Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ilustrace. Co znamená pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Co je Ilustrace?

Co znamená pojem, definice termínu Ilustrace?

Ilustrace je obrázek, který tvoří doprovod k nějakému vypravování, příběhu. Nejčastěji se nalézá v časopisech nebo knihách, kde slouží jako oživení, dokreslení a vysvětlení psaného slova, takže text je pro čtenáře srozumitelnější.
Nejčastější ilustrací je kresba, někdy i malba, lept, dřevoryt, rytina nebo koláž a další. Ilustrace vznikali již ve starověku, za středověku je známá např. obrázková bible pro negramotné.


Co je to Ilustrace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ilustrace. Co znamená pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ilustrace s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Ilustrace se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Ilustrace?, názvosloví, formulace, popis, termín, význam, definice pojmu, informace, literatura, pojem, definice, odborný výraz, heslo, synonymum, význam slova, terminologie


Pojem Ilustrace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ilustrace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ilustrace je výtvarný doprovod příběhu, nejčastěji knihy nebo příspěvku v časopisu, který má osvětlit a vysvětlit text, učinit jej čtenáři srozumitelnějším (lat. lustrare osvětlit, it. illustrare vysvětlit), negramotnému srozumitelným nebo také text výtvarně oživit.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Ilustrace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ilustrace na Google obrázcích

Najít výraz Ilustrace ve Wikizdrojích

Najít heslo Ilustrace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ilustrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ilustrace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrace například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená Ilustrace? resp. jaká je definice termínu Ilustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ilustrace, odpověď na dotaz co je to Ilustrace?. Víte např. kdo to je Čert? Znáte a víte kdo je Tomáš Martínek? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Zátiší se stolem, ilustrace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.