Co je to?
Definice odborného termínu, slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Podmiňovací způsob

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Podmiňovací způsob doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Podmiňovací způsob se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, pojem, informace, terminologie, co to je, heslo, co znamená, přesný výraz, synonymum, význam slova, slovník, definice, formulace, terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, Český jazyk


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Podmiňovací způsob?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Podmiňovací způsob ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Podmiňovací způsob ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podmiňovací způsob ve Wikimedia Commons

Najít heslo Podmiňovací způsob ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Podmiňovací způsob ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Podmiňovací způsob na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Podmiňovací způsob? resp. jaká je definice termínu Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Neřád? Znáte a víte kdo je Věra Tichánková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Český jazyk. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?