Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mantisa. Co znamená odborný pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je to Mantisa? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Mantisa?

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mantisa. Co znamená odborný pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mantisa s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Mantisa se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: heslo, wiki, matematika, co to je, význam slova, informace, popis, Mantisa, odborný výraz, formulace, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, přesný význam, definice, názvosloví, matematika, význam


Pojem Mantisa je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Mantisa lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Mantisa na Youtube

Najít heslo Mantisa na Google.cz

Vyhledat slovo Mantisa ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mantisa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Mantisa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Mantisa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Mantisa? resp. co je to Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Omezenec? Znáte a víte kdo je Kanovník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Mantisa hledat i v jiných kategoriích (než matematika) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.