Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Co je to Čečetka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čečetka?

Čečetka je české označení pro pěnkavovitého ptáka, který patří do rodu stehlíků. U nás žije trvale čečetka tmavá, přezimuje zde čečetka zimní a čečetka bělavá. Čečetka bývá nazývána také konopka, stehlík nebo zvonek. Jedná se o malý druh pěvce hojně rozšířený nejen v Evropě, ale i Asii a Africe.
Velikostně připomíná čečetka vrabce, má štíhlé tělo, krátký zobáček kratší ocas. Samci bývají výrazněji zbarveni, mláďata a samice jsou šedohnědí.


Co je to Čečetka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Čečetka je v kategorii příroda

Klíčová slova: termín, terminologie, slovo, odborný výraz, význam slova, slovník, wiki, co znamená, názvosloví, význam, přesný výraz, heslo, příroda, co to je, terminus technicus, synonymum, Čečetka, informace


Pojem Čečetka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Čečetka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Čečetka je český název některých pěnkavovitých ptáků z rodu stehlík (Carduelis). Ačkoli se v českém názvosloví používá jako název rodový, představuje pouze podrod Acanthis. V ČR hnízdí čečetka tmavá. V zimě hojně přezimují čečetky zimní (Carduelis flammea) a občas se rovněž v zimním období vyskytne i čečetka bělavá.

Více informací o pojmu Čečetka lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čečetka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Čečetka ve Wikislovníku

Najít heslo Čečetka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Čečetka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čečetka ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Čečetka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čečetka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Čečetka? resp. co znamená Čečetka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čečetka, odpověď na dotaz co je to Čečetka?. Víte např. kdo to je Basil Poledouris? Znáte a víte kdo je Dragoun? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Čečetka hledat i v jiných kategoriích (než příroda) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.