Co je to?
Odborný výraz, definice slova Celoživotní vzdělávání. Co znamená pojem Celoživotní vzdělávání z kategorie Školství?

Co je to Celoživotní vzdělávání? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Celoživotní vzdělávání?

Celoživotní vzdělávání je název pro jakékoli studium v průběhu života člověka. Jde o průběžné získávání různých dovedností, schopností i vědomostí jak intelektuálního, tak praktického rázu. Jde o určitou nástavbu po počátečním vzdělávání. Celoživotní vzdělávání může být organizované, neformální nebo zcela spontánní. Může mít formu školní docházky, kurzů, rekvalifikací, univerzity třetího věku a dalších. Organizátory bývají školy, různé organizace a spolky a v nabídce mohou být rozličná témata určená jednotlivým věkovým i zájmovým skupinám.
Cílem takového učení je vést k získávání nových kompetencí po celý průběh života. Člověk se nejdříve naučí učit se, později pak rozvíjí své dovednosti, získává a reaguje na nové podněty. To celoživotní vzdělávání odlišuje od přípravy na určité povolání. Vzdělávat se tímto způsobem může každý člověk. Uskutečňovat se může i z domova, vzdáleně, s pomocí informačních technologií a vzdělávacích programů a aplikací.


Co je to Celoživotní vzdělávání? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Celoživotní vzdělávání. Co znamená pojem Celoživotní vzdělávání z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Celoživotní vzdělávání sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Celoživotní vzdělávání je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam, přesný význam, terminologie, terminus technicus, synonymum, slovo, termín, názvosloví, definice pojmu, Školství, Celoživotní vzdělávání, odborné názvosloví, informace, heslo, popis, definice, formulace, Školství


Pojem Celoživotní vzdělávání je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Celoživotní vzdělávání ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Celoživotní vzdělávání ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Celoživotní vzdělávání ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Celoživotní vzdělávání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Celoživotní vzdělávání ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Celoživotní vzdělávání na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Celoživotní vzdělávání například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Celoživotní vzdělávání? resp. co znamená Celoživotní vzdělávání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Celoživotní vzdělávání, odpověď na dotaz co je to Celoživotní vzdělávání?. Víte např. kdo to je Ava Max? Znáte a víte kdo je Bazilišek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.