Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Článek. Co znamená pojem Článek z kategorie Literatura?

Co to je Článek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Článek

Článek je název literárního žánru, který se řadí do odborného nebo publicistického stylu. Toto zařazení se řídí obsahem samotného článku. Ke kratším útvarům patří odborné články, které informují o vědeckých poznatcích způsobem přiměřeným úrovni čtenáře. Článek publicistický se věnuje popisům událostí nebo vyjádření určitých myšlenek.
Tyto články se vyznačují věcností, srozumitelností, jsou jasné a logické. Jejich autoři přistupují k problémům subjektivně a využívají svůj vlastní styl. Takový článek má úvod se základní myšlenkou, pokračuje argumentací a končí závěrem. Neodborníci nazývají článkem většinu novinových útvarů.


Co je to Článek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Článek. Co znamená pojem Článek z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Článek sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Článek patří do sekce Literatura

Klíčová slova: popis, Článek, pojem, přesný význam, význam, vysvětlení, wiki, synonymum, definice, odborné názvosloví, terminologie, heslo, význam pojmu, slovo, Literatura, lexikon, názvosloví, slovník


Pojem Článek je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Článek? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Článek je literární žánr, který v závislosti na svém obsahu může spadat do literárního stylu odborného či publicistického.
Odborný článek patří ve své oblasti k jednomu z kratších stylů. Snaží se stručně a uceleně podat vědecké poznatky, a to s ohledem na možnosti adresáta.
Publicistický článek obsahuje jasné, věcné, logické a srozumitelné vyjádření myšlenky nebo popis události. Je výsledkem subjektivního přístupu autora k dané problematice i k výrazovým a jazykovým prostředkům. Hledá souvislosti, příčiny, následky a analyzuje, třídí a zobecňuje.

Obsahem článku jsou:
♦ základní myšlenka (teze)
♦ argumentace
♦ závěry
V laickém pojetí může slovo článek znamenat téměř jakýkoli útvar v novinách kromě zprávy.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Článek ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Článek na Google.cz

Najít pojem Článek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Článek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Článek ve Wikimedia Commons

Najít termín Článek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Článek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Článek? resp. co je to Článek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Článek, odpověď na dotaz co je to Článek?. Víte např. kdo to je Andrew Stroehlein? Znáte a víte kdo je Floutek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Článek v jiné sekci než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.