Co je to?
Definice výrazu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Co to je Ilustrace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ilustrace

Ilustrace je obrázek, který tvoří doprovod k nějakému vypravování, příběhu. Nejčastěji se nalézá v časopisech nebo knihách, kde slouží jako oživení, dokreslení a vysvětlení psaného slova, takže text je pro čtenáře srozumitelnější.
Nejčastější ilustrací je kresba, někdy i malba, lept, dřevoryt, rytina nebo koláž a další. Ilustrace vznikali již ve starověku, za středověku je známá např. obrázková bible pro negramotné.


Co je to Ilustrace? Význam slova, termín, Definice výrazu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ilustrace se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, co znamená, slovník, vysvětlení, pojem, termín, názvosloví, význam pojmu, informace, formulace, terminus technicus, význam, co je to Ilustrace?, popis, wiki, Literatura, definice


Pojem Ilustrace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ilustrace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ilustrace je výtvarný doprovod příběhu, nejčastěji knihy nebo příspěvku v časopisu, který má osvětlit a vysvětlit text, učinit jej čtenáři srozumitelnějším (lat. lustrare osvětlit, it. illustrare vysvětlit), negramotnému srozumitelným nebo také text výtvarně oživit.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Ilustrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Ilustrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ilustrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ilustrace na Youtube

Zkusit najít heslo Ilustrace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ilustrace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrace například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ilustrace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ilustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ilustrace, odpověď na dotaz co je to Ilustrace?. Víte např. kdo to je Robert Boyle? Znáte a víte kdo je Marie Stuartovna? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ilustrace v jiné sekci než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.