Co je to?
Definice výrazu, termínu Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Co je to Baileys? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Baileys?

Baileys čili Baileys Irish Cream je alkoholický nápoj, irský krémový likér. Je pro něj typická příchuť irské whisky, kakaa a smetany. Vyrábí se na několika místech v Irsku a má svou ochrannou známku. Originální Baileys má mít 17% alkoholu. Je výtvorem týmu, jehož vedoucím je Tom Jago a vznikl v roku 1971.
Podnětem pro vytvoření byla lehce dostupná whisky i smetana z místních zdrojů. K nim byl přidán čokoládový nápoj Nesquik. V roce 1974 byl nápoj představen veřejnosti jako první z irských krémových nápojů. Současná receptura používá kakaový extrakt, na který má patent, další složky jsou utajené, ale určitě se používají bylinky a cukr. Baileys neobsahuje konzervační látky, má vysoký obsah alkoholu.


Co je to Baileys? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Baileys. Co znamená odborný pojem Baileys z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Baileys s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Baileys se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, definice pojmu, Baileys, terminologie, co znamená, nápoje, význam, synonymum, slovník, termín, vysvětlení, význam slova, popis, wiki, odborný výraz, názvosloví, co je to Baileys?


Pojem Baileys je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Baileys? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Baileys Irish Cream je smetanový alkoholický likér s původem v Irsku. Vyrábí se ve společností R. A. Bailey & Co. v Dublinu, v jejímž čele stojí společnost Diageo, výrobce alkoholických nápojů ze Spojeného království.
Vyrábí se z irské whiskey a smetany. Obsah alkoholu v nápoji je 17 %.
Název Baileys pochází z restaurace umístěné poblíž Greek Street v Londýně, Baileys Bistro. Původní celé jméno znělo Baileys Irish Cream Chocolate Liqueur, to však bylo před uvedením na trh zjednodušeno na současný Baileys Irish cream.

Pro další informace o termínu Baileys zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Baileys ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Baileys ve Wikizdrojích

Najít pojem Baileys na Google.cz

Hledat heslo Baileys ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Baileys na Youtube

Hledat slovo Baileys ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Baileys například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě nyní již víte co je to Baileys? resp. co znamená Baileys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baileys, odpověď na dotaz co je to Baileys?. Víte např. kdo to je Eduard Haken? Znáte a víte kdo je Belinda Bencicová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.