Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Co je to Biřmování? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Biřmování?

V křesťanské církvi se často používá biřmování. Jedná se o jednu ze sedmi svátostí v katolické, anglikánské a pravoslavné církvi a v Církvi československé husitské. Spolu s křtem a eucharistií se řadí mezi iniciační svátosti.
Biřmování je svátost ustanovená samotným Ježíšem Kristem. Jejím prostřednictvím křesťan od Boha získává pečeť daru Ducha Svatého. Biřmování, stejně jako křest a svěcení, se může absolvovat pouze jedenkrát za život.


Co je to Biřmování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biřmování je v sekci Náboženství

Klíčová slova: terminologie, informace, terminus technicus, pojem, Biřmování, názvosloví, termín, co znamená, vysvětlení, přesný význam, popis, odborné názvosloví, Náboženství, slovo, co je to Biřmování?, přesný výraz, wiki, co to je


Pojem Biřmování je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Biřmování?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Biřmování (z latinského confirmatio utvrzení) je jedna ze sedmi svátostí katolické, pravoslavné, anglikánské církve a Církve československé husitské. Spolu se křtem a eucharistií je biřmování jednou z iniciačních svátostí.

Biřmování, pomazání

Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay
Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Biřmování ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Biřmování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Biřmování ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Biřmování na Youtube

Najít termín Biřmování na Google.cz

Hledat termín Biřmování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biřmování například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biřmování? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Biřmování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biřmování, odpověď na dotaz co je to Biřmování?. Víte např. kdo to je Michael Kors? Znáte a víte kdo je George Friedman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.