Co je to?
Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Podmiňovací způsob?

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Podmiňovací způsob patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: popis, synonymum, Český jazyk, odborný výraz, formulace, slovo, terminologie, termín, definice, definice pojmu, Český jazyk, wiki, Podmiňovací způsob, co znamená, informace, přesný výraz, pojem, co je to Podmiňovací způsob?


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podmiňovací způsob? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Podmiňovací způsob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Podmiňovací způsob ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Podmiňovací způsob ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Podmiňovací způsob ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Podmiňovací způsob ve Wikizdrojích

Hledat pojem Podmiňovací způsob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Podmiňovací způsob? resp. co se skrývá pod slovem Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Knihomol? Znáte a víte kdo je Jan Neruda? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?