Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Mansarda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mansarda

Mansarda je pojem z oblasti stavebnictví, kde může mít více významů. Většinou jde o označení menšího bytu nebo prostoru k bydlení, který se nachází v podkroví. Původně byla mansarda pouze v takových domech, které měly mansardovou střechu. U ní byly krokve lomené nejdříve s větším a poté ještě s menším sklonem. Další části střechy posunuty výše, aby vznikl větší a vyšší prostor.
Někdy se jako mansarda označuje celá obytná plocha podkroví. Název dostal tento prostor podle svého slavného tvůrce architekta Francoise Mansarta.


Co je to Mansarda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mansarda? Pak se o ní podělte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Mansarda patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: pojem, termín, definice, význam, Mansarda, slovník, co je to Mansarda?, heslo, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, co znamená, stavebnictví, informace, formulace, synonymum


Pojem Mansarda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mansarda dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Mansarda je obytný prostor nebo malý byt v podkroví, v užším významu („pravá mansarda“) jen v domě s mansardovou střechou. Naopak v širším smyslu může mansarda znamenat i celé obyvatelné podkroví vůbec.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Mansarda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Mansarda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mansarda ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Mansarda na Google.cz

Vyhledat slovo Mansarda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mansarda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mansarda například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Mansarda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mansarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mansarda, odpověď na dotaz co je to Mansarda?. Víte např. kdo to je Ivan Vodochodský? Znáte a víte kdo je Věra Tichánková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.