Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je to Mantisa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mantisa?

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mantisa můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mantisa je v sekci Matematika

Klíčová slova: synonymum, informace, názvosloví, lexikon, vysvětlení, Matematika, definice, heslo, přesný výraz, termín, odborné názvosloví, Mantisa, odborný výraz, formulace, co to je, co je to Mantisa?, definice pojmu, Matematika


Pojem Mantisa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mantisa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Mantisa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Mantisa ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Mantisa na Youtube

Zkusit najít slovo Mantisa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Mantisa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mantisa? resp. jaký je přesný význam slova Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Smažka? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.