Co je to?
Výraz, termín, definice slova Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Co je to Baileys? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Baileys?

Baileys čili Baileys Irish Cream je alkoholický nápoj, irský krémový likér. Je pro něj typická příchuť irské whisky, kakaa a smetany. Vyrábí se na několika místech v Irsku a má svou ochrannou známku. Originální Baileys má mít 17% alkoholu. Je výtvorem týmu, jehož vedoucím je Tom Jago a vznikl v roku 1971.
Podnětem pro vytvoření byla lehce dostupná whisky i smetana z místních zdrojů. K nim byl přidán čokoládový nápoj Nesquik. V roce 1974 byl nápoj představen veřejnosti jako první z irských krémových nápojů. Současná receptura používá kakaový extrakt, na který má patent, další složky jsou utajené, ale určitě se používají bylinky a cukr. Baileys neobsahuje konzervační látky, má vysoký obsah alkoholu.


Co je to Baileys? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Baileys se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: nápoje, odborné názvosloví, vysvětlení, Baileys, terminologie, wiki, slovo, synonymum, co je to Baileys?, terminus technicus, co znamená, odborný výraz, formulace, definice, termín, informace, význam pojmu, význam slova


Pojem Baileys je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Baileys?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Baileys Irish Cream je smetanový alkoholický likér s původem v Irsku. Vyrábí se ve společností R. A. Bailey & Co. v Dublinu, v jejímž čele stojí společnost Diageo, výrobce alkoholických nápojů ze Spojeného království.
Vyrábí se z irské whiskey a smetany. Obsah alkoholu v nápoji je 17 %.
Název Baileys pochází z restaurace umístěné poblíž Greek Street v Londýně, Baileys Bistro. Původní celé jméno znělo Baileys Irish Cream Chocolate Liqueur, to však bylo před uvedením na trh zjednodušeno na současný Baileys Irish cream.

Více informací o pojmu Baileys lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Baileys ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Baileys ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Baileys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Baileys ve vyhledávači Qwant

Najít termín Baileys na Google.cz

Vyhledat pojem Baileys ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Baileys například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Baileys? resp. jaká je definice termínu Baileys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baileys, odpověď na dotaz co je to Baileys?. Víte např. kdo to je Patrik Eliáš? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Baileys hledat i v jiných kategoriích (než nápoje) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.