Co je to?
Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Co je to Evangelium? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Evangelium?

Evangelium je text, který je součástí Bible a popisuje život a skutky Ježíše Krista. Základní čtyři evangelia nesou jména apoštolů – Matouš, Marek, Lukáš, Jan. V evangeliích vystupuje Ježíš Kristus jako reálná postava a události jsou popisovány tak, jako by se skutečně staly.
Evangelia se zachovala ve více rukopisech, proto se některé popisy mohou rozcházet. Přes rozdílné vědecké pohledy a názory jsou evangelia považována za poměrně spolehlivé historické prameny.


Co je to Evangelium? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Evangelium. Co znamená pojem Evangelium z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Evangelium je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co to je, termín, Náboženství, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, pojem, co je to Evangelium?, popis, definice pojmu, slovo, přesný význam, terminus technicus, heslo, wiki, význam slova, význam pojmu, Náboženství


Pojem Evangelium je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Evangelium? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Evangelium (řecky εὐαγγέλιον euangelion, dobrá zpráva) je text pojednávající o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Texty vznikaly desetiletí po Ježíšově smrti. Čtyři evangelia zahrnutá do Nového zákona se nazývají kanonická, ostatní se označují jako apokryfní.

Evangelium v Bibli

Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay
Evangelium je text, který je součástí knihy Bible. Autor: Steve Buissinne, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít výraz Evangelium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Evangelium ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Evangelium ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Evangelium na Google.cz

Hledat výraz Evangelium ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Evangelium ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Evangelium například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Evangelium? resp. co přesně označuje termín Evangelium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evangelium, odpověď na dotaz co je to Evangelium?. Víte např. kdo to je Chirurg? Znáte a víte kdo je David Rusňák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?