Co je to?
Výraz, termín, definice slova Grupeto. Co znamená odborný pojem Grupeto z kategorie Sport?

Co je Grupeto? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Grupeto?

Grupeto je označení z oblasti cyklistiky. Používá se pro skupinu cyklistů, kteří se při silničním závodě pohybují za hlavní skupinou.
Grupeto vzniká především při průjezdech horami a zahrnuje takové závodníky, kteří si dali za cíl, dojet v etapě v časovém limitu a udržet se tak v etapovém závodě. Nejde jim tedy o umístění, týmy zde mezi sebou příliš nesoupeří a panují zde přátelské vztahy. Pokud někdo z této skupinky odpadne, naloží ho sběrný vůz, který se drží právě za grupetem.


Co je to Grupeto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Grupeto. Co znamená odborný pojem Grupeto z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Grupeto sdílejte s přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Grupeto je v kategorii sport

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, sport, lexikon, heslo, Grupeto, synonymum, co to je, definice pojmu, terminus technicus, význam, slovník, sport, pojem, informace, přesný význam, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Grupeto je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Grupeto? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Grupeto (z italského gruppetto, skupinka) je skupina cyklistů v silničním závodě jedoucí za hlavním pelotonem. Vytváří se hlavně v horských etapách, kdy jej tvoří zejména sprinteři a domestici, které v takové etapě nezajímá umístění. Jejich hlavním zájmem je dojet etapu v časovém limitu, aby nebyli z etapového závodu vyloučeni. V grupetu proto často panuje kamarádská atmosféra napříč soupeřícími týmy.
Za grupetem obvykle jezdí sběrný vůz, který sbírá odpadlíky z grupeta.

Hledejte výraz Grupeto v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Grupeto ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Grupeto ve Wikimedia Commons

Hledat termín Grupeto ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Grupeto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Grupeto na Youtube

Zkusit najít termín Grupeto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Grupeto například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Grupeto? resp. co označuje slovo Grupeto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Grupeto, odpověď na dotaz co je to Grupeto?. Víte např. kdo to je Karlie Kloss? Znáte a víte kdo je Aleš Zbořil? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.