Co je to?
Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Co to je Abstrakce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Abstrakce?

Pojem abstrakce znamená odpoutání se od něčeho konkrétního a zaměření se na obecné a důležité vztahy mezi věcmi nebo pojmy. O schopnosti abstraktního myšlení se u dětí dá hovořit přibližně od 11 let věku. Abstrakce se často uplatňuje mj. v umění, a to zejména výtvarném - abstraktní obraz nezachycuje např. krajinu nebo zátiší s jednoznačně určenými objekty, ale různé seskupení tvarů a barev, které má působit na fatazii diváka - každý si námět takového díla může vyložit po svém.


Co je to Abstrakce? Význam slova, termín, Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Abstrakce se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: Abstrakce, terminologie, popis, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, co to je, wiki, význam pojmu, význam, názvosloví, termín, co znamená, odborný výraz, formulace, Filozofie


Pojem Abstrakce je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Abstrakce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abstrakce (z lat. abs-trahere, odtáhnout, odvléci, oddělit) ve filozofii označuje buď důležitý moment procesu poznání při přechodu od smyslového k racionálnímu poznání, nebo jako hotový výsledek tohoto procesu. Proces abstrakce spočívá obecně v tom, že existuje řada analytických aktů myšlení, jimiž je zpracováván konkrétní smyslový materiál a při nichž se odhlíží od určitých znaků, vlastností a vztahů daného předmětu. Jiné znaky, vlastnosti a vztahy jsou naopak vyčleňovány jako podstatné a současně nabývají variabilní charakter prostřednictvím znaků nepodstatných.
Výsledkem procesu abstrakce, který je těsně spjat se zobecněním, jsou pojmy, které odrážejí podstatu předmětů. Antonymem abstraktního je „konkrétní“.

Více informací o slovu Abstrakce doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abstrakce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Abstrakce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Abstrakce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abstrakce ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Abstrakce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Abstrakce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakce například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Abstrakce? resp. co znamená Abstrakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakce, odpověď na dotaz co je to Abstrakce?. Víte např. kdo to je Miroslav Sládek? Znáte a víte kdo je Keanu Reeves? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..