Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chytrý telefon. Co znamená odborný pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Co je to Chytrý telefon? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chytrý telefon

Chytrý telefon neboli smartphone je druh mobilního telefonu, který je vybaven mobilním operačním systémem a díky aplikačnímu rozhraní je na něm možno instalovat programy a pracovat s nimi. K nejčastěji nabízeným operačním systémům patří iOS, Android, BlacBerry, Windows Phone a další.
Aplikace se nacházejí na stránkách výrobce nebo v internetových obchodech za poplatek nebo zdarma. Telefon pak slouží k mnoha více činnostem, než je pouhé telefonování nebo psaní zpráv.


Co je to Chytrý telefon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chytrý telefon. Co znamená odborný pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chytrý telefon s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Chytrý telefon je v kategorii hardware

Klíčová slova: hardware, pojem, slovo, wiki, vysvětlení, heslo, přesný výraz, informace, definice pojmu, hardware, definice, co je to Chytrý telefon?, význam, termín, význam slova, odborný výraz, synonymum, co to je


Pojem Chytrý telefon je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chytrý telefon píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Chytrý telefon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chytrý telefon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Chytrý telefon ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Chytrý telefon ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Chytrý telefon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chytrý telefon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chytrý telefon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Chytrý telefon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chytrý telefon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chytrý telefon, odpověď na dotaz co je to Chytrý telefon?. Víte např. kdo to je Steve Ballmer? Znáte a víte kdo je Martin Heidegger? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hardware). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.