Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arabica. Co znamená pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Co je Arabica?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Arabica

Arabica je název zrnkové kávy vysoké jakosti. Má nižší obsah kofeinu, ale velmi širokou nabídku chutí a vůní. Nazývají se tak zrna kávovníku Coffea arabica. Pěstuje se na plantážích ve větších výškách, cca mezi 600 až 2000 m. n. m. Keře jsou vysoké od tří do pěti metrů a poprvé se plody dají sklízet po uplynutí šesti let. Je velmi oblíbená, proto je její pěstování nejvíce rozšířené a zahrnuje tři čtvrtiny světové produkce kávy.
Arabicu je možné sklízet vícekrát za sezónu, její plody jsou velké přibližně jako třešně a mají i podobnou barvu. Zrnka se zpracovávají různými metodami – promývají se, metoda může být i suchá nebo polopromývaná. Tak se dosáhne zelené barvy zrn. Zelená zrna se nemusí dále upravovat nebo se praží. Při pražení je nutno postupovat citlivě, arabica rychle reaguje na změny teplot. Jednotlivé odrůdy se liší aromatem, chutí, vůní, vzhledem a velikostí zrn. Plantáže se nacházejí hlavně ve třech hlavních oblastech – Amerika, Afrika a oblast Pacifiku. Americká arabica je středně kyselá a nabízí celou škálu chutí, africká je značně kyselá a výrazná, pacifická je pikantnější a ostřejší.


Co je to Arabica? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arabica. Co znamená pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Arabica se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, co je to Arabica?, nápoje, význam, formulace, význam slova, slovo, definice, vysvětlení, Arabica, wiki, přesný význam, pojem, terminologie, definice pojmu, nápoje, termín


Pojem Arabica je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arabica? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kávovník arabský (Coffea arabica), též známý jako kávovník arabika, je rostlina z čeledi mořenovité (Rubiaceae). Z hlediska produkce kávy je nejvýznamnějším druhem.
Káva náleží mezi nejhodnotnější světové vývozní komodity. V roce 2002 poskytovala v Africe, Asii a tropické Americe živobytí asi 125 milionům lidí a celosvětový obchod činil v roce 2003 70 miliard amerických dolarů. Kávovník arabský se podílí na celkové světové produkci kávy 66 až 70 %, zbytek připadá především na kávovník statný (Coffea canephora).

Jiné zdroje informací o pojmu Arabica

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arabica ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Arabica na Google.cz

Hledat heslo Arabica ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Arabica na Google obrázcích

Vyhledat výraz Arabica ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Arabica ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabica například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená slovo Arabica? resp. co přesně označuje termín Arabica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabica, odpověď na dotaz co je to Arabica?. Víte např. kdo to je Tatiana Pauhofová? Znáte a víte kdo je Radim Passer? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Arabica hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, sklenka, arabica, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!