Co je to?
Definice výrazu, termínu Ethereum. Co znamená odborný pojem Ethereum z kategorie Internet?

Co je to Ethereum? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ethereum?

Ethereum je název jedné z kryptoměn. Od známého bitcoinu se liší tím, že je výpočetním cloudem i kryptoměnou.
Zprávy i peníze přijímají nejen samotní uživatelé, ale i cloudové účty. Na nich je nahrán bytecode a na jeho základě se pak odesílají zprávy nebo zakládají další účty. Ethereum také podporuje scriptování.


Co je to Ethereum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ethereum. Co znamená odborný pojem Ethereum z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Ethereum sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ethereum je v kategorii Internet

Klíčová slova: terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, význam slova, popis, wiki, heslo, termín, synonymum, co to je, terminologie, význam pojmu, formulace, co je to Ethereum?, Ethereum, vysvětlení, pojem


Pojem Ethereum je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ethereum?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ethereum je kryptoměna (ETH) a open-source platforma založená na decentralizované databázi, tzv. blockchainu, který chrání před neoprávněným zásahem z vnější i z vnitřní strany. Zároveň se však jedná o decentralizovaný, turingovsky kompletní virtuální stroj Ethereum Virtual Machine (EVM) pro běh takzvaných „smart contracts“ („chytrých kontraktů“), které zajišťují hladké a nezmanipulovatelné fungování sítě.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Ethereum ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ethereum ve Wikimedia Commons

Najít termín Ethereum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Ethereum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Ethereum na Google.cz

Hledat výraz Ethereum ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ethereum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ethereum? resp. jaký je přesný význam slova Ethereum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ethereum, odpověď na dotaz co je to Ethereum?. Víte např. kdo to je Nadija Savčenková? Znáte a víte kdo je Rachel Weisz? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Internet). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.