Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přečin. Co znamená pojem Přečin z kategorie Právo?

Co je to Přečin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Přečin

Přečin je právní pojem užívaný k označení pro určitý druh trestních činů. Slovo přečin bylo užíváno již v době Rakousko- Uherska, a sloužilo k označení trestného činu, který měl větší závažnost než přestupek, ale byl méně závažný než zločin.
Právní pojem přečin byl na nějakou dobu zrušen, znovu ho zavedl trestní zákoník z roku 2010. V současnosti se tak klasifikují trestné činy, které jsou provedeny úmyslně nebo z nedbalosti a které jsou postihovány odnětím svobody až do doby pěti let.


Co je to Přečin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přečin. Co znamená pojem Přečin z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přečin se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: co znamená, wiki, vysvětlení, co je to Přečin?, Přečin, lexikon, přesný význam, názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, termín, synonymum, slovo, odborné názvosloví, heslo, definice, formulace, přesný výraz


Pojem Přečin je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Přečin?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přečin byl podle trestních zákonů platných v Rakousko-Uhersku a v Československu v letech 1852–1950 a 1970–1990 delikt závažnější než přestupek, avšak méně závažný než zločin (nověji též trestný čin). Takovým přečinem bylo například týrání zvěře. Přečiny projednávaly soudy, avšak v jednodušším procesu než zločin (trestný čin).

Pro další informace o termínu Přečin zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Přečin ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Přečin ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Přečin ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Přečin na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přečin ve Wikimedia Commons

Najít heslo Přečin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Přečin například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přečin? resp. co to je Přečin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přečin, odpověď na dotaz co je to Přečin?. Víte např. kdo to je Michael Bloomberg? Znáte a víte kdo je Leonid Iljič Brežněv? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Přečin hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.