Co je to?
Definice výrazu Evangelium. Co znamená odborný pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je Evangelium?

Co znamená pojem, definice termínu Evangelium?

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.


Co je to Evangelium? Význam slova, termín, Definice výrazu Evangelium. Co znamená odborný pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Evangelium můžete samozřejmě sdílet s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Evangelium je v sekci náboženství

Klíčová slova: náboženství, význam slova, odborný výraz, slovo, informace, formulace, termín, vysvětlení, terminologie, wiki, slovník, terminus technicus, přesný výraz, co je to Evangelium?, popis, co to je, heslo, Evangelium


Pojem Evangelium je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Evangelium?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Evangelium v Bibli

Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Evangelium

Hledat frázi Evangelium ve Wikislovníku

Hledat slovo Evangelium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evangelium ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Evangelium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Evangelium ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Evangelium ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelium například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Evangelium? resp. co se přesně ukrývá za slovem Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Tesař? Znáte a víte kdo je Žabař? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kaple, evangelium, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?