Co je to?
Definice výrazu, termínu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Co je Ilustrace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ilustrace

Ilustrace je obrázek, který tvoří doprovod k nějakému vypravování, příběhu. Nejčastěji se nalézá v časopisech nebo knihách, kde slouží jako oživení, dokreslení a vysvětlení psaného slova, takže text je pro čtenáře srozumitelnější.
Nejčastější ilustrací je kresba, někdy i malba, lept, dřevoryt, rytina nebo koláž a další. Ilustrace vznikali již ve starověku, za středověku je známá např. obrázková bible pro negramotné.


Co je to Ilustrace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ilustrace se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ilustrace je v kategorii literatura

Klíčová slova: slovník, literatura, co znamená, informace, terminus technicus, heslo, Ilustrace, význam, lexikon, definice, odborné názvosloví, co je to Ilustrace?, co to je, terminologie, definice pojmu, wiki, přesný výraz, literatura


Pojem Ilustrace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ilustrace?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ilustrace je výtvarný doprovod příběhu, nejčastěji knihy nebo příspěvku v časopisu, který má osvětlit a vysvětlit text, učinit jej čtenáři srozumitelnějším (lat. lustrare osvětlit, it. illustrare vysvětlit), negramotnému srozumitelným nebo také text výtvarně oživit.

Jiné informační zdroje o pojmu Ilustrace

Zkusit najít frázi Ilustrace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ilustrace na Youtube

Hledat heslo Ilustrace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ilustrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Ilustrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Ilustrace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ilustrace? resp. co označuje slovo Ilustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ilustrace, odpověď na dotaz co je to Ilustrace?. Víte např. kdo to je Jimi Hendrix? Znáte a víte kdo je Helena Fibingerová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Ilustrace i v jiné kategorii než je sekce literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.