Co je to?
Výraz, termín, definice slova Internet. Co znamená odborný pojem Internet z kategorie Internet?

Co je to Internet? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Internet?

Na internetu se nachází spousta informací, ale co to vlastně takový internet je? Jedná se o celosvětový systém vzájemně propojených počítačových sítí, v nichž mezi sebou jednotlivé počítače komunikují za pomoci protokolů TCP/IP.
Internet poskytuje celou řadu služeb a nejznámější z nich jsou WWW a e-mail. Někdy bývá směšován internet a služba WWW, ale v případě WWW se jedná jen o jednu z mnoha částí internetu. Předchůdce internetu najdeme v šedesátých letech dvacátého století.


Co je to Internet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Internet. Co znamená odborný pojem Internet z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Internet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Internet je v kategorii Internet

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, přesný význam, Internet, význam, vysvětlení, slovo, definice pojmu, popis, co to je, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, wiki, lexikon, informace, přesný výraz, co je to Internet?


Pojem Internet je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Internet? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internet je celosvětový systém propojených počítačových sítí („síť sítí“), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Společným cílem všech lidí využívajících internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).
Nejznámější službou poskytovanou v rámci internetu je WWW (kombinace textu, grafiky a multimédií propojených hypertextovými odkazy) a e-mail (elektronická pošta), avšak nalezneme v něm i desítky dalších.

Další informační zdroje

Hledat termín Internet ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Internet ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Internet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Internet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Internet na Youtube

Vyhledat výraz Internet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Internet například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Internet? resp. co označuje slovo Internet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internet, odpověď na dotaz co je to Internet?. Víte např. kdo to je Ovčan? Znáte a víte kdo je Prepper? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.