Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Co je Sarkasmus?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sarkasmus?

Jako sarkasmus se v českém jazyce označuje specificky kousavá řeč, která může být zraňující. Obvykle vyjadřuje i jisté pohrdání. Sarkasmus má za cíl přerušit komunikaci nebo jí dále odmítat. Sarkastické využití slova se v psaném textu může označovat uvozovkami. Sarkasmus se může používat pouze v určité situaci nebo souvislosti.


Co je to Sarkasmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Sarkasmus můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Sarkasmus je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, slovník, terminologie, přesný výraz, co znamená, heslo, definice, slovo, popis, co je to Sarkasmus?, co to je, lexikon, názvosloví, vysvětlení, význam


Pojem Sarkasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sarkasmus dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sarkasmus (řec. doslova „řezání do masa“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Sarkasmus ve Wikizdrojích

Najít výraz Sarkasmus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sarkasmus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sarkasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Sarkasmus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Sarkasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sarkasmus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Sarkasmus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Sarkasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sarkasmus, odpověď na dotaz co je to Sarkasmus?. Víte např. kdo to je Lothar Matthäus? Znáte a víte kdo je Impotent? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde