Co je to?
Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Co to je Abstrakce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Abstrakce

Pojem abstrakce znamená odpoutání se od něčeho konkrétního a zaměření se na obecné a důležité vztahy mezi věcmi nebo pojmy. O schopnosti abstraktního myšlení se u dětí dá hovořit přibližně od 11 let věku. Abstrakce se často uplatňuje mj. v umění, a to zejména výtvarném - abstraktní obraz nezachycuje např. krajinu nebo zátiší s jednoznačně určenými objekty, ale různé seskupení tvarů a barev, které má působit na fatazii diváka - každý si námět takového díla může vyložit po svém.


Co je to Abstrakce? Význam slova, termín, Definice výrazu Abstrakce. Co znamená odborný pojem Abstrakce z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Abstrakce? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abstrakce je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: slovo, co to je, co znamená, odborný výraz, definice, přesný výraz, Filozofie, Filozofie, přesný význam, definice pojmu, terminus technicus, pojem, názvosloví, význam pojmu, synonymum, slovník, terminologie, co je to Abstrakce?


Pojem Abstrakce je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Abstrakce ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Abstrakce ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Abstrakce ve Wikipedii

Najít slovo Abstrakce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Abstrakce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Abstrakce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakce například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Abstrakce? resp. jaká je definice slova Abstrakce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakce, odpověď na dotaz co je to Abstrakce?. Víte např. kdo to je Taxikář? Znáte a víte kdo je Robert Pattinson? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..