Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Co je to Biřmování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Biřmování?

V křesťanské církvi se často používá biřmování. Jedná se o jednu ze sedmi svátostí v katolické, anglikánské a pravoslavné církvi a v Církvi československé husitské. Spolu s křtem a eucharistií se řadí mezi iniciační svátosti.
Biřmování je svátost ustanovená samotným Ježíšem Kristem. Jejím prostřednictvím křesťan od Boha získává pečeť daru Ducha Svatého. Biřmování, stejně jako křest a svěcení, se může absolvovat pouze jedenkrát za život.


Co je to Biřmování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Biřmování s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biřmování se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: informace, pojem, heslo, co znamená, význam slova, přesný význam, co je to Biřmování?, odborné názvosloví, slovo, co to je, terminologie, přesný výraz, vysvětlení, Náboženství, definice pojmu, Biřmování, definice, odborný výraz


Pojem Biřmování je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biřmování? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biřmování (z latinského confirmatio utvrzení) je jedna ze sedmi svátostí katolické, pravoslavné, anglikánské církve a Církve československé husitské. Spolu se křtem a eucharistií je biřmování jednou z iniciačních svátostí.

Biřmování, pomazání

Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay
Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Biřmování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Biřmování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Biřmování ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Biřmování ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Biřmování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Biřmování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biřmování například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Biřmování? resp. co označuje slovo Biřmování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biřmování, odpověď na dotaz co je to Biřmování?. Víte např. kdo to je Optik? Znáte a víte kdo je Daniel Farnbauer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.