Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arabica. Co znamená pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Co je to Arabica? Význam slova

Co znamená termín Arabica? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Arabica je název zrnkové kávy vysoké jakosti. Má nižší obsah kofeinu, ale velmi širokou nabídku chutí a vůní. Nazývají se tak zrna kávovníku Coffea arabica. Pěstuje se na plantážích ve větších výškách, cca mezi 600 až 2000 m. n. m. Keře jsou vysoké od tří do pěti metrů a poprvé se plody dají sklízet po uplynutí šesti let. Je velmi oblíbená, proto je její pěstování nejvíce rozšířené a zahrnuje tři čtvrtiny světové produkce kávy.
Arabicu je možné sklízet vícekrát za sezónu, její plody jsou velké přibližně jako třešně a mají i podobnou barvu. Zrnka se zpracovávají různými metodami – promývají se, metoda může být i suchá nebo polopromývaná. Tak se dosáhne zelené barvy zrn. Zelená zrna se nemusí dále upravovat nebo se praží. Při pražení je nutno postupovat citlivě, arabica rychle reaguje na změny teplot. Jednotlivé odrůdy se liší aromatem, chutí, vůní, vzhledem a velikostí zrn. Plantáže se nacházejí hlavně ve třech hlavních oblastech – Amerika, Afrika a oblast Pacifiku. Americká arabica je středně kyselá a nabízí celou škálu chutí, africká je značně kyselá a výrazná, pacifická je pikantnější a ostřejší.


Co je to Arabica? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arabica. Co znamená pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Arabica sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Arabica patří do sekce nápoje

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, popis, nápoje, definice pojmu, synonymum, formulace, význam, slovník, Arabica, přesný výraz, odborný výraz, pojem, terminologie, definice, význam slova, odborné názvosloví, nápoje


Pojem Arabica je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arabica? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kávovník arabský (Coffea arabica), též známý jako kávovník arabika, je rostlina z čeledi mořenovité (Rubiaceae). Z hlediska produkce kávy je nejvýznamnějším druhem.
Káva náleží mezi nejhodnotnější světové vývozní komodity. V roce 2002 poskytovala v Africe, Asii a tropické Americe živobytí asi 125 milionům lidí a celosvětový obchod činil v roce 2003 70 miliard amerických dolarů. Kávovník arabský se podílí na celkové světové produkci kávy 66 až 70 %, zbytek připadá především na kávovník statný (Coffea canephora).

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arabica ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Arabica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arabica ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Arabica ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Arabica ve Wikizdrojích

Najít termín Arabica ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabica například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Arabica? resp. jaký je význam slova Arabica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabica, odpověď na dotaz co je to Arabica?. Víte např. kdo to je Christina Aguilera? Znáte a víte kdo je Extrovert? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Arabica i v jiné kategorii než je sekce nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!