Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biřmování. Co znamená odborný pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Co je to Biřmování? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Biřmování

V křesťanské církvi se často používá biřmování. Jedná se o jednu ze sedmi svátostí v katolické, anglikánské a pravoslavné církvi a v Církvi československé husitské. Spolu s křtem a eucharistií se řadí mezi iniciační svátosti.
Biřmování je svátost ustanovená samotným Ježíšem Kristem. Jejím prostřednictvím křesťan od Boha získává pečeť daru Ducha Svatého. Biřmování, stejně jako křest a svěcení, se může absolvovat pouze jedenkrát za život.


Co je to Biřmování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biřmování. Co znamená odborný pojem Biřmování z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Biřmování můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Biřmování je v sekci náboženství

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, formulace, definice pojmu, vysvětlení, heslo, definice, popis, co je to Biřmování?, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, co to je, termín, význam slova, slovo, wiki


Pojem Biřmování je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Biřmování?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biřmování (z latinského confirmatio utvrzení) je jedna ze sedmi svátostí katolické, pravoslavné, anglikánské církve a Církve československé husitské. Spolu se křtem a eucharistií je biřmování jednou z iniciačních svátostí.

Biřmování, pomazání

Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay
Biřmování, pomazání - ilustrační fotka. Autor: Christine Schmidt, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Biřmování zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biřmování ve Wikimedia Commons

Najít heslo Biřmování ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Biřmování na Youtube

Vyhledat výraz Biřmování ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biřmování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Biřmování ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Biřmování například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Biřmování? resp. co označuje slovo Biřmování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biřmování, odpověď na dotaz co je to Biřmování?. Víte např. kdo to je Marpo? Znáte a víte kdo je Daňový rezident? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.