Co je to?
Odborný výraz, definice slova Růžovka. Co znamená pojem Růžovka z kategorie Lékařství?

Co je Růžovka?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Růžovka

Růžovka je zánětlivé kožní onemocnění, tzv. dermatóza, podobné akné. Příčiny vzniku tohoto onemocnění zatím nejsou zcela objasněny. Růžovka postihuje více ženy než muže, nejčastěji po 40. roce života. Projevuje se především v obličeji, na bradě, středu čela, tvářích a na nose.
Rizikovými faktory jsou genetické předpoklady, napadení roztoči, vysoký krevní tlak, onemocnění trávicího ústrojí, pití horkých nápojů, alkoholu, přílišné slunění nebo výkyvy teplot.


Co je to Růžovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Růžovka. Co znamená pojem Růžovka z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Růžovka s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Růžovka se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: co to je, lékařství, terminologie, co je to Růžovka?, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, pojem, význam, synonymum, význam pojmu, heslo, lexikon, slovník, lékařství, definice pojmu, přesný význam, terminus technicus


Pojem Růžovka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Růžovka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Růžovka (latinsky rosacea) je chronické onemocnění kůže často nesprávně zaměňované s akné; protože se však na rozdíl od něj objevuje až ve středním věku, bývá někdy laicky označováno jako „akné dospělých“. V různých formách postihuje asi 10 % populace, častěji ženy než muže. Vyskytuje se v centrálních partiích obličej – zasahuje nos, tváře, bradu a čelo.

Další zdroje informací o slovu Růžovka

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Růžovka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Růžovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Růžovka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Růžovka na Google obrázcích

Zkusit najít termín Růžovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Růžovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Růžovka například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Růžovka? resp. co se skrývá pod slovem Růžovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Růžovka, odpověď na dotaz co je to Růžovka?. Víte např. kdo to je Michal Smečka? Znáte a víte kdo je Vítězslav Schrek? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, operace ruky, růžovka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.