Co je to?
Výraz, termín, definice slova Růžovka. Co znamená odborný pojem Růžovka z kategorie Lékařství?

Co je to Růžovka? Význam slova

Co znamená termín Růžovka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Růžovka je zánětlivé kožní onemocnění, tzv. dermatóza, podobné akné. Příčiny vzniku tohoto onemocnění zatím nejsou zcela objasněny. Růžovka postihuje více ženy než muže, nejčastěji po 40. roce života. Projevuje se především v obličeji, na bradě, středu čela, tvářích a na nose.
Rizikovými faktory jsou genetické předpoklady, napadení roztoči, vysoký krevní tlak, onemocnění trávicího ústrojí, pití horkých nápojů, alkoholu, přílišné slunění nebo výkyvy teplot.


Co je to Růžovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Růžovka. Co znamená odborný pojem Růžovka z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Růžovka? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Růžovka je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, přesný význam, význam slova, heslo, odborný výraz, Růžovka, co znamená, Lékařství, informace, formulace, pojem, význam pojmu, názvosloví, co je to Růžovka?, definice pojmu, definice, slovo, přesný výraz


Pojem Růžovka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Růžovka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Růžovka (latinsky rosacea) je chronické onemocnění kůže často nesprávně zaměňované s akné; protože se však na rozdíl od něj objevuje až ve středním věku, bývá někdy laicky označováno jako „akné dospělých“. V různých formách postihuje asi 10 % populace, častěji ženy než muže. Vyskytuje se v centrálních partiích obličej – zasahuje nos, tváře, bradu a čelo.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Růžovka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Růžovka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Růžovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Růžovka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Růžovka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Růžovka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Růžovka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Růžovka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Růžovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Růžovka, odpověď na dotaz co je to Růžovka?. Víte např. kdo to je Jaroslav Haščák? Znáte a víte kdo je Řezník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.