Co je to?
Výraz, termín, definice slova Labrys. Co znamená odborný pojem Labrys z kategorie Nástroje?

Co je to Labrys? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Labrys?

Labrys, jinak také pelekus, sagaris neb bipennis je název pro obostrannou sekeru, kterou znali již starověcí Řekové a Římané. Oboustranná sekera je také symbolem, který se objevil již v době bronzové a vyskytoval se na uměleckých předmětech, v náboženství a bájesloví více národů, Mínojců, Thráků, obyvatel Byzantské říše.
S labrysem je zobrazován například bájný hrdina Théseus. Afričané ho ve svých bájích přiřadili bohovi Sango. Kréťané tuto sekeru používali jako obřadní při obětech zvířat. Jako symbol byl labrys použit i řeckými fašisty.


Co je to Labrys? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Labrys. Co znamená odborný pojem Labrys z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Labrys? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Labrys je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, popis, vysvětlení, definice pojmu, heslo, informace, přesný výraz, lexikon, terminologie, přesný význam, co znamená, terminus technicus, slovo, odborný výraz, wiki, co to je, Nástroje, pojem


Pojem Labrys je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Labrys ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Labrys na Youtube

Najít slovo Labrys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Labrys na Google.cz

Najít výraz Labrys ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Labrys ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Labrys například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Labrys? resp. jaký je význam pojmu Labrys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Labrys, odpověď na dotaz co je to Labrys?. Víte např. kdo to je Jan Ruml? Znáte a víte kdo je Martina Sáblíková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Labrys v jiné sekci než Nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..