Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arabica. Co znamená pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Co je Arabica? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arabica?

Arabica je název zrnkové kávy vysoké jakosti. Má nižší obsah kofeinu, ale velmi širokou nabídku chutí a vůní. Nazývají se tak zrna kávovníku Coffea arabica. Pěstuje se na plantážích ve větších výškách, cca mezi 600 až 2000 m. n. m. Keře jsou vysoké od tří do pěti metrů a poprvé se plody dají sklízet po uplynutí šesti let. Je velmi oblíbená, proto je její pěstování nejvíce rozšířené a zahrnuje tři čtvrtiny světové produkce kávy.
Arabicu je možné sklízet vícekrát za sezónu, její plody jsou velké přibližně jako třešně a mají i podobnou barvu. Zrnka se zpracovávají různými metodami – promývají se, metoda může být i suchá nebo polopromývaná. Tak se dosáhne zelené barvy zrn. Zelená zrna se nemusí dále upravovat nebo se praží. Při pražení je nutno postupovat citlivě, arabica rychle reaguje na změny teplot. Jednotlivé odrůdy se liší aromatem, chutí, vůní, vzhledem a velikostí zrn. Plantáže se nacházejí hlavně ve třech hlavních oblastech – Amerika, Afrika a oblast Pacifiku. Americká arabica je středně kyselá a nabízí celou škálu chutí, africká je značně kyselá a výrazná, pacifická je pikantnější a ostřejší.


Co je to Arabica? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arabica. Co znamená pojem Arabica z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Arabica patří do sekce nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, nápoje, heslo, názvosloví, informace, definice, význam pojmu, Arabica, slovník, wiki, pojem, vysvětlení, formulace, nápoje, co to je, význam


Pojem Arabica je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arabica? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kávovník arabský (Coffea arabica), též známý jako kávovník arabika, je rostlina z čeledi mořenovité (Rubiaceae). Z hlediska produkce kávy je nejvýznamnějším druhem.
Káva náleží mezi nejhodnotnější světové vývozní komodity. V roce 2002 poskytovala v Africe, Asii a tropické Americe živobytí asi 125 milionům lidí a celosvětový obchod činil v roce 2003 70 miliard amerických dolarů. Kávovník arabský se podílí na celkové světové produkci kávy 66 až 70 %, zbytek připadá především na kávovník statný (Coffea canephora).

Hledejte výraz Arabica v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arabica ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Arabica ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Arabica ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Arabica na Google.cz

Hledat pojem Arabica ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Arabica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabica například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Arabica? resp. co přesně označuje termín Arabica? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabica, odpověď na dotaz co je to Arabica?. Víte např. kdo to je Turk Broda? Znáte a víte kdo je Michaela Pecháčková? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!