Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ortopedie. Co znamená pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Co je to Ortopedie? Význam slova

Co znamená termín Ortopedie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ortopedie je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o obor, který se řadí k základní chirurgii. Jeho náplní je určování, zjišťování, prevence, léčba a následná rehabilitace úrazů nemocí nebo poruch, které se týkají pohybové a podpůrné soustavy lidského těla. Tento obor má dlouhou tradici, první ortopedická klinika a výzkumné pracoviště jsou známy již z konce 18. století. Jako první začal ortopedické metody používat Jean-Andre Venel, který je považován za zakladatele ortopedie.
Někdy se tomuto oboru říká také chirurgie velkých kloubů. Má několik odvětví jako dětská ortopedie, onkologická ortopedie, artroskopie a další. K nejčastěji prováděným zákrokům patří operace kyčelního kloubu, kolene, menisku nebo kolenní čéšky, totální endoprotézy, ošetřen ramenních šlach, operace vykloubení ramen a jiné. K další ortopedické péči pak patří ortopedická rehabilitace, neoperační ortopedická péče nebo ambulantní ortopedie.


Co je to Ortopedie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ortopedie. Co znamená pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ortopedie sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Ortopedie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: popis, slovo, odborné názvosloví, co je to Ortopedie?, heslo, synonymum, lékařství, co znamená, slovník, přesný význam, lexikon, informace, terminologie, Ortopedie, formulace, přesný výraz, pojem, co to je


Pojem Ortopedie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ortopedie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ortopedie, z řeckého ὀρϑός (orthos, přímý) a παιδεύειν (paideuein, vychovávat; paidion, dítě), je základní chirurgický lékařský obor. Zabývá se především prevencí, léčbou a rehabilitací poruch a onemocnění podpůrného a pohybového aparátu. Ortopedie se zabývá i léčbou zranění pohybového aparátu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Ortopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ortopedie na Youtube

Zkusit najít termín Ortopedie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Ortopedie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Ortopedie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ortopedie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortopedie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Ortopedie? resp. co znamená výraz Ortopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortopedie, odpověď na dotaz co je to Ortopedie?. Víte např. kdo to je Zákonodárce? Znáte a víte kdo je Logistik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ortopedie i jinde než v sekci než v lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.