Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Co je to Biřmování? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biřmování?

V křesťanské církvi se často používá biřmování. Jedná se o jednu ze sedmi svátostí v katolické, anglikánské a pravoslavné církvi a v Církvi československé husitské. Spolu s křtem a eucharistií se řadí mezi iniciační svátosti.
Biřmování je svátost ustanovená samotným Ježíšem Kristem. Jejím prostřednictvím křesťan od Boha získává pečeť daru Ducha Svatého. Biřmování, stejně jako křest a svěcení, se může absolvovat pouze jedenkrát za život.


Co je to Biřmování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Biřmování s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biřmování patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: význam, význam pojmu, formulace, pojem, lexikon, co je to Biřmování?, Náboženství, wiki, terminologie, odborný výraz, Biřmování, přesný význam, heslo, slovník, termín, terminus technicus, co znamená, význam slova


Pojem Biřmování je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Biřmování?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biřmování (z latinského confirmatio utvrzení) je jedna ze sedmi svátostí katolické, pravoslavné, anglikánské církve a Církve československé husitské. Spolu se křtem a eucharistií je biřmování jednou z iniciačních svátostí.

Biřmování, pomazání

Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay
Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Biřmování ve Wikislovníku

Najít pojem Biřmování ve Wikizdrojích

Hledat slovo Biřmování ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Biřmování ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Biřmování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biřmování ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biřmování například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Biřmování? resp. jaký je přesný význam slova Biřmování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biřmování, odpověď na dotaz co je to Biřmování?. Víte např. kdo to je Luděk Navara? Znáte a víte kdo je Daňový rezident? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.