Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyberpunk. Co znamená odborný pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Co je to Kyberpunk? Význam slova

Co znamená termín Kyberpunk? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kyberpunk je žánr spadající pod science fiction. Jeho podstatou je kombinování vyspělých technologií a nejspodnějších společenských vrstev. Změněný společenský řád, rozpadající se společnost jsou zde v ostrém protikladu k vědeckým objevům, kybernetice a umělé inteligenci.
Kyberpunk přineslo hnutí Nová vlna v druhé polovině 20. století. Část umělců se zaměřovala na důsledky sexuální revoluce, užívání drog a využití technologií.


Co je to Kyberpunk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyberpunk. Co znamená odborný pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kyberpunk doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Kyberpunk se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, termín, názvosloví, terminologie, slovník, přesný výraz, význam slova, terminus technicus, wiki, Kyberpunk, přesný význam, pojem, co znamená, literatura


Pojem Kyberpunk je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kyberpunk můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kyberpunk (anglicky cyberpunk) je subžánr science fiction, který je zasazen do futuristického prostředí a je charakteristický „kombinací společenské spodiny a pokročilé technologie“. Kontrast vytvářejí technologické a vědecké vymoženosti jako umělá inteligence a kybernetika společně s rozpadem společnosti či zásadní změnou ve společenském řádu.
Kořeny kyberpunku lze najít ve sci-fi hnutí 60. a 70. let 20. století Nová vlna, ve kterém spisovatelé jako Philip K. Dick, Roger Zelazny, J. G. Ballar, Philip Jose Farmer a Harlan Ellison zkoumali možné dopady drogové kultury, technologií a sexuální revoluce, zatímco se snažili vyhnout utopistické povaze předchozí science fiction. Významná prvotina Williama Gibsona Neuromancer z roku 1984 čerpala z punkové a hackerské subkultury a pomohla ustálit kyberpunk jako žánr. Dalšími významnými kyberpunkovými autory jsou Bruce Sterling a Rudy Rucker.

Více informací o pojmu Kyberpunk lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Kyberpunk ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Kyberpunk na Google.cz

Hledat výraz Kyberpunk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kyberpunk na Youtube

Zkusit najít heslo Kyberpunk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kyberpunk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberpunk například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kyberpunk? resp. co znamená výraz Kyberpunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberpunk, odpověď na dotaz co je to Kyberpunk?. Víte např. kdo to je Agnetha Fältskog? Znáte a víte kdo je Blaise Pascal? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kyberpunk hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?