Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je to Mantisa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mantisa?

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Mantisa můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mantisa je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co je to Mantisa?, co to je, terminus technicus, co znamená, Matematika, Matematika, význam pojmu, odborné názvosloví, termín, popis, informace, slovo, přesný výraz, terminologie, formulace, přesný význam, názvosloví, odborný výraz


Pojem Mantisa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mantisa ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Mantisa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mantisa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Mantisa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Mantisa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Mantisa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Mantisa? resp. co znamená slovo Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je David Vávra? Znáte a víte kdo je Láma? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.