Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je Mantisa?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mantisa?

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Mantisa? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Mantisa patří do sekce matematika

Klíčová slova: informace, termín, názvosloví, vysvětlení, lexikon, co je to Mantisa?, slovo, definice, slovník, Mantisa, formulace, terminus technicus, wiki, matematika, odborný výraz, definice pojmu, popis, matematika


Pojem Mantisa je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Mantisa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Mantisa ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Mantisa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Mantisa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Mantisa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mantisa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například ve Wikipedii, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Mantisa? resp. jaký je význam slova Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Simona Babčáková? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mantisa v jiné sekci než matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, Matematik s výpočty, mantisa, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.