Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Co je Biřmování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Biřmování?

V křesťanské církvi se často používá biřmování. Jedná se o jednu ze sedmi svátostí v katolické, anglikánské a pravoslavné církvi a v Církvi československé husitské. Spolu s křtem a eucharistií se řadí mezi iniciační svátosti.
Biřmování je svátost ustanovená samotným Ježíšem Kristem. Jejím prostřednictvím křesťan od Boha získává pečeť daru Ducha Svatého. Biřmování, stejně jako křest a svěcení, se může absolvovat pouze jedenkrát za život.


Co je to Biřmování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biřmování. Co znamená pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Biřmování patří do sekce náboženství

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, definice, náboženství, slovník, wiki, pojem, lexikon, přesný význam, synonymum, význam slova, co je to Biřmování?, význam pojmu, informace, Biřmování, význam, náboženství, heslo


Pojem Biřmování je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biřmování? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Biřmování (z latinského confirmatio utvrzení) je jedna ze sedmi svátostí katolické, pravoslavné, anglikánské církve a Církve československé husitské. Spolu se křtem a eucharistií je biřmování jednou z iniciačních svátostí.

Biřmování, pomazání

Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay
Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Biřmování zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Biřmování ve Wikislovníku

Hledat termín Biřmování ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biřmování ve Wikimedia Commons

Najít výraz Biřmování ve Wikizdrojích

Najít slovo Biřmování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biřmování ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biřmování například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Biřmování? resp. jaká je definice slova Biřmování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biřmování, odpověď na dotaz co je to Biřmování?. Víte např. kdo to je Josef Topol? Znáte a víte kdo je Parsifal? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Biřmování i v jiné sekci než je kategorie náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.