Co je to?
Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je to Evangelium? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Evangelium?

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.


Co je to Evangelium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Evangelium doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Evangelium se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, slovník, definice pojmu, význam pojmu, informace, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, pojem, Evangelium, terminologie, význam, přesný význam, názvosloví, definice, slovo, termín


Pojem Evangelium je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Evangelium? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Evangelium v Bibli

Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Evangelium

Hledat výraz Evangelium ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Evangelium na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evangelium ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Evangelium ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Evangelium ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Evangelium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelium například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Evangelium? resp. co přesně znamená slovo Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Friedrich Nietzsche? Znáte a víte kdo je Řidič? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Evangelium hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?