Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obecné ohrožení. Co znamená pojem Obecné ohrožení z kategorie Právo?

Co to je Obecné ohrožení? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Obecné ohrožení?

Obecné ohrožení je druh trestného činu, který je jmenován v trestním zákoníku. Označován je takto takový čin, který mohl být spáchán z nedbalosti nebo také úmyslně. Pachatel obecného ohrožení vystaví lidi nebezpečí smrti či těžké újmy na zdraví.
Může jít také o velkou a ohrožující škodu na cizím majetku, jako je způsobení živelné pohromy, neoprávněné nebo nesprávné použití nebezpečných látek a podobně. Za tento čin může být pachatel odsouzen k odnětí svobody od jednoho roku až po výjimečný trest.


Co je to Obecné ohrožení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Obecné ohrožení. Co znamená pojem Obecné ohrožení z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obecné ohrožení je v kategorii Právo

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, význam pojmu, heslo, definice, význam slova, pojem, přesný význam, význam, přesný výraz, wiki, informace, Právo, co je to Obecné ohrožení?, co znamená, vysvětlení, definice pojmu, lexikon


Pojem Obecné ohrožení je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obecné ohrožení? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Obecné ohrožení podle § 272–273 trestního zákoníku je trestný čin, jehož se dopustí pachatel, který úmyslně (§ 272) nebo z nedbalosti (§ 273) vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že způsobí požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání (obecné nebezpečí), případně obecné nebezpečí zvýší anebo ztíží jeho odvrácení nebo zmírnění.

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Obecné ohrožení ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Obecné ohrožení ve Wikizdrojích

Najít termín Obecné ohrožení ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Obecné ohrožení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Obecné ohrožení na Youtube

Najít výraz Obecné ohrožení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obecné ohrožení například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Obecné ohrožení? resp. jaký je přesný význam slova Obecné ohrožení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obecné ohrožení, odpověď na dotaz co je to Obecné ohrožení?. Víte např. kdo to je Amber Heard? Znáte a víte kdo je Dezertér? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.