Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Instituce. Co znamená pojem Instituce z kategorie Latina?

Co je Instituce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Instituce?

Instituce je pojem, který má více významů. Obecně se používá k popisu organizovaných struktur a mechanismů, které mají za úkol plnit určité funkce nebo poskytovat určité služby ve společnosti. Instituce jsou základními stavebními kameny sociálního, politického a ekonomického řádu a hrají klíčovou roli ve společenském životě. Instituce mohou mít různé formy a rozsah. Může se jednat o veřejné nebo soukromé organizace s právním postavením, nebo organizace neformálního charakteru. Instituce mohou být vytvářeny na různých úrovních, mezinárodních, národních, regionálních a místních. Některé z nejznámějších institucí jsou například vlády, soudy, školy, univerzity, neziskové organizace, korporace, náboženské organizace, banky a další.
Instituce mají typické znaky, jako je organizovaná struktura a hierarchie. Mají jasně definované role, pravomoci a odpovědnost, pravidla a normy, které určují jejich fungování a interakce s okolním světem. Tato pravidla mohou být formální (např. zákony) nebo neformální (např. společenské normy). Instituce mají specifické cíle a funkce, které mají splnit. Mohou to být například ochrana lidských práv, vzdělávání, poskytování zdravotní péče, řízení ekonomiky, regulace trhu, spravedlnost a mnoho dalších.


Co je to Instituce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Instituce. Co znamená pojem Instituce z kategorie Latina?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Instituce se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: slovo, wiki, slovník, význam slova, co znamená, formulace, přesný význam, definice, definice pojmu, termín, přesný výraz, synonymum, latina, pojem, co je to Instituce?, význam pojmu, latina, názvosloví


Pojem Instituce je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Instituce na Youtube

Najít slovo Instituce ve Wikipedii

Vyhledat heslo Instituce ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Instituce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Instituce ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Instituce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Instituce například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Instituce? resp. co přesně znamená slovo Instituce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instituce, odpověď na dotaz co je to Instituce?. Víte např. kdo to je František Hrubín? Znáte a víte kdo je Robert Koch? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Instituce i v jiné části webu než je kategorie latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.