Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čečetka. Co znamená pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Co je Čečetka?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čečetka

Čečetka je české označení pro pěnkavovitého ptáka, který patří do rodu stehlíků. U nás žije trvale čečetka tmavá, přezimuje zde čečetka zimní a čečetka bělavá. Čečetka bývá nazývána také konopka, stehlík nebo zvonek. Jedná se o malý druh pěvce hojně rozšířený nejen v Evropě, ale i Asii a Africe.
Velikostně připomíná čečetka vrabce, má štíhlé tělo, krátký zobáček kratší ocas. Samci bývají výrazněji zbarveni, mláďata a samice jsou šedohnědí.


Co je to Čečetka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čečetka. Co znamená pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čečetka? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Čečetka patří do sekce příroda

Klíčová slova: význam slova, Čečetka, význam, termín, informace, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, co znamená, co to je, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, příroda, co je to Čečetka?, formulace, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Čečetka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čečetka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čečetka je český název některých pěnkavovitých ptáků z rodu stehlík (Carduelis). Ačkoli se v českém názvosloví používá jako název rodový, představuje pouze podrod Acanthis. V ČR hnízdí čečetka tmavá. V zimě hojně přezimují čečetky zimní (Carduelis flammea) a občas se rovněž v zimním období vyskytne i čečetka bělavá.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Čečetka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Čečetka na Youtube

Vyhledat pojem Čečetka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Čečetka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Čečetka na Google.cz

Hledat termín Čečetka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Čečetka například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Čečetka? resp. co znamená slovo Čečetka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čečetka, odpověď na dotaz co je to Čečetka?. Víte např. kdo to je Inkvizitor? Znáte a víte kdo je Suchar? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.