Co je to?
Definice odborného termínu, slova Onuce. Co znamená pojem Onuce z kategorie Různé?

Co je Onuce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Onuce?

V dnešní době se používá přirovnání, že se někdo k někomu chová jako k onuci. Ale už málokdo ví, co to vlastně taková onuce je. Jiný název pro onuce je ovinky nebo zavinovačky. Jedná se o pruhy látky, které se omotávaly kolem chodidel či lýtek a sloužily jako předchůdci dnešních ponožek.
Používaly se jenom v chladnějším období a využívaly jich všechny vrstvy obyvatelstva. Na našem území se první zmínky o používání onucí objevují již z dob Velkomoravské říše. Onuce své využití mají ještě i v dnešní době, kdy je využívají některé postsovětské armády.

Co je to Onuce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Onuce. Co znamená pojem Onuce z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Onuce? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Onuce patří do sekce různé

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, popis, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, termín, definice, informace, synonymum, slovo, co znamená, terminologie, přesný výraz, slovník, co je to Onuce?


Pojem Onuce je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Onuce? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Onuce (latinsky socci, německy Fußlappen) nebo také ovinky či zavinovačky jsou pruhy látky omotávané kolem chodidel a případně i lýtek, předchůdce dnešních ponožek. Užívaly se jen v chladnějším období, a to všemi vrstvami obyvatelstva. Na českém území jsou doloženy již v období Velké Moravy (u mužů, ženy mají sukně). Ještě do roku 2013 využívala onuce (ruské ponožky) ruská armáda (jako zimní výbavu).

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Onuce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Onuce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Onuce ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Onuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Onuce ve Wikislovníku

Zkusit najít Onuce ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Onuce například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Onuce? resp. co znamená Onuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Onuce, odpověď na dotaz co je to Onuce?. Víte např. kdo to je Morana? Znáte a víte kdo je Jáhen? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než různé). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?