Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chytrý telefon. Co znamená pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Co je Chytrý telefon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chytrý telefon?

Chytrý telefon neboli smartphone je druh mobilního telefonu, který je vybaven mobilním operačním systémem a díky aplikačnímu rozhraní je na něm možno instalovat programy a pracovat s nimi. K nejčastěji nabízeným operačním systémům patří iOS, Android, BlacBerry, Windows Phone a další.
Aplikace se nacházejí na stránkách výrobce nebo v internetových obchodech za poplatek nebo zdarma. Telefon pak slouží k mnoha více činnostem, než je pouhé telefonování nebo psaní zpráv.


Co je to Chytrý telefon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chytrý telefon. Co znamená pojem Chytrý telefon z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Chytrý telefon patří do sekce hardware

Klíčová slova: definice, formulace, wiki, co to je, názvosloví, definice pojmu, pojem, slovník, Chytrý telefon, význam, odborné názvosloví, termín, lexikon, terminologie, terminus technicus, synonymum, co je to Chytrý telefon?, význam slova


Pojem Chytrý telefon je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chytrý telefon? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chytrý telefon (běžně také anglicky smartphone, čti [smartfoun]) je mobilní telefon, který využívá pokročilý mobilní operační systém a aplikační rozhraní, jež umožní instalaci nebo úpravy programů. Takovými operačními systémy jsou například: iOS, Android, Windows Phone (Windows 10 Mobile), Firefox OS, Symbian OS, BlackBerry OS, Palm OS, YunOS anebo Tizen.

Další zdroje informací o slovu Chytrý telefon

Najít heslo Chytrý telefon na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Chytrý telefon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chytrý telefon ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Chytrý telefon ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Chytrý telefon ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Chytrý telefon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chytrý telefon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Chytrý telefon? resp. co přesně označuje termín Chytrý telefon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chytrý telefon, odpověď na dotaz co je to Chytrý telefon?. Víte např. kdo to je Marie Stuartovna? Znáte a víte kdo je Nikola Tesla? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než hardware). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.