Co je to?
Definice výrazu, termínu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Co je Abstrakce?

Co znamená termín Abstrakce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pojem abstrakce znamená odpoutání se od něčeho konkrétního a zaměření se na obecné a důležité vztahy mezi věcmi nebo pojmy. O schopnosti abstraktního myšlení se u dětí dá hovořit přibližně od 11 let věku. Abstrakce se často uplatňuje mj. v umění, a to zejména výtvarném - abstraktní obraz nezachycuje např. krajinu nebo zátiší s jednoznačně určenými objekty, ale různé seskupení tvarů a barev, které má působit na fatazii diváka - každý si námět takového díla může vyložit po svém.


Co je to Abstrakce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Abstrakce? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Abstrakce je v kategorii filozofie

Klíčová slova: heslo, synonymum, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, definice, pojem, filozofie, formulace, slovník, význam, termín, filozofie, wiki, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Abstrakce je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Abstrakce? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abstrakce (z lat. abs-trahere, odtáhnout, odvléci, oddělit) ve filozofii označuje buď důležitý moment procesu poznání při přechodu od smyslového k racionálnímu poznání, nebo jako hotový výsledek tohoto procesu. Proces abstrakce spočívá obecně v tom, že existuje řada analytických aktů myšlení, jimiž je zpracováván konkrétní smyslový materiál a při nichž se odhlíží od určitých znaků, vlastností a vztahů daného předmětu. Jiné znaky, vlastnosti a vztahy jsou naopak vyčleňovány jako podstatné a současně nabývají variabilní charakter prostřednictvím znaků nepodstatných.
Výsledkem procesu abstrakce, který je těsně spjat se zobecněním, jsou pojmy, které odrážejí podstatu předmětů. Antonymem abstraktního je „konkrétní“.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Abstrakce ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Abstrakce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abstrakce ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Abstrakce na Google.cz

Vyhledat termín Abstrakce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Abstrakce ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakce například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená Abstrakce? resp. co se skrývá pod slovem Abstrakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakce, odpověď na dotaz co je to Abstrakce?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Účetní? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka busta, abstrakce, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..