Co je to?
Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je to Evangelium? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Evangelium?

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.


Co je to Evangelium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Evangelium patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: názvosloví, pojem, co to je, přesný význam, definice, odborné názvosloví, popis, termín, přesný výraz, slovo, terminus technicus, informace, Náboženství, lexikon, wiki, význam slova, Evangelium, heslo


Pojem Evangelium je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Evangelium? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Evangelium v Bibli

Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Evangelium ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Evangelium ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Evangelium na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evangelium ve Wikimedia Commons

Najít pojem Evangelium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evangelium ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelium například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Evangelium? resp. co znamená slovo Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Rentiér? Znáte a víte kdo je Řidič? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?