Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je to Mantisa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mantisa?

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mantisa doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mantisa se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: definice pojmu, Matematika, definice, heslo, slovník, co znamená, přesný výraz, pojem, popis, význam pojmu, lexikon, formulace, terminus technicus, vysvětlení, význam, termín, terminologie, odborný výraz


Pojem Mantisa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Mantisa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mantisa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Mantisa na Google.cz

Vyhledat pojem Mantisa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mantisa na Youtube

Najít pojem Mantisa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Mantisa? resp. co vlastně znamená slovo Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Jan Cempírek? Znáte a víte kdo je Láma? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mantisa v jiné sekci než Matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.