Co je to?
Definice výrazu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Co to je Ilustrace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ilustrace

Ilustrace je obrázek, který tvoří doprovod k nějakému vypravování, příběhu. Nejčastěji se nalézá v časopisech nebo knihách, kde slouží jako oživení, dokreslení a vysvětlení psaného slova, takže text je pro čtenáře srozumitelnější.
Nejčastější ilustrací je kresba, někdy i malba, lept, dřevoryt, rytina nebo koláž a další. Ilustrace vznikali již ve starověku, za středověku je známá např. obrázková bible pro negramotné.


Co je to Ilustrace? Význam slova, termín, Definice výrazu Ilustrace. Co znamená odborný pojem Ilustrace z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ilustrace s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ilustrace patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, formulace, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, definice pojmu, co znamená, termín, informace, přesný význam, co je to Ilustrace?, lexikon, slovník, odborný výraz, definice, význam slova, co to je


Pojem Ilustrace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ilustrace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ilustrace je výtvarný doprovod příběhu, nejčastěji knihy nebo příspěvku v časopisu, který má osvětlit a vysvětlit text, učinit jej čtenáři srozumitelnějším (lat. lustrare osvětlit, it. illustrare vysvětlit), negramotnému srozumitelným nebo také text výtvarně oživit.

Další zdroje informací

Najít termín Ilustrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ilustrace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Ilustrace ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Ilustrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Ilustrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ilustrace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ilustrace například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ilustrace? resp. co znamená výraz Ilustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ilustrace, odpověď na dotaz co je to Ilustrace?. Víte např. kdo to je Ivan Hlas? Znáte a víte kdo je Pavel Fischer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.