Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je Podmiňovací způsob? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Podmiňovací způsob?

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Podmiňovací způsob se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: wiki, názvosloví, co je to Podmiňovací způsob?, formulace, heslo, význam slova, terminologie, odborný výraz, Český jazyk, lexikon, slovo, pojem, přesný výraz, definice pojmu, význam pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, popis


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podmiňovací způsob? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Podmiňovací způsob ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Podmiňovací způsob ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Podmiňovací způsob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Podmiňovací způsob na Google obrázcích

Vyhledat slovo Podmiňovací způsob ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Podmiňovací způsob na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Podmiňovací způsob? resp. co se přesně ukrývá za slovem Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Karel Slavoj Amerling? Znáte a víte kdo je Linda Kozlowski? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?