Co je to?
Definice výrazu, termínu Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Co je Baileys? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Baileys?

Baileys čili Baileys Irish Cream je alkoholický nápoj, irský krémový likér. Je pro něj typická příchuť irské whisky, kakaa a smetany. Vyrábí se na několika místech v Irsku a má svou ochrannou známku. Originální Baileys má mít 17% alkoholu. Je výtvorem týmu, jehož vedoucím je Tom Jago a vznikl v roku 1971.
Podnětem pro vytvoření byla lehce dostupná whisky i smetana z místních zdrojů. K nim byl přidán čokoládový nápoj Nesquik. V roce 1974 byl nápoj představen veřejnosti jako první z irských krémových nápojů. Současná receptura používá kakaový extrakt, na který má patent, další složky jsou utajené, ale určitě se používají bylinky a cukr. Baileys neobsahuje konzervační látky, má vysoký obsah alkoholu.


Co je to Baileys? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Baileys s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Baileys je v kategorii nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, definice, wiki, vysvětlení, pojem, nápoje, informace, synonymum, slovo, význam, lexikon, popis, slovník, nápoje, formulace


Pojem Baileys je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Baileys?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Baileys Irish Cream je smetanový alkoholický likér s původem v Irsku. Vyrábí se ve společností R. A. Bailey & Co. v Dublinu, v jejímž čele stojí společnost Diageo, výrobce alkoholických nápojů ze Spojeného království.
Vyrábí se z irské whiskey a smetany. Obsah alkoholu v nápoji je 17 %.
Název Baileys pochází z restaurace umístěné poblíž Greek Street v Londýně, Baileys Bistro. Původní celé jméno znělo Baileys Irish Cream Chocolate Liqueur, to však bylo před uvedením na trh zjednodušeno na současný Baileys Irish cream.

Další zdroje informací o slovu Baileys

Zkusit najít termín Baileys ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Baileys ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Baileys na Google obrázcích

Najít heslo Baileys ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Baileys ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Baileys ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Baileys například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Baileys? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Baileys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baileys, odpověď na dotaz co je to Baileys?. Víte např. kdo to je Ryan Gosling? Znáte a víte kdo je Premonstrát? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.