Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ruptura. Co znamená slovo Ruptura z kategorie Nemoce?

Co je Ruptura?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ruptura?

Ruptura je označení pro traumatické nebo násilné přerušení či natržení některého orgánu nebo další části těla. K rupturám dochází často při úrazech nebo při sportu. V takovém případě je nutno přerušit vykonávanou činnost, poraněné místo nechat v klidu a zavolat lékařskou pomoc.
Toto poranění může být velice bolestivé, omezuje pohyblivost, může se objevit otok nebo krvácení. Ruptura se může opakovat.


Co je to Ruptura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ruptura. Co znamená slovo Ruptura z kategorie Nemoce?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Tento text (Ruptura) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Ruptura patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, slovník, terminologie, význam, popis, význam pojmu, pojem, lexikon, nemoce, význam slova, termín, informace, co je to Ruptura?, Ruptura, wiki, synonymum, co znamená


Pojem Ruptura je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Ruptura na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Ruptura ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Ruptura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ruptura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ruptura ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ruptura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruptura například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice termínu Ruptura? resp. jaká je definice slova Ruptura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruptura, odpověď na dotaz co je to Ruptura?. Víte např. kdo to je Vlastimil Válek? Znáte a víte kdo je Jaromír Hanzlík? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infuze pacient, ruptura, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.