Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Podmiňovací způsob

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Podmiňovací způsob je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, co to je, slovo, Podmiňovací způsob, definice pojmu, popis, vysvětlení, Český jazyk, význam slova, formulace, názvosloví, slovník, význam, význam pojmu, co je to Podmiňovací způsob?, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Podmiňovací způsob? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Jiné zdroje informací o pojmu Podmiňovací způsob

Zkusit najít termín Podmiňovací způsob ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Podmiňovací způsob ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Podmiňovací způsob ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podmiňovací způsob ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Podmiňovací způsob ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Podmiňovací způsob na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Podmiňovací způsob? resp. co znamená slovo Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Omezenec? Znáte a víte kdo je Medik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Podmiňovací způsob v jiné sekci než Český jazyk. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?