Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pryšec nádherný. Co znamená pojem Pryšec nádherný z kategorie Rostliny?

Co je Pryšec nádherný?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pryšec nádherný?

Pryšec nádherný zná každý člověk pod názvem vánoční hvězda. Jde o oblíbenou rostlinu, která má vespodu zelené listy a na vrcholu červené. Zvláště v období vánočních svátků stoupá její popularita i prodej. Je nabízena v různých atraktivních vánočních obalech a mnohdy různě zdobená třpytkami. Pryšec nádherný (Euphorbia pulcherrima) se často nazývá také poinsettia. Pryšec pochází z Mexika, má rád tropické klima. V ideálním případě by mohl dorůst až do výšky 3 metrů. K tomu, aby se odehrála změna barev na vrcholku rostliny je potřeba, aby byl den krátký a noci dlouhé. Pak se vrchní listy zbarví do červené, růžové, bílé, krémové, skvrnité či mramorované. Pryšec nádherný se velmi obtížně pěstuje ze semínka, je lepší si ho koupit jako hotovou rostlinu.
Pokud by byl pryšec v letním období venku, potřebuje slunce a mírně kyselou půdu a také ochranu před větrem. Potřebuje prořezávat přibližně každé dva měsíce. Hnojit je vhodné hlavně na jaře. Půda by neměla vyschnout, ale rostlina nesmí být přelitá. Jakmile je teplota nižší než 12 stupňů, musí být pryšec přenesen do interiéru a umístěn na nepřímé světlo. Pryšec se používal pro lékařské účely a získávalo se z něj červené barvivo. Z Mexika přivezl tuto rostlinu Roberts Poinsett, proto název poinsettia. Je potřeba dávat na rostlinu pozor, pro lidi není jedovatá, problémy však způsobuje zvířatům a nejvíce domácím mazlíčkům.


Co je to Pryšec nádherný? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pryšec nádherný. Co znamená pojem Pryšec nádherný z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pryšec nádherný s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Pryšec nádherný se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: co je to Pryšec nádherný?, názvosloví, přesný výraz, co znamená, wiki, slovník, terminologie, popis, Pryšec nádherný, pojem, lexikon, terminus technicus, definice, vysvětlení, formulace, rostliny, rostliny, synonymum


Pojem Pryšec nádherný je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pryšec nádherný?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pryšec nádherný (Euphorbia pulcherrima), známý též jako vánoční hvězda a ve spojených státech jako Poinsettia, je rostlina z čeledi pryšcovitých, která pochází z Mexika a dalších států Střední Ameriky. Je obzvláště známá pro své červené a zelené listy, díky kterým je spojována s vánoční výzdobou. Její druhé známé jméno, poinsettia, má původ v příjmení prvního velvyslance USA v Mexiku Joela Robertse Poinsetta, jenž rostlinu do Spojených států přivezl roku 1825.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pryšec nádherný ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Pryšec nádherný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Pryšec nádherný na Google.cz

Najít heslo Pryšec nádherný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Pryšec nádherný ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Pryšec nádherný ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pryšec nádherný například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Pryšec nádherný? resp. jaká je definice slova Pryšec nádherný? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pryšec nádherný, odpověď na dotaz co je to Pryšec nádherný?. Víte např. kdo to je Jana Mařasová? Znáte a víte kdo je Tereza Hlůšková? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Pryšec nádherný hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.