy a umění. Lidé se již neobraceli jen k Bohu, ale věřilo se více v sílu lidského rozumu.
Umělci se stávali uznávanými členy společnosti. Renesanční vzdělanost byla ovlivněna také vynálezem knihtisku.

Co je to Renesance? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Renesance. Co znamená slovo Renesance z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Renesance s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Renesance patří do kategorie kultura

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, kultura, popis, slovo, co znamená, Renesance, význam pojmu, slovník, odborný výraz, formulace, informace, definice, přesný význam, co to je, terminus technicus, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Renesance je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Renesance dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Renesance (též renezance) je umělecký sloh a historická epocha trvající od 14. do 17. století. Vyznačoval se mimo jiné zesvětštěním, individualismem a návratem k antice. Též je úzce spjat s humanismem.
Pojem znovuzrození (rinascenza) byl poprvé užit pro období rozkvětu umění a vědy, které začalo na konci 13. století v Itálii, italským historikem Giorgiem Vasarim v roce 1550. Pojem renesance je francouzský překlad užitý francouzským historikem Jules Micheletem a dále rozšířený švýcarským historikem umění Jacobem Burckhardtem v 19. století.
Během poslední čtvrtiny 20. století se někteří historikové začali vyjadřovat v tom smyslu, že renesancí mohlo být více. Uvažuje se o renesanci 12. století a již zavedeným a obecně přijímaným pojmem je karolinská renesance. Dále je výraz užíván ve spojení s národními procesy v tomto období, např. anglická renesance, italská renesance atd.

Zkuste zjistit více informací o slovu Renesance v následujících zdrojích

Hledat slovo Renesance na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Renesance ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Renesance ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Renesance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Renesance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Renesance ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Renesance například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Renesance? resp. co znamená výraz Renesance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Renesance, odpověď na dotaz co je to Renesance?. Víte např. kdo to je Ozzy Osbourne? Znáte a víte kdo je Charles Darwin? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Renesance i v jiné kategorii než v kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.