Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ortopedie. Co znamená pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Co je to Ortopedie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ortopedie

Ortopedie je pojem z oblasti lékařství. Jedná se o obor, který se řadí k základní chirurgii. Jeho náplní je určování, zjišťování, prevence, léčba a následná rehabilitace úrazů nemocí nebo poruch, které se týkají pohybové a podpůrné soustavy lidského těla. Tento obor má dlouhou tradici, první ortopedická klinika a výzkumné pracoviště jsou známy již z konce 18. století. Jako první začal ortopedické metody používat Jean-Andre Venel, který je považován za zakladatele ortopedie.
Někdy se tomuto oboru říká také chirurgie velkých kloubů. Má několik odvětví jako dětská ortopedie, onkologická ortopedie, artroskopie a další. K nejčastěji prováděným zákrokům patří operace kyčelního kloubu, kolene, menisku nebo kolenní čéšky, totální endoprotézy, ošetřen ramenních šlach, operace vykloubení ramen a jiné. K další ortopedické péči pak patří ortopedická rehabilitace, neoperační ortopedická péče nebo ambulantní ortopedie.


Co je to Ortopedie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ortopedie. Co znamená pojem Ortopedie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ortopedie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ortopedie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, terminologie, pojem, co je to Ortopedie?, definice pojmu, názvosloví, co znamená, slovník, Ortopedie, termín, synonymum, význam pojmu, význam slova, Lékařství, co to je, význam, informace


Pojem Ortopedie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ortopedie? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ortopedie, z řeckého ὀρϑός (orthos, přímý) a παιδεύειν (paideuein, vychovávat; paidion, dítě), je základní chirurgický lékařský obor. Zabývá se především prevencí, léčbou a rehabilitací poruch a onemocnění podpůrného a pohybového aparátu. Ortopedie se zabývá i léčbou zranění pohybového aparátu.

Pro více informací o heslu Ortopedie zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ortopedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ortopedie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ortopedie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Ortopedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ortopedie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ortopedie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ortopedie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ortopedie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ortopedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ortopedie, odpověď na dotaz co je to Ortopedie?. Víte např. kdo to je Jiří Dienstbier? Znáte a víte kdo je Turista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.