Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kyberpunk. Co znamená pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Co je to Kyberpunk? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kyberpunk

Kyberpunk je žánr spadající pod science fiction. Jeho podstatou je kombinování vyspělých technologií a nejspodnějších společenských vrstev. Změněný společenský řád, rozpadající se společnost jsou zde v ostrém protikladu k vědeckým objevům, kybernetice a umělé inteligenci.
Kyberpunk přineslo hnutí Nová vlna v druhé polovině 20. století. Část umělců se zaměřovala na důsledky sexuální revoluce, užívání drog a využití technologií.


Co je to Kyberpunk? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kyberpunk. Co znamená pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kyberpunk s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kyberpunk patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: synonymum, Literatura, wiki, lexikon, terminus technicus, termín, význam, co to je, definice, vysvětlení, slovo, přesný význam, odborný výraz, názvosloví, terminologie, význam pojmu, informace, heslo


Pojem Kyberpunk je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyberpunk? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kyberpunk (anglicky cyberpunk) je subžánr science fiction, který je zasazen do futuristického prostředí a je charakteristický „kombinací společenské spodiny a pokročilé technologie“. Kontrast vytvářejí technologické a vědecké vymoženosti jako umělá inteligence a kybernetika společně s rozpadem společnosti či zásadní změnou ve společenském řádu.
Kořeny kyberpunku lze najít ve sci-fi hnutí 60. a 70. let 20. století Nová vlna, ve kterém spisovatelé jako Philip K. Dick, Roger Zelazny, J. G. Ballar, Philip Jose Farmer a Harlan Ellison zkoumali možné dopady drogové kultury, technologií a sexuální revoluce, zatímco se snažili vyhnout utopistické povaze předchozí science fiction. Významná prvotina Williama Gibsona Neuromancer z roku 1984 čerpala z punkové a hackerské subkultury a pomohla ustálit kyberpunk jako žánr. Dalšími významnými kyberpunkovými autory jsou Bruce Sterling a Rudy Rucker.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Kyberpunk ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kyberpunk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kyberpunk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kyberpunk na Google.cz

Hledat videa s názvem Kyberpunk na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyberpunk ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberpunk například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kyberpunk? resp. jaký je přesný význam slova Kyberpunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberpunk, odpověď na dotaz co je to Kyberpunk?. Víte např. kdo to je Chazan? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?