Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mansarda. Co znamená pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Co je Mansarda?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mansarda

Mansarda je pojem z oblasti stavebnictví, kde může mít více významů. Většinou jde o označení menšího bytu nebo prostoru k bydlení, který se nachází v podkroví. Původně byla mansarda pouze v takových domech, které měly mansardovou střechu. U ní byly krokve lomené nejdříve s větším a poté ještě s menším sklonem. Další části střechy posunuty výše, aby vznikl větší a vyšší prostor.
Někdy se jako mansarda označuje celá obytná plocha podkroví. Název dostal tento prostor podle svého slavného tvůrce architekta Francoise Mansarta.


Co je to Mansarda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mansarda. Co znamená pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Mansarda se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: wiki, synonymum, slovo, informace, význam, přesný význam, definice pojmu, stavebnictví, odborné názvosloví, terminologie, definice, termín, Mansarda, co znamená, význam pojmu, pojem, popis, názvosloví


Pojem Mansarda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mansarda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Mansarda je obytný prostor nebo malý byt v podkroví, v užším významu („pravá mansarda“) jen v domě s mansardovou střechou. Naopak v širším smyslu může mansarda znamenat i celé obyvatelné podkroví vůbec.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Mansarda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mansarda ve Wikimedia Commons

Najít termín Mansarda ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Mansarda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Mansarda ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Mansarda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mansarda například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova Mansarda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mansarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mansarda, odpověď na dotaz co je to Mansarda?. Víte např. kdo to je Iva Frühlingová? Znáte a víte kdo je Owen Wilson? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, altán, mansarda, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.