Co je to?
Odborný výraz, definice slova Etymologie. Co znamená slovo Etymologie z kategorie Český jazyk?

Co je Etymologie? Definice pojmu

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Etymologie

Etymologie je odvětvím jazykovědy, které se zabývá původem slov, jejich historií a vývojem. Slovo etymologie pochází z řeckých slov étymon, což znamená skutečný původ, a logos, což znamená slovo nebo učení. Etymologie se snaží zjistit, odkud slova pocházejí, jak se jejich významy mohly vyvíjet a jak se měnily v čase. To zahrnuje studium různých jazyků a jejich vzájemných vlivů. Etymologie může odhalit zajímavé informace o historii a kulturním kontextu slov. Etymologie při výzkumu postupuje od identifikace nejstaršího známého použití slova a jeho formy v původním jazyce přes sledování, jak se slovo vyvíjelo a jak se jeho podoba mohla měnit v různých jazycích nebo dialektech k zjišťování původního významu slova a jak se tento význam mohl měnit v průběhu času. Závěrem se hledají příbuzná slova ve stejném nebo jiném jazyce, která mohou mít stejný původ nebo sdílet nějakou historii.
Etymologie může být velmi užitečná při porozumění jazykům a kulturám. Studium původu slov může odhalit, jak lidé vnímali svět, jaké měli hodnoty a jak se měnila společnost. Etymologie je také důležitým nástrojem pro lepší porozumění vývoji jazyků a lingvistickým vztahům mezi různými jazyky.


Co je to Etymologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Etymologie. Co znamená slovo Etymologie z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Etymologie) můžete sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Etymologie patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: wiki, heslo, Etymologie, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, Český jazyk, Český jazyk, pojem, lexikon, terminologie, formulace, význam pojmu, význam slova, co je to Etymologie?, informace


Pojem Etymologie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Etymologie na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Etymologie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Etymologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Etymologie ve Wikipedii

Vyhledat slovo Etymologie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Etymologie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Etymologie například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Etymologie? resp. co znamená výraz Etymologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etymologie, odpověď na dotaz co je to Etymologie?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je James Buchanan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.