Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ortopedie. Co znamená pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Co je to Ortopedie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ortopedie

Ortopedie je lékařský obor spadají pod chirurgii. Zabývá se diagnostikou, prevencí a léčbou nemocí, poruch a zranění pohybového ústrojí.


Co je to Ortopedie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ortopedie. Co znamená pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ortopedie s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ortopedie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, popis, co to je, synonymum, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, co je to Ortopedie?, pojem, přesný význam, definice, informace, odborný výraz, Lékařství, termín, terminologie, přesný výraz, lexikon


Pojem Ortopedie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ortopedie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ortopedie, z řeckého ὀρϑός (orthos, přímý) a παιδεύειν (paideuein, vychovávat; paidion, dítě), je základní chirurgický lékařský obor. Zabývá se především prevencí, léčbou a rehabilitací poruch a onemocnění podpůrného a pohybového aparátu. Ortopedie se zabývá i léčbou zranění pohybového aparátu.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Ortopedie na Youtube

Zkusit najít pojem Ortopedie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Ortopedie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ortopedie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ortopedie ve Wikizdrojích

Najít termín Ortopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortopedie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ortopedie? resp. co přesně znamená slovo Ortopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortopedie, odpověď na dotaz co je to Ortopedie?. Víte např. kdo to je Kvalitář? Znáte a víte kdo je Jan Palach? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.