Co je to?
Odborný výraz, definice slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Co je to Biřmování? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Biřmování?

V křesťanské církvi se často používá biřmování. Jedná se o jednu ze sedmi svátostí v katolické, anglikánské a pravoslavné církvi a v Církvi československé husitské. Spolu s křtem a eucharistií se řadí mezi iniciační svátosti.
Biřmování je svátost ustanovená samotným Ježíšem Kristem. Jejím prostřednictvím křesťan od Boha získává pečeť daru Ducha Svatého. Biřmování, stejně jako křest a svěcení, se může absolvovat pouze jedenkrát za život.


Co je to Biřmování? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Biřmování s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Biřmování se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: názvosloví, wiki, slovo, terminologie, co znamená, informace, význam slova, vysvětlení, definice, odborný výraz, synonymum, co je to Biřmování?, význam pojmu, heslo, lexikon, termín, Biřmování, přesný význam


Pojem Biřmování je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biřmování? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biřmování (z latinského confirmatio utvrzení) je jedna ze sedmi svátostí katolické, pravoslavné, anglikánské církve a Církve československé husitské. Spolu se křtem a eucharistií je biřmování jednou z iniciačních svátostí.

Biřmování, pomazání

Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay
Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Biřmování v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Biřmování ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Biřmování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Biřmování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Biřmování ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biřmování ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Biřmování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biřmování například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biřmování? resp. jaký je význam slova Biřmování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biřmování, odpověď na dotaz co je to Biřmování?. Víte např. kdo to je Evelyna Steimarová? Znáte a víte kdo je Perfekcionalista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Biřmování i v jiné sekci než v náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.