Co je to?
Výraz, termín, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená odborný pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Podmiňovací způsob?

Podmiňovací způsob neboli kondicionál je pojmenování slovesného způsobu. Jeho pomocí je možno vyjádřit, že se nějaký děj, popřípadě stav odehraje pouze tehdy, budou-li splněny určité podmínky. Někdy se využívá také pro vyjádření zdvořilejšího způsobu žádosti.
Čeština rozeznává podmiňovací způsob přítomný nebo minulý. Podmiňovací způsob minulý navíc určuje, že děj již nebude možno uskutečnit.


Co je to Podmiňovací způsob? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Podmiňovací způsob. Co znamená odborný pojem Podmiňovací způsob z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Podmiňovací způsob sdílejte s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, wiki, odborný výraz, heslo, informace, co to je, Český jazyk, význam, terminus technicus, co znamená, termín, definice pojmu, lexikon, Český jazyk


Pojem Podmiňovací způsob je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Podmiňovací způsob? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Podmiňovací způsob (kondicionál) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje, že uskutečnění určitého děje nebo stavu je podmíněno jistými okolnostmi. Kondicionál je rovněž možné využít k vyjádření zdvořilé žádosti (mohl byste mi prosím říci…?).

Linky na další online zdroje

Najít termín Podmiňovací způsob ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Podmiňovací způsob na Google.cz

Hledat termín Podmiňovací způsob ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Podmiňovací způsob ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Podmiňovací způsob ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Podmiňovací způsob na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Podmiňovací způsob například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Podmiňovací způsob? resp. co je to Podmiňovací způsob? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmiňovací způsob, odpověď na dotaz co je to Podmiňovací způsob?. Víte např. kdo to je Performer? Znáte a víte kdo je Jana Brejchová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?