Co je to?
Výraz, termín, definice slova Evangelium. Co znamená odborný pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je to Evangelium? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Evangelium

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.


Co je to Evangelium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Evangelium. Co znamená odborný pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Evangelium můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Evangelium je v kategorii náboženství

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, definice, názvosloví, význam slova, formulace, terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, popis, význam, wiki, definice pojmu, vysvětlení, lexikon, co znamená, synonymum, slovník


Pojem Evangelium je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Evangelium?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Evangelium v Bibli

Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít slovo Evangelium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Evangelium na Google.cz

Vyhledat termín Evangelium ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Evangelium ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Evangelium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Evangelium na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelium například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte co to je Evangelium? resp. co přesně znamená slovo Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Jan Veselý? Znáte a víte kdo je Kynolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Evangelium i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?