Co je to?
Výraz, termín, definice slova Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Co je to Baileys? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Baileys?

Baileys čili Baileys Irish Cream je alkoholický nápoj, irský krémový likér. Je pro něj typická příchuť irské whisky, kakaa a smetany. Vyrábí se na několika místech v Irsku a má svou ochrannou známku. Originální Baileys má mít 17% alkoholu. Je výtvorem týmu, jehož vedoucím je Tom Jago a vznikl v roku 1971.
Podnětem pro vytvoření byla lehce dostupná whisky i smetana z místních zdrojů. K nim byl přidán čokoládový nápoj Nesquik. V roce 1974 byl nápoj představen veřejnosti jako první z irských krémových nápojů. Současná receptura používá kakaový extrakt, na který má patent, další složky jsou utajené, ale určitě se používají bylinky a cukr. Baileys neobsahuje konzervační látky, má vysoký obsah alkoholu.


Co je to Baileys? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Baileys je v kategorii nápoje

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, lexikon, definice, slovník, nápoje, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, význam, co je to Baileys?, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, termín, heslo, formulace, přesný výraz


Pojem Baileys je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Baileys?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Baileys Irish Cream je smetanový alkoholický likér s původem v Irsku. Vyrábí se ve společností R. A. Bailey & Co. v Dublinu, v jejímž čele stojí společnost Diageo, výrobce alkoholických nápojů ze Spojeného království.
Vyrábí se z irské whiskey a smetany. Obsah alkoholu v nápoji je 17 %.
Název Baileys pochází z restaurace umístěné poblíž Greek Street v Londýně, Baileys Bistro. Původní celé jméno znělo Baileys Irish Cream Chocolate Liqueur, to však bylo před uvedením na trh zjednodušeno na současný Baileys Irish cream.

Pro další informace o termínu Baileys zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baileys ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Baileys ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Baileys ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Baileys na Google.cz

Najít heslo Baileys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Baileys ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Baileys například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Baileys? resp. co se přesně ukrývá za slovem Baileys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baileys, odpověď na dotaz co je to Baileys?. Víte např. kdo to je Karel Komárek? Znáte a víte kdo je Zdeněk Nekula? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.