Co je to?
Definice odborného termínu, slova Internet. Co znamená pojem Internet z kategorie Internet?

Co je Internet?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Internet

Na internetu se nachází spousta informací, ale co to vlastně takový internet je? Jedná se o celosvětový systém vzájemně propojených počítačových sítí, v nichž mezi sebou jednotlivé počítače komunikují za pomoci protokolů TCP/IP.
Internet poskytuje celou řadu služeb a nejznámější z nich jsou WWW a e-mail. Někdy bývá směšován internet a služba WWW, ale v případě WWW se jedná jen o jednu z mnoha částí internetu. Předchůdce internetu najdeme v šedesátých letech dvacátého století.


Co je to Internet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Internet. Co znamená pojem Internet z kategorie Internet?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Internet sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Internet patří do sekce internet

Klíčová slova: názvosloví, informace, přesný výraz, terminologie, termín, popis, formulace, definice, odborný výraz, definice pojmu, Internet, význam pojmu, co je to Internet?, význam slova, lexikon, slovník, význam, pojem


Pojem Internet je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Internet? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Internet je celosvětový systém propojených počítačových sítí („síť sítí“), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Společným cílem všech lidí využívajících internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).
Nejznámější službou poskytovanou v rámci internetu je WWW (kombinace textu, grafiky a multimédií propojených hypertextovými odkazy) a e-mail (elektronická pošta), avšak nalezneme v něm i desítky dalších.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Internet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Internet ve vyhledávači Qwant

Najít termín Internet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Internet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Internet ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Internet ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Internet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Internet? resp. co vlastně znamená slovo Internet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Internet, odpověď na dotaz co je to Internet?. Víte např. kdo to je Michaela Růžičková? Znáte a víte kdo je Tereza Spencerová? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Internet i v jiné kategorii než v internet. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.