Co je to?
Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Co to je Abstrakce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Abstrakce

Pojem abstrakce znamená odpoutání se od něčeho konkrétního a zaměření se na obecné a důležité vztahy mezi věcmi nebo pojmy. O schopnosti abstraktního myšlení se u dětí dá hovořit přibližně od 11 let věku. Abstrakce se často uplatňuje mj. v umění, a to zejména výtvarném - abstraktní obraz nezachycuje např. krajinu nebo zátiší s jednoznačně určenými objekty, ale různé seskupení tvarů a barev, které má působit na fatazii diváka - každý si námět takového díla může vyložit po svém.


Co je to Abstrakce? Význam slova, termín, Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Abstrakce patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, co to je, slovník, popis, slovo, Filozofie, heslo, lexikon, význam, názvosloví, pojem, terminus technicus, přesný výraz, formulace, definice pojmu, Filozofie


Pojem Abstrakce je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Abstrakce

Vyhledat termín Abstrakce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abstrakce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Abstrakce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Abstrakce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Abstrakce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Abstrakce na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Abstrakce? resp. co znamená slovo Abstrakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakce, odpověď na dotaz co je to Abstrakce?. Víte např. kdo to je Tereza Pergnerová? Znáte a víte kdo je Colin Firth? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..