Co je to?
Definice výrazu Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Co je Mansarda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mansarda

Mansarda je pojem z oblasti stavebnictví, kde může mít více významů. Většinou jde o označení menšího bytu nebo prostoru k bydlení, který se nachází v podkroví. Původně byla mansarda pouze v takových domech, které měly mansardovou střechu. U ní byly krokve lomené nejdříve s větším a poté ještě s menším sklonem. Další části střechy posunuty výše, aby vznikl větší a vyšší prostor.
Někdy se jako mansarda označuje celá obytná plocha podkroví. Název dostal tento prostor podle svého slavného tvůrce architekta Francoise Mansarta.


Co je to Mansarda? Význam slova, termín, Definice výrazu Mansarda. Co znamená odborný pojem Mansarda z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Mansarda je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: terminologie, formulace, heslo, definice, informace, termín, slovník, vysvětlení, popis, Mansarda, význam slova, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, wiki, co znamená, přesný význam, stavebnictví


Pojem Mansarda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mansarda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mansarda je obytný prostor nebo malý byt v podkroví, v užším významu („pravá mansarda“) jen v domě s mansardovou střechou. Naopak v širším smyslu může mansarda znamenat i celé obyvatelné podkroví vůbec.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Mansarda ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Mansarda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Mansarda na Google.cz

Hledat videa s názvem Mansarda na Youtube

Najít slovo Mansarda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Mansarda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mansarda například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Mansarda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mansarda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mansarda, odpověď na dotaz co je to Mansarda?. Víte např. kdo to je Buddha? Znáte a víte kdo je Tyra Banks? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Mansarda i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.