Co je to?
Definice výrazu Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Mansarda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mansarda

Mansarda je pojem z oblasti stavebnictví, kde může mít více významů. Většinou jde o označení menšího bytu nebo prostoru k bydlení, který se nachází v podkroví. Původně byla mansarda pouze v takových domech, které měly mansardovou střechu. U ní byly krokve lomené nejdříve s větším a poté ještě s menším sklonem. Další části střechy posunuty výše, aby vznikl větší a vyšší prostor.
Někdy se jako mansarda označuje celá obytná plocha podkroví. Název dostal tento prostor podle svého slavného tvůrce architekta Francoise Mansarta.


Co je to Mansarda? Význam slova, termín, Definice výrazu Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mansarda doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mansarda se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: informace, wiki, slovo, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, Mansarda, pojem, co to je, popis, význam, Stavebnictví, slovník, terminologie, význam slova, definice pojmu, co je to Mansarda?


Pojem Mansarda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mansarda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mansarda je obytný prostor nebo malý byt v podkroví, v užším významu („pravá mansarda“) jen v domě s mansardovou střechou. Naopak v širším smyslu může mansarda znamenat i celé obyvatelné podkroví vůbec.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Mansarda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Mansarda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Mansarda na Google.cz

Hledat videa s názvem Mansarda na Youtube

Vyhledat slovo Mansarda ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Mansarda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mansarda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Mansarda? resp. co znamená Mansarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mansarda, odpověď na dotaz co je to Mansarda?. Víte např. kdo to je Luterán? Znáte a víte kdo je Farizej? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mansarda v jiné sekci než Stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.