Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Co je to Mantisa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mantisa?

Součást vědeckého zápisu čísel v matematice v podobě a x 10b, přitom jako mantisu označujeme hodnotu a. Mantisa může být libovolné reálné nebo komplexní číslo kladné i záporné hodnoty od jedné do desíti ovšem s výjimkou desítky. Exponent b je pouze celé číslo, určující jak se ve výsledném zápisu posune desetinná čárka.


Co je to Mantisa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mantisa. Co znamená pojem Mantisa z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Mantisa s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Mantisa patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: odborný výraz, Matematika, termín, heslo, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, význam, co je to Mantisa?, lexikon, význam slova, slovo, Mantisa, popis, definice, názvosloví, definice pojmu


Pojem Mantisa je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mantisa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Mantisa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Mantisa na Google.cz

Vyhledat pojem Mantisa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Mantisa ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Mantisa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mantisa například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Mantisa? resp. jaký je význam slova Mantisa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mantisa, odpověď na dotaz co je to Mantisa?. Víte např. kdo to je Michael Frolík? Znáte a víte kdo je Kanovník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.