Co je to?
Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Co to je Sarkasmus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sarkasmus

Jako sarkasmus se v českém jazyce označuje specificky kousavá řeč, která může být zraňující. Obvykle vyjadřuje i jisté pohrdání. Sarkasmus má za cíl přerušit komunikaci nebo jí dále odmítat. Sarkastické využití slova se v psaném textu může označovat uvozovkami. Sarkasmus se může používat pouze v určité situaci nebo souvislosti.


Co je to Sarkasmus? Význam slova, termín, Definice výrazu Sarkasmus. Co znamená odborný pojem Sarkasmus z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Sarkasmus můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sarkasmus je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: co to je, termín, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, definice pojmu, formulace, terminologie, wiki, lexikon, pojem, informace, Sarkasmus, odborný výraz, terminus technicus, Český jazyk


Pojem Sarkasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sarkasmus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sarkasmus (řec. doslova „řezání do masa“) označuje kousavou, zraňující řeč, obvykle vyjadřující i jisté pohrdání. Na rozdíl od ironie, která se dovolává porozumění, chce být pochopena, sarkasmus spíše komunikaci přerušuje a odmítá. K sarkasmu patří kus cynismu, zmírněného jen tím, že se k někomu obrací a vyslovuje.

Pro více informací o heslu Sarkasmus zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Sarkasmus ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Sarkasmus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sarkasmus na Youtube

Vyhledat heslo Sarkasmus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sarkasmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Sarkasmus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sarkasmus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sarkasmus? resp. jaká je definice termínu Sarkasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sarkasmus, odpověď na dotaz co je to Sarkasmus?. Víte např. kdo to je Vlakvedoucí? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde