Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přečin. Co znamená odborný pojem Přečin z kategorie Právo?

Co je to Přečin? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Přečin?

Přečin je právní pojem užívaný k označení pro určitý druh trestních činů. Slovo přečin bylo užíváno již v době Rakousko- Uherska, a sloužilo k označení trestného činu, který měl větší závažnost než přestupek, ale byl méně závažný než zločin.
Právní pojem přečin byl na nějakou dobu zrušen, znovu ho zavedl trestní zákoník z roku 2010. V současnosti se tak klasifikují trestné činy, které jsou provedeny úmyslně nebo z nedbalosti a které jsou postihovány odnětím svobody až do doby pěti let.


Co je to Přečin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přečin. Co znamená odborný pojem Přečin z kategorie Právo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Přečin) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Přečin patří do kategorie právo

Klíčová slova: význam, slovo, lexikon, Přečin, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, synonymum, co to je, slovník, právo, terminologie, význam pojmu, význam slova, heslo, pojem


Pojem Přečin je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přečin? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Přečin byl podle trestních zákonů platných v Rakousko-Uhersku a v Československu v letech 1852–1950 a 1970–1990 delikt závažnější než přestupek, avšak méně závažný než zločin (nověji též trestný čin). Takovým přečinem bylo například týrání zvěře. Přečiny projednávaly soudy, avšak v jednodušším procesu než zločin (trestný čin).

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přečin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Přečin na Google.cz

Hledat výraz Přečin ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Přečin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Přečin ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Přečin ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přečin například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přečin? resp. co znamená Přečin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přečin, odpověď na dotaz co je to Přečin?. Víte např. kdo to je Robert Hájek? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Přečin hledat i v jiných kategoriích (než právo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.