Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyberpunk. Co znamená odborný pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Co je Kyberpunk? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kyberpunk?

Kyberpunk je žánr spadající pod science fiction. Jeho podstatou je kombinování vyspělých technologií a nejspodnějších společenských vrstev. Změněný společenský řád, rozpadající se společnost jsou zde v ostrém protikladu k vědeckým objevům, kybernetice a umělé inteligenci.
Kyberpunk přineslo hnutí Nová vlna v druhé polovině 20. století. Část umělců se zaměřovala na důsledky sexuální revoluce, užívání drog a využití technologií.


Co je to Kyberpunk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyberpunk. Co znamená odborný pojem Kyberpunk z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kyberpunk? Pak se o ní podělte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Kyberpunk je v kategorii literatura

Klíčová slova: popis, informace, význam, pojem, co znamená, termín, vysvětlení, terminologie, význam slova, odborné názvosloví, formulace, slovo, literatura, definice pojmu, co je to Kyberpunk?, co to je, lexikon, synonymum


Pojem Kyberpunk je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyberpunk? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kyberpunk (anglicky cyberpunk) je subžánr science fiction, který je zasazen do futuristického prostředí a je charakteristický „kombinací společenské spodiny a pokročilé technologie“. Kontrast vytvářejí technologické a vědecké vymoženosti jako umělá inteligence a kybernetika společně s rozpadem společnosti či zásadní změnou ve společenském řádu.
Kořeny kyberpunku lze najít ve sci-fi hnutí 60. a 70. let 20. století Nová vlna, ve kterém spisovatelé jako Philip K. Dick, Roger Zelazny, J. G. Ballar, Philip Jose Farmer a Harlan Ellison zkoumali možné dopady drogové kultury, technologií a sexuální revoluce, zatímco se snažili vyhnout utopistické povaze předchozí science fiction. Významná prvotina Williama Gibsona Neuromancer z roku 1984 čerpala z punkové a hackerské subkultury a pomohla ustálit kyberpunk jako žánr. Dalšími významnými kyberpunkovými autory jsou Bruce Sterling a Rudy Rucker.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyberpunk ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Kyberpunk ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Kyberpunk ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyberpunk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kyberpunk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Kyberpunk ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyberpunk například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kyberpunk? resp. jaký je význam pojmu Kyberpunk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyberpunk, odpověď na dotaz co je to Kyberpunk?. Víte např. kdo to je Docent? Znáte a víte kdo je Jan Mukařovský? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?