Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ortopedie. Co znamená odborný pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Co je to Ortopedie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ortopedie

Ortopedie je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o obor, který se řadí k základní chirurgii. Jeho náplní je určování, zjišťování, prevence, léčba a následná rehabilitace úrazů nemocí nebo poruch, které se týkají pohybové a podpůrné soustavy lidského těla. Tento obor má dlouhou tradici, první ortopedická klinika a výzkumné pracoviště jsou známy již z konce 18. století. Jako první začal ortopedické metody používat Jean-Andre Venel, který je považován za zakladatele ortopedie.
Někdy se tomuto oboru říká také chirurgie velkých kloubů. Má několik odvětví jako dětská ortopedie, onkologická ortopedie, artroskopie a další. K nejčastěji prováděným zákrokům patří operace kyčelního kloubu, kolene, menisku nebo kolenní čéšky, totální endoprotézy, ošetřen ramenních šlach, operace vykloubení ramen a jiné. K další ortopedické péči pak patří ortopedická rehabilitace, neoperační ortopedická péče nebo ambulantní ortopedie.


Co je to Ortopedie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ortopedie. Co znamená odborný pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ortopedie můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Ortopedie je v sekci lékařství

Klíčová slova: termín, lékařství, vysvětlení, wiki, lékařství, co znamená, heslo, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, pojem, synonymum, přesný význam, Ortopedie, terminologie, lexikon, informace, význam


Pojem Ortopedie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ortopedie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ortopedie, z řeckého ὀρϑός (orthos, přímý) a παιδεύειν (paideuein, vychovávat; paidion, dítě), je základní chirurgický lékařský obor. Zabývá se především prevencí, léčbou a rehabilitací poruch a onemocnění podpůrného a pohybového aparátu. Ortopedie se zabývá i léčbou zranění pohybového aparátu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Ortopedie na Google.cz

Vyhledat termín Ortopedie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Ortopedie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ortopedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ortopedie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ortopedie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortopedie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ortopedie? resp. co označuje slovo Ortopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortopedie, odpověď na dotaz co je to Ortopedie?. Víte např. kdo to je Jiří Suchý? Znáte a víte kdo je Čobolák? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.