Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Co je to Ruptura? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ruptura?

Ruptura je označení pro traumatické nebo násilné přerušení či natržení některého orgánu nebo další části těla. K rupturám dochází často při úrazech nebo při sportu. V takovém případě je nutno přerušit vykonávanou činnost, poraněné místo nechat v klidu a zavolat lékařskou pomoc.
Toto poranění může být velice bolestivé, omezuje pohyblivost, může se objevit otok nebo krvácení. Ruptura se může opakovat.


Co je to Ruptura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ruptura sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ruptura je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, vysvětlení, co je to Ruptura?, informace, význam, wiki, popis, terminus technicus, slovo, přesný význam, co znamená, význam pojmu, názvosloví, formulace, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, pojem


Pojem Ruptura je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Ruptura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ruptura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ruptura na Youtube

Najít výraz Ruptura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Ruptura ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ruptura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruptura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ruptura? resp. jaká je definice termínu Ruptura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruptura, odpověď na dotaz co je to Ruptura?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Adolf Hitler? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ruptura i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.