Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obecné ohrožení. Co znamená pojem Obecné ohrožení z kategorie Právo?

Co to je Obecné ohrožení? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Obecné ohrožení?

Obecné ohrožení je druh trestného činu, který je jmenován v trestním zákoníku. Označován je takto takový čin, který mohl být spáchán z nedbalosti nebo také úmyslně. Pachatel obecného ohrožení vystaví lidi nebezpečí smrti či těžké újmy na zdraví.
Může jít také o velkou a ohrožující škodu na cizím majetku, jako je způsobení živelné pohromy, neoprávněné nebo nesprávné použití nebezpečných látek a podobně. Za tento čin může být pachatel odsouzen k odnětí svobody od jednoho roku až po výjimečný trest.


Co je to Obecné ohrožení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Obecné ohrožení. Co znamená pojem Obecné ohrožení z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Obecné ohrožení? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Obecné ohrožení je v kategorii Právo

Klíčová slova: co je to Obecné ohrožení?, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, termín, co to je, terminologie, lexikon, význam slova, Právo, slovník, Obecné ohrožení, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, přesný výraz, popis, informace


Pojem Obecné ohrožení je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obecné ohrožení? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Obecné ohrožení podle § 272–273 trestního zákoníku je trestný čin, jehož se dopustí pachatel, který úmyslně (§ 272) nebo z nedbalosti (§ 273) vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že způsobí požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání (obecné nebezpečí), případně obecné nebezpečí zvýší anebo ztíží jeho odvrácení nebo zmírnění.

Další zdroje informací o slovu Obecné ohrožení

Najít pojem Obecné ohrožení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Obecné ohrožení ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Obecné ohrožení ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obecné ohrožení ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Obecné ohrožení ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Obecné ohrožení ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Obecné ohrožení například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Obecné ohrožení? resp. co znamená Obecné ohrožení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obecné ohrožení, odpověď na dotaz co je to Obecné ohrožení?. Víte např. kdo to je Mahulena Bočanová? Znáte a víte kdo je Dezertér? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Obecné ohrožení hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.