Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Článek. Co znamená pojem Článek z kategorie Literatura?

Co to je Článek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Článek?

Článek je název literárního žánru, který se řadí do odborného nebo publicistického stylu. Toto zařazení se řídí obsahem samotného článku. Ke kratším útvarům patří odborné články, které informují o vědeckých poznatcích způsobem přiměřeným úrovni čtenáře. Článek publicistický se věnuje popisům událostí nebo vyjádření určitých myšlenek.
Tyto články se vyznačují věcností, srozumitelností, jsou jasné a logické. Jejich autoři přistupují k problémům subjektivně a využívají svůj vlastní styl. Takový článek má úvod se základní myšlenkou, pokračuje argumentací a končí závěrem. Neodborníci nazývají článkem většinu novinových útvarů.


Co je to Článek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Článek. Co znamená pojem Článek z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Článek s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Článek se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, pojem, slovo, význam slova, informace, definice, Článek, termín, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, synonymum, Literatura, definice pojmu, terminologie, wiki, Literatura


Pojem Článek je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Článek? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Článek je literární žánr, který v závislosti na svém obsahu může spadat do literárního stylu odborného či publicistického.
Odborný článek patří ve své oblasti k jednomu z kratších stylů. Snaží se stručně a uceleně podat vědecké poznatky, a to s ohledem na možnosti adresáta.
Publicistický článek obsahuje jasné, věcné, logické a srozumitelné vyjádření myšlenky nebo popis události. Je výsledkem subjektivního přístupu autora k dané problematice i k výrazovým a jazykovým prostředkům. Hledá souvislosti, příčiny, následky a analyzuje, třídí a zobecňuje.

Obsahem článku jsou:
♦ základní myšlenka (teze)
♦ argumentace
♦ závěry
V laickém pojetí může slovo článek znamenat téměř jakýkoli útvar v novinách kromě zprávy.

Hledejte pojem Článek v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Článek ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Článek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Článek ve Wikizdrojích

Najít slovo Článek na Google.cz

Hledat videa s názvem Článek na Youtube

Hledat termín Článek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Článek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Článek? resp. jaký je význam pojmu Článek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Článek, odpověď na dotaz co je to Článek?. Víte např. kdo to je Soudruh? Znáte a víte kdo je Michal David? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.