Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Co je to Čečetka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Čečetka

Čečetka je české označení pro pěnkavovitého ptáka, který patří do rodu stehlíků. U nás žije trvale čečetka tmavá, přezimuje zde čečetka zimní a čečetka bělavá. Čečetka bývá nazývána také konopka, stehlík nebo zvonek. Jedná se o malý druh pěvce hojně rozšířený nejen v Evropě, ale i Asii a Africe.
Velikostně připomíná čečetka vrabce, má štíhlé tělo, krátký zobáček kratší ocas. Samci bývají výrazněji zbarveni, mláďata a samice jsou šedohnědí.


Co je to Čečetka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čečetka? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Čečetka patří do sekce příroda

Klíčová slova: přesný výraz, Čečetka, příroda, odborný výraz, formulace, co to je, význam pojmu, co je to Čečetka?, co znamená, příroda, význam slova, termín, popis, odborné názvosloví, informace, pojem, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Čečetka je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čečetka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čečetka je český název některých pěnkavovitých ptáků z rodu stehlík (Carduelis). Ačkoli se v českém názvosloví používá jako název rodový, představuje pouze podrod Acanthis. V ČR hnízdí čečetka tmavá. V zimě hojně přezimují čečetky zimní (Carduelis flammea) a občas se rovněž v zimním období vyskytne i čečetka bělavá.

Pro více informací o heslu Čečetka zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Čečetka na Youtube

Hledat pojem Čečetka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Čečetka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čečetka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Čečetka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Čečetka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čečetka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Čečetka? resp. co přesně znamená slovo Čečetka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čečetka, odpověď na dotaz co je to Čečetka?. Víte např. kdo to je Chris Stapleton? Znáte a víte kdo je Sinolog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.