Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přečin. Co znamená pojem Přečin z kategorie Právo?

Co je Přečin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přečin

Přečin je právní pojem užívaný k označení pro určitý druh trestních činů. Slovo přečin bylo užíváno již v době Rakousko- Uherska, a sloužilo k označení trestného činu, který měl větší závažnost než přestupek, ale byl méně závažný než zločin.
Právní pojem přečin byl na nějakou dobu zrušen, znovu ho zavedl trestní zákoník z roku 2010. V současnosti se tak klasifikují trestné činy, které jsou provedeny úmyslně nebo z nedbalosti a které jsou postihovány odnětím svobody až do doby pěti let.


Co je to Přečin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přečin. Co znamená pojem Přečin z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Přečin doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Přečin se nachází v sekci právo

Klíčová slova: Přečin, definice, názvosloví, definice pojmu, význam, termín, wiki, pojem, popis, přesný význam, význam slova, heslo, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, formulace, slovník, slovo


Pojem Přečin je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přečin? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přečin byl podle trestních zákonů platných v Rakousko-Uhersku a v Československu v letech 1852–1950 a 1970–1990 delikt závažnější než přestupek, avšak méně závažný než zločin (nověji též trestný čin). Takovým přečinem bylo například týrání zvěře. Přečiny projednávaly soudy, avšak v jednodušším procesu než zločin (trestný čin).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Přečin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přečin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Přečin ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Přečin ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Přečin na Youtube

Hledat pojem Přečin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přečin například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Přečin? resp. co přesně označuje termín Přečin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přečin, odpověď na dotaz co je to Přečin?. Víte např. kdo to je Přímý příbuzný? Znáte a víte kdo je David Matásek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Přečin i v jiné sekci než je kategorie právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.