Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je to Mantisa? Význam slova

Co znamená termín Mantisa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mantisa doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mantisa se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: definice pojmu, termín, heslo, význam pojmu, co to je, definice, Mantisa, pojem, synonymum, odborné názvosloví, wiki, lexikon, přesný výraz, popis, co je to Mantisa?, slovník, vysvětlení, informace


Pojem Mantisa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Mantisa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Mantisa na Google.cz

Zkusit najít heslo Mantisa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mantisa na Youtube

Vyhledat pojem Mantisa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Mantisa ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Mantisa? resp. co znamená Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.