Co je to?
Definice výrazu Rychlost světla. Co znamená odborný pojem Rychlost světla z kategorie Fyzika?

Co je Rychlost světla?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rychlost světla?

Rychlost světla a obecně elektromagnetického záření je fázovou rychlostí postupného elektromagnetického vlnění ve vakuu. Její hodnota se stanovuje v metrech za sekundu. Bývá označována písmenem c, která slouží k označení rychlosti světla v látkovém prostředí.
Taková rychlost je přirozeným poměrem času a měřítka prostoru a znamená nejvyšší možnost rychlosti šíření informace nebo nějakého signálu.


Co je to Rychlost světla? Význam slova, termín, Definice výrazu Rychlost světla. Co znamená odborný pojem Rychlost světla z kategorie Fyzika?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rychlost světla můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Rychlost světla je v sekci fyzika

Klíčová slova: fyzika, lexikon, heslo, co je to Rychlost světla?, terminologie, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, wiki, synonymum, informace, definice, pojem, formulace, vysvětlení, přesný výraz, co to je, terminus technicus


Pojem Rychlost světla je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Rychlost světla na Youtube

Hledat výraz Rychlost světla na Google.cz

Zkusit najít výraz Rychlost světla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Rychlost světla na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychlost světla ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Rychlost světla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychlost světla například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Rychlost světla? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rychlost světla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychlost světla, odpověď na dotaz co je to Rychlost světla?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Kateřina Marie Fialová? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Rychlost světla i v jiné kategorii než v fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, kvantová fyzika, rychlost světla, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.