Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Podmiňovací způsob?

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Podmiňovací způsob s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Podmiňovací způsob patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: význam, definice, vysvětlení, Český jazyk, odborný výraz, informace, termín, pojem, formulace, přesný význam, co je to Podmiňovací způsob?, slovo, terminus technicus, Podmiňovací způsob, odborné názvosloví, terminologie, popis, heslo


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Podmiňovací způsob?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Podmiňovací způsob ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Podmiňovací způsob ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Podmiňovací způsob na Google.cz

Hledat heslo Podmiňovací způsob ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Podmiňovací způsob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podmiňovací způsob ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Podmiňovací způsob? resp. co přesně znamená slovo Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Muslim? Znáte a víte kdo je Medik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?