Co je to?
Definice výrazu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Co to je Ilustrace? Význam slova

Co znamená termín Ilustrace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ilustrace je obrázek, který tvoří doprovod k nějakému vypravování, příběhu. Nejčastěji se nalézá v časopisech nebo knihách, kde slouží jako oživení, dokreslení a vysvětlení psaného slova, takže text je pro čtenáře srozumitelnější.
Nejčastější ilustrací je kresba, někdy i malba, lept, dřevoryt, rytina nebo koláž a další. Ilustrace vznikali již ve starověku, za středověku je známá např. obrázková bible pro negramotné.


Co je to Ilustrace? Význam slova, termín, Definice výrazu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ilustrace je v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, formulace, terminologie, Literatura, definice, slovník, popis, odborné názvosloví, pojem, slovo, synonymum, význam slova, Literatura, význam, přesný význam, definice pojmu, termín, Ilustrace


Pojem Ilustrace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ilustrace můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ilustrace je výtvarný doprovod příběhu, nejčastěji knihy nebo příspěvku v časopisu, který má osvětlit a vysvětlit text, učinit jej čtenáři srozumitelnějším (lat. lustrare osvětlit, it. illustrare vysvětlit), negramotnému srozumitelným nebo také text výtvarně oživit.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Ilustrace ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ilustrace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ilustrace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ilustrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Ilustrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ilustrace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ilustrace? resp. co přesně označuje termín Ilustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ilustrace, odpověď na dotaz co je to Ilustrace?. Víte např. kdo to je Fyzioterapeut? Znáte a víte kdo je Pavel Fischer? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.