Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arabica. Co znamená odborný pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Co je to Arabica? Význam slova

Co znamená termín Arabica? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Arabica je název zrnkové kávy vysoké jakosti. Má nižší obsah kofeinu, ale velmi širokou nabídku chutí a vůní. Nazývají se tak zrna kávovníku Coffea arabica. Pěstuje se na plantážích ve větších výškách, cca mezi 600 až 2000 m. n. m. Keře jsou vysoké od tří do pěti metrů a poprvé se plody dají sklízet po uplynutí šesti let. Je velmi oblíbená, proto je její pěstování nejvíce rozšířené a zahrnuje tři čtvrtiny světové produkce kávy.
Arabicu je možné sklízet vícekrát za sezónu, její plody jsou velké přibližně jako třešně a mají i podobnou barvu. Zrnka se zpracovávají různými metodami – promývají se, metoda může být i suchá nebo polopromývaná. Tak se dosáhne zelené barvy zrn. Zelená zrna se nemusí dále upravovat nebo se praží. Při pražení je nutno postupovat citlivě, arabica rychle reaguje na změny teplot. Jednotlivé odrůdy se liší aromatem, chutí, vůní, vzhledem a velikostí zrn. Plantáže se nacházejí hlavně ve třech hlavních oblastech – Amerika, Afrika a oblast Pacifiku. Americká arabica je středně kyselá a nabízí celou škálu chutí, africká je značně kyselá a výrazná, pacifická je pikantnější a ostřejší.


Co je to Arabica? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arabica. Co znamená odborný pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Arabica? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Arabica je v kategorii nápoje

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, wiki, heslo, synonymum, význam pojmu, lexikon, slovník, terminus technicus, význam, terminologie, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, termín, Arabica, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Arabica je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Arabica na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arabica ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Arabica na Youtube

Vyhledat slovo Arabica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Arabica ve Wikipedii

Vyhledat heslo Arabica ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabica například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Arabica? resp. co je to Arabica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabica, odpověď na dotaz co je to Arabica?. Víte např. kdo to je Jan Dolanský? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!