Co je to?
Definice výrazu Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Co to je Mansarda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mansarda?

Mansarda je pojem z oblasti stavebnictví, kde může mít více významů. Většinou jde o označení menšího bytu nebo prostoru k bydlení, který se nachází v podkroví. Původně byla mansarda pouze v takových domech, které měly mansardovou střechu. U ní byly krokve lomené nejdříve s větším a poté ještě s menším sklonem. Další části střechy posunuty výše, aby vznikl větší a vyšší prostor.
Někdy se jako mansarda označuje celá obytná plocha podkroví. Název dostal tento prostor podle svého slavného tvůrce architekta Francoise Mansarta.


Co je to Mansarda? Význam slova, termín, Definice výrazu Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mansarda patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, Mansarda, wiki, význam slova, synonymum, terminologie, přesný výraz, definice, význam, terminus technicus, přesný význam, heslo, informace, názvosloví, co to je, vysvětlení, co je to Mansarda?


Pojem Mansarda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Mansarda?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mansarda je obytný prostor nebo malý byt v podkroví, v užším významu („pravá mansarda“) jen v domě s mansardovou střechou. Naopak v širším smyslu může mansarda znamenat i celé obyvatelné podkroví vůbec.

Zkuste zjistit více informací o slovu Mansarda v následujících zdrojích

Hledat heslo Mansarda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mansarda na Youtube

Zkusit najít pojem Mansarda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Mansarda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Mansarda ve Wikizdrojích

Najít termín Mansarda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mansarda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Mansarda? resp. jaký je význam slova Mansarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mansarda, odpověď na dotaz co je to Mansarda?. Víte např. kdo to je Permoník? Znáte a víte kdo je Aranžér? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.