Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arabica. Co znamená odborný pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Co je to Arabica? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arabica?

Arabica je název zrnkové kávy vysoké jakosti. Má nižší obsah kofeinu, ale velmi širokou nabídku chutí a vůní. Nazývají se tak zrna kávovníku Coffea arabica. Pěstuje se na plantážích ve větších výškách, cca mezi 600 až 2000 m. n. m. Keře jsou vysoké od tří do pěti metrů a poprvé se plody dají sklízet po uplynutí šesti let. Je velmi oblíbená, proto je její pěstování nejvíce rozšířené a zahrnuje tři čtvrtiny světové produkce kávy.
Arabicu je možné sklízet vícekrát za sezónu, její plody jsou velké přibližně jako třešně a mají i podobnou barvu. Zrnka se zpracovávají různými metodami – promývají se, metoda může být i suchá nebo polopromývaná. Tak se dosáhne zelené barvy zrn. Zelená zrna se nemusí dále upravovat nebo se praží. Při pražení je nutno postupovat citlivě, arabica rychle reaguje na změny teplot. Jednotlivé odrůdy se liší aromatem, chutí, vůní, vzhledem a velikostí zrn. Plantáže se nacházejí hlavně ve třech hlavních oblastech – Amerika, Afrika a oblast Pacifiku. Americká arabica je středně kyselá a nabízí celou škálu chutí, africká je značně kyselá a výrazná, pacifická je pikantnější a ostřejší.


Co je to Arabica? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arabica. Co znamená odborný pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Arabica patří do sekce nápoje

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, co znamená, názvosloví, pojem, formulace, co to je, nápoje, nápoje, Arabica, synonymum, vysvětlení, wiki, terminus technicus, přesný význam, definice


Pojem Arabica je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Arabica?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kávovník arabský (Coffea arabica), též známý jako kávovník arabika, je rostlina z čeledi mořenovité (Rubiaceae). Z hlediska produkce kávy je nejvýznamnějším druhem.
Káva náleží mezi nejhodnotnější světové vývozní komodity. V roce 2002 poskytovala v Africe, Asii a tropické Americe živobytí asi 125 milionům lidí a celosvětový obchod činil v roce 2003 70 miliard amerických dolarů. Kávovník arabský se podílí na celkové světové produkci kávy 66 až 70 %, zbytek připadá především na kávovník statný (Coffea canephora).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Arabica ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Arabica na Youtube

Najít výraz Arabica ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Arabica ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Arabica ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Arabica ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabica například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Arabica? resp. co znamená slovo Arabica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabica, odpověď na dotaz co je to Arabica?. Víte např. kdo to je Traumatolog? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Arabica v jiné sekci než nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!