Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chytrý telefon. Co znamená pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Co je to Chytrý telefon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chytrý telefon

Chytrý telefon neboli smartphone je druh mobilního telefonu, který je vybaven mobilním operačním systémem a díky aplikačnímu rozhraní je na něm možno instalovat programy a pracovat s nimi. K nejčastěji nabízeným operačním systémům patří iOS, Android, BlacBerry, Windows Phone a další.
Aplikace se nacházejí na stránkách výrobce nebo v internetových obchodech za poplatek nebo zdarma. Telefon pak slouží k mnoha více činnostem, než je pouhé telefonování nebo psaní zpráv.


Co je to Chytrý telefon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chytrý telefon. Co znamená pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Chytrý telefon můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chytrý telefon je v kategorii Hardware

Klíčová slova: význam pojmu, informace, přesný význam, terminologie, pojem, popis, heslo, terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, Hardware, co znamená, formulace, definice, názvosloví, Chytrý telefon, lexikon, význam slova


Pojem Chytrý telefon je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Chytrý telefon?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Hledejte pojem Chytrý telefon v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Chytrý telefon ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Chytrý telefon ve Wikislovníku

Najít slovo Chytrý telefon na Google.cz

Hledat videa s názvem Chytrý telefon na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chytrý telefon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Chytrý telefon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chytrý telefon například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chytrý telefon? resp. co přesně znamená slovo Chytrý telefon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chytrý telefon, odpověď na dotaz co je to Chytrý telefon?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Jiří Šmejc? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Hardware Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.