Co je to?
Výraz, termín, definice slova Růžovka. Co znamená odborný pojem Růžovka z kategorie Lékařství?

Co je to Růžovka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Růžovka?

Růžovka je zánětlivé kožní onemocnění, tzv. dermatóza, podobné akné. Příčiny vzniku tohoto onemocnění zatím nejsou zcela objasněny. Růžovka postihuje více ženy než muže, nejčastěji po 40. roce života. Projevuje se především v obličeji, na bradě, středu čela, tvářích a na nose.
Rizikovými faktory jsou genetické předpoklady, napadení roztoči, vysoký krevní tlak, onemocnění trávicího ústrojí, pití horkých nápojů, alkoholu, přílišné slunění nebo výkyvy teplot.


Co je to Růžovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Růžovka. Co znamená odborný pojem Růžovka z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Růžovka s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Růžovka se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: wiki, Růžovka, význam slova, co je to Růžovka?, pojem, popis, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, Lékařství, přesný výraz, definice, heslo, přesný význam, terminus technicus, význam, vysvětlení, názvosloví


Pojem Růžovka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Růžovka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Růžovka (latinsky rosacea) je chronické onemocnění kůže často nesprávně zaměňované s akné; protože se však na rozdíl od něj objevuje až ve středním věku, bývá někdy laicky označováno jako „akné dospělých“. V různých formách postihuje asi 10 % populace, častěji ženy než muže. Vyskytuje se v centrálních partiích obličej – zasahuje nos, tváře, bradu a čelo.

Další zdroje informací o slovu Růžovka

Zkusit najít slovo Růžovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Růžovka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Růžovka na Google.cz

Hledat videa s názvem Růžovka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Růžovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Růžovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Růžovka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Růžovka? resp. jaká je definice termínu Růžovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Růžovka, odpověď na dotaz co je to Růžovka?. Víte např. kdo to je Ivana Chýlková? Znáte a víte kdo je Řezník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.