Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená odborný pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Podmiňovací způsob

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená odborný pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Podmiňovací způsob můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, přesný význam, Český jazyk, informace, co znamená, názvosloví, formulace, popis, přesný výraz, lexikon, co to je, heslo, vysvětlení, význam slova, Český jazyk, terminologie, definice, Podmiňovací způsob


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podmiňovací způsob? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Podmiňovací způsob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Podmiňovací způsob ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Podmiňovací způsob na Youtube

Najít slovo Podmiňovací způsob na Google.cz

Vyhledat pojem Podmiňovací způsob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Podmiňovací způsob ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Podmiňovací způsob? resp. co znamená Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Osvětlovač? Znáte a víte kdo je Ernst Kaltenbrunner? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?