Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mantisa. Co znamená odborný pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je Mantisa? Význam slova

Co znamená termín Mantisa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mantisa. Co znamená odborný pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mantisa? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Mantisa je v kategorii matematika

Klíčová slova: význam, význam slova, pojem, co to je, definice, definice pojmu, informace, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, názvosloví, wiki, popis, vysvětlení, matematika, co je to Mantisa?, slovo, co znamená


Pojem Mantisa je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Mantisa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Mantisa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Mantisa na Youtube

Najít výraz Mantisa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Mantisa ve Wikipedii

Zkusit najít termín Mantisa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Mantisa? resp. co vlastně znamená slovo Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Typograf? Znáte a víte kdo je Jeptiška? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Mantisa v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.