Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektrické napětí. Co znamená odborný pojem Elektrické napětí z kategorie Fyzika?

Co je to Elektrické napětí? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Elektrické napětí?

Elektrické napětí je název veličiny, která se označuje písmenem U. Měří se ve voltech. Volt je jednotka, která získala své jméno po fyzikovi italského původu, Alessandro Voltovi. Ke vzniku elektrického napětí dochází tam, kde dvě místa disponují rozdílným elektrickým potenciálem. Dříve se toto napětí označovalo jako elektromotorická síla. Určitý energetický potenciál mají náboje v každém bodě elektrického pole. Nulovou hodnotu má zemský povrch a předměty na něm. Pokud je potenciál tělesa vyšší než Země, označuje se jako kladný potenciál. Nižší potenciál je naopak záporný.
Elektrické napětí se vždy spojuje s elektrickým odporem a elektrickým proudem. Jejich vztah je definován v Ohmově zákonu. Elektrické napětí je považováno za sílu, která obvodem protlačí elektrony a tak vznikne elektrický proud. Pokud je napětí nízké, proud neprotéká, pokud je příliš vysoké, může dojít k přetížení. Elektrické napětí může být stejnosměrné nebo střídavé. Stejnosměrné napětí se nemění v čase, střídavé napětí je časově proměnné.


Co je to Elektrické napětí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektrické napětí. Co znamená odborný pojem Elektrické napětí z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Elektrické napětí? s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Elektrické napětí je v sekci fyzika

Klíčová slova: informace, co je to Elektrické napětí?, slovo, definice, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, slovník, význam, lexikon, fyzika, termín, odborné názvosloví, fyzika, co to je, wiki, pojem, formulace


Pojem Elektrické napětí je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektrické napětí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektrické napětí ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Elektrické napětí ve Wikipedii

Vyhledat termín Elektrické napětí ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Elektrické napětí ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Elektrické napětí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrické napětí například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Elektrické napětí? resp. jaká je definice slova Elektrické napětí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrické napětí, odpověď na dotaz co je to Elektrické napětí?. Víte např. kdo to je Mary Poppins? Znáte a víte kdo je Sommelier? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.