Co je to?
Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Co to je Abstrakce? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Abstrakce

Pojem abstrakce znamená odpoutání se od něčeho konkrétního a zaměření se na obecné a důležité vztahy mezi věcmi nebo pojmy. O schopnosti abstraktního myšlení se u dětí dá hovořit přibližně od 11 let věku. Abstrakce se často uplatňuje mj. v umění, a to zejména výtvarném - abstraktní obraz nezachycuje např. krajinu nebo zátiší s jednoznačně určenými objekty, ale různé seskupení tvarů a barev, které má působit na fatazii diváka - každý si námět takového díla může vyložit po svém.


Co je to Abstrakce? Význam slova, termín, Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Abstrakce? se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abstrakce je v sekci Filozofie

Klíčová slova: Abstrakce, slovo, co je to Abstrakce?, formulace, Filozofie, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, co to je, heslo, termín, terminus technicus, informace, terminologie, lexikon, odborný výraz, význam


Pojem Abstrakce je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Abstrakce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Abstrakce ve Wikislovníku

Hledat pojem Abstrakce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Abstrakce ve Wikipedii

Vyhledat slovo Abstrakce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Abstrakce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakce například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Abstrakce? resp. co vlastně znamená slovo Abstrakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakce, odpověď na dotaz co je to Abstrakce?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Colin Firth? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..