Co je to?
Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Co je Abstrakce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Abstrakce?

Pojem abstrakce znamená odpoutání se od něčeho konkrétního a zaměření se na obecné a důležité vztahy mezi věcmi nebo pojmy. O schopnosti abstraktního myšlení se u dětí dá hovořit přibližně od 11 let věku. Abstrakce se často uplatňuje mj. v umění, a to zejména výtvarném - abstraktní obraz nezachycuje např. krajinu nebo zátiší s jednoznačně určenými objekty, ale různé seskupení tvarů a barev, které má působit na fatazii diváka - každý si námět takového díla může vyložit po svém.


Co je to Abstrakce? Význam slova, termín, Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Abstrakce? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Abstrakce je v sekci filozofie

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Abstrakce?, formulace, názvosloví, pojem, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, význam, filozofie, wiki, význam pojmu, co to je, heslo


Pojem Abstrakce je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Abstrakce píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Abstrakce (z lat. abs-trahere, odtáhnout, odvléci, oddělit) ve filozofii označuje buď důležitý moment procesu poznání při přechodu od smyslového k racionálnímu poznání, nebo jako hotový výsledek tohoto procesu. Proces abstrakce spočívá obecně v tom, že existuje řada analytických aktů myšlení, jimiž je zpracováván konkrétní smyslový materiál a při nichž se odhlíží od určitých znaků, vlastností a vztahů daného předmětu. Jiné znaky, vlastnosti a vztahy jsou naopak vyčleňovány jako podstatné a současně nabývají variabilní charakter prostřednictvím znaků nepodstatných.
Výsledkem procesu abstrakce, který je těsně spjat se zobecněním, jsou pojmy, které odrážejí podstatu předmětů. Antonymem abstraktního je „konkrétní“.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Abstrakce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Abstrakce na Youtube

Zkusit najít termín Abstrakce ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Abstrakce ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abstrakce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Abstrakce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakce například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Abstrakce? resp. co přesně znamená slovo Abstrakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakce, odpověď na dotaz co je to Abstrakce?. Víte např. kdo to je Julia Roberts? Znáte a víte kdo je Vodohospodář? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..