Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyberpunk. Co znamená pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Co je to Kyberpunk? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kyberpunk?

Kyberpunk je žánr spadající pod science fiction. Jeho podstatou je kombinování vyspělých technologií a nejspodnějších společenských vrstev. Změněný společenský řád, rozpadající se společnost jsou zde v ostrém protikladu k vědeckým objevům, kybernetice a umělé inteligenci.
Kyberpunk přineslo hnutí Nová vlna v druhé polovině 20. století. Část umělců se zaměřovala na důsledky sexuální revoluce, užívání drog a využití technologií.


Co je to Kyberpunk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyberpunk. Co znamená pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kyberpunk patří do sekce Literatura

Klíčová slova: co znamená, význam, názvosloví, význam slova, co to je, popis, pojem, slovo, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, informace, definice pojmu, termín, odborný výraz, slovník, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Kyberpunk je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyberpunk? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kyberpunk (anglicky cyberpunk) je subžánr science fiction, který je zasazen do futuristického prostředí a je charakteristický „kombinací společenské spodiny a pokročilé technologie“. Kontrast vytvářejí technologické a vědecké vymoženosti jako umělá inteligence a kybernetika společně s rozpadem společnosti či zásadní změnou ve společenském řádu.
Kořeny kyberpunku lze najít ve sci-fi hnutí 60. a 70. let 20. století Nová vlna, ve kterém spisovatelé jako Philip K. Dick, Roger Zelazny, J. G. Ballar, Philip Jose Farmer a Harlan Ellison zkoumali možné dopady drogové kultury, technologií a sexuální revoluce, zatímco se snažili vyhnout utopistické povaze předchozí science fiction. Významná prvotina Williama Gibsona Neuromancer z roku 1984 čerpala z punkové a hackerské subkultury a pomohla ustálit kyberpunk jako žánr. Dalšími významnými kyberpunkovými autory jsou Bruce Sterling a Rudy Rucker.

Hledejte pojem Kyberpunk v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Kyberpunk ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyberpunk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kyberpunk ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kyberpunk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Kyberpunk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kyberpunk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberpunk například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kyberpunk? resp. co se skrývá pod slovem Kyberpunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberpunk, odpověď na dotaz co je to Kyberpunk?. Víte např. kdo to je Školník? Znáte a víte kdo je Petr Kellner? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?