Co je to?
Definice výrazu Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Co to je Čečetka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Čečetka

Čečetka je české označení pro pěnkavovitého ptáka, který patří do rodu stehlíků. U nás žije trvale čečetka tmavá, přezimuje zde čečetka zimní a čečetka bělavá. Čečetka bývá nazývána také konopka, stehlík nebo zvonek. Jedná se o malý druh pěvce hojně rozšířený nejen v Evropě, ale i Asii a Africe.
Velikostně připomíná čečetka vrabce, má štíhlé tělo, krátký zobáček kratší ocas. Samci bývají výrazněji zbarveni, mláďata a samice jsou šedohnědí.


Co je to Čečetka? Význam slova, termín, Definice výrazu Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čečetka je v kategorii Příroda

Klíčová slova: pojem, definice, co je to Čečetka?, význam slova, přesný výraz, slovo, termín, heslo, co to je, Příroda, Čečetka, názvosloví, slovník, informace, terminus technicus, co znamená, Příroda, odborné názvosloví


Pojem Čečetka je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čečetka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čečetka je český název některých pěnkavovitých ptáků z rodu stehlík (Carduelis). Ačkoli se v českém názvosloví používá jako název rodový, představuje pouze podrod Acanthis. V ČR hnízdí čečetka tmavá. V zimě hojně přezimují čečetky zimní (Carduelis flammea) a občas se rovněž v zimním období vyskytne i čečetka bělavá.

Více informací o pojmu Čečetka lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Čečetka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Čečetka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Čečetka na Youtube

Najít slovo Čečetka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Čečetka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čečetka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Čečetka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Čečetka? resp. co přesně znamená slovo Čečetka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čečetka, odpověď na dotaz co je to Čečetka?. Víte např. kdo to je Žurnalista? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.