Co je to?
Definice odborného termínu, slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je Evangelium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Evangelium?

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.


Co je to Evangelium? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Evangelium? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Evangelium patří do sekce náboženství

Klíčová slova: přesný význam, formulace, terminologie, přesný výraz, význam slova, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, termín, co to je, wiki, odborný výraz, terminus technicus, Evangelium, slovník, náboženství, co znamená, informace


Pojem Evangelium je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Evangelium dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Evangelium v Bibli

Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Evangelium ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Evangelium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Evangelium na Youtube

Najít pojem Evangelium ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evangelium ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Evangelium ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelium například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Evangelium? resp. co znamená výraz Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Tesař? Znáte a víte kdo je Klimatolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?