Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chytrý telefon. Co znamená pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Co to je Chytrý telefon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Chytrý telefon?

Chytrý telefon neboli smartphone je druh mobilního telefonu, který je vybaven mobilním operačním systémem a díky aplikačnímu rozhraní je na něm možno instalovat programy a pracovat s nimi. K nejčastěji nabízeným operačním systémům patří iOS, Android, BlacBerry, Windows Phone a další.
Aplikace se nacházejí na stránkách výrobce nebo v internetových obchodech za poplatek nebo zdarma. Telefon pak slouží k mnoha více činnostem, než je pouhé telefonování nebo psaní zpráv.


Co je to Chytrý telefon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chytrý telefon. Co znamená pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chytrý telefon? s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Chytrý telefon je v sekci hardware

Klíčová slova: informace, heslo, co znamená, odborné názvosloví, co je to Chytrý telefon?, hardware, význam slova, definice pojmu, wiki, co to je, názvosloví, popis, hardware, přesný význam, význam pojmu, termín, slovník, formulace


Pojem Chytrý telefon je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chytrý telefon dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Chytrý telefon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chytrý telefon ve Wikimedia Commons

Najít termín Chytrý telefon ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Chytrý telefon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Chytrý telefon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chytrý telefon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chytrý telefon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chytrý telefon? resp. co vlastně znamená slovo Chytrý telefon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chytrý telefon, odpověď na dotaz co je to Chytrý telefon?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Rosalind Franklinová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je hardware. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.