Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rychlost světla. Co znamená odborný pojem Rychlost světla z kategorie Fyzika?

Co je to Rychlost světla? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rychlost světla?

Rychlost světla a obecně elektromagnetického záření je fázovou rychlostí postupného elektromagnetického vlnění ve vakuu. Její hodnota se stanovuje v metrech za sekundu. Bývá označována písmenem c, která slouží k označení rychlosti světla v látkovém prostředí.
Taková rychlost je přirozeným poměrem času a měřítka prostoru a znamená nejvyšší možnost rychlosti šíření informace nebo nějakého signálu.


Co je to Rychlost světla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rychlost světla. Co znamená odborný pojem Rychlost světla z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Rychlost světla můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Rychlost světla je v kategorii fyzika

Klíčová slova: pojem, názvosloví, co znamená, slovník, definice pojmu, informace, heslo, synonymum, význam, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, přesný význam, fyzika, co je to Rychlost světla?, terminus technicus, wiki, Rychlost světla


Pojem Rychlost světla je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Rychlost světla

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rychlost světla ve Wikimedia Commons

Hledat termín Rychlost světla ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Rychlost světla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Rychlost světla na Youtube

Zkusit najít termín Rychlost světla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychlost světla ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychlost světla například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Rychlost světla? resp. co znamená výraz Rychlost světla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychlost světla, odpověď na dotaz co je to Rychlost světla?. Víte např. kdo to je Joseph Haydn? Znáte a víte kdo je Guvernér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.