Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Podmiňovací způsob?

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Podmiňovací způsob? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: informace, slovník, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, Český jazyk, lexikon, co je to Podmiňovací způsob?, co to je, co znamená, termín, definice pojmu, terminologie, pojem, wiki, odborné názvosloví, formulace, Podmiňovací způsob


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Podmiňovací způsob?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podmiňovací způsob ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Podmiňovací způsob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Podmiňovací způsob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Podmiňovací způsob ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Podmiňovací způsob ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podmiňovací způsob ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Podmiňovací způsob? resp. jaká je definice slova Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Broker? Znáte a víte kdo je Jan Neruda? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?