Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přečin. Co znamená odborný pojem Přečin z kategorie Právo?

Co je to Přečin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Přečin

Přečin je právní pojem užívaný k označení pro určitý druh trestních činů. Slovo přečin bylo užíváno již v době Rakousko- Uherska, a sloužilo k označení trestného činu, který měl větší závažnost než přestupek, ale byl méně závažný než zločin.
Právní pojem přečin byl na nějakou dobu zrušen, znovu ho zavedl trestní zákoník z roku 2010. V současnosti se tak klasifikují trestné činy, které jsou provedeny úmyslně nebo z nedbalosti a které jsou postihovány odnětím svobody až do doby pěti let.


Co je to Přečin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přečin. Co znamená odborný pojem Přečin z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Přečin patří do sekce právo

Klíčová slova: význam, slovo, odborné názvosloví, informace, terminologie, odborný výraz, právo, co je to Přečin?, lexikon, co znamená, slovník, význam slova, formulace, heslo, přesný význam, vysvětlení, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Přečin je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Přečin píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Přečin byl podle trestních zákonů platných v Rakousko-Uhersku a v Československu v letech 1852–1950 a 1970–1990 delikt závažnější než přestupek, avšak méně závažný než zločin (nověji též trestný čin). Takovým přečinem bylo například týrání zvěře. Přečiny projednávaly soudy, avšak v jednodušším procesu než zločin (trestný čin).

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Přečin ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přečin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Přečin ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Přečin na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přečin ve Wikimedia Commons

Najít termín Přečin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Přečin například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Přečin? resp. co je to Přečin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přečin, odpověď na dotaz co je to Přečin?. Víte např. kdo to je Josef Brož? Znáte a víte kdo je Patrik Eliáš? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.