Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Co je to Ruptura? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ruptura?

Ruptura je označení pro traumatické nebo násilné přerušení či natržení některého orgánu nebo další části těla. K rupturám dochází často při úrazech nebo při sportu. V takovém případě je nutno přerušit vykonávanou činnost, poraněné místo nechat v klidu a zavolat lékařskou pomoc.
Toto poranění může být velice bolestivé, omezuje pohyblivost, může se objevit otok nebo krvácení. Ruptura se může opakovat.


Co je to Ruptura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ruptura s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ruptura patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, pojem, odborný výraz, význam slova, Nemoce, definice pojmu, přesný význam, heslo, popis, co to je, slovo, wiki, synonymum, Ruptura, definice, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Ruptura je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Ruptura

Najít heslo Ruptura ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Ruptura na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ruptura ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ruptura ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Ruptura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Ruptura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruptura například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ruptura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ruptura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruptura, odpověď na dotaz co je to Ruptura?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Amant? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.