Co je to?
Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Co to je Sarkasmus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sarkasmus

Jako sarkasmus se v českém jazyce označuje specificky kousavá řeč, která může být zraňující. Obvykle vyjadřuje i jisté pohrdání. Sarkasmus má za cíl přerušit komunikaci nebo jí dále odmítat. Sarkastické využití slova se v psaném textu může označovat uvozovkami. Sarkasmus se může používat pouze v určité situaci nebo souvislosti.


Co je to Sarkasmus? Význam slova, termín, Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sarkasmus je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, co to je, definice pojmu, co je to Sarkasmus?, slovník, formulace, názvosloví, termín, lexikon, odborné názvosloví, popis, Český jazyk, informace, terminologie, Sarkasmus, význam pojmu, wiki, vysvětlení


Pojem Sarkasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Sarkasmus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sarkasmus (řec. doslova „řezání do masa“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.

Více informací o slovu Sarkasmus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Sarkasmus na Youtube

Hledat termín Sarkasmus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sarkasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Sarkasmus ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Sarkasmus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Sarkasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Sarkasmus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sarkasmus? resp. co je to Sarkasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sarkasmus, odpověď na dotaz co je to Sarkasmus?. Víte např. kdo to je Petr Bendl? Znáte a víte kdo je Alibista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Sarkasmus hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde