Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Co je to Ruptura? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ruptura?

Ruptura je označení pro traumatické nebo násilné přerušení či natržení některého orgánu nebo další části těla. K rupturám dochází často při úrazech nebo při sportu. V takovém případě je nutno přerušit vykonávanou činnost, poraněné místo nechat v klidu a zavolat lékařskou pomoc.
Toto poranění může být velice bolestivé, omezuje pohyblivost, může se objevit otok nebo krvácení. Ruptura se může opakovat.


Co je to Ruptura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ruptura je v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, Nemoce, význam slova, Ruptura, odborné názvosloví, Nemoce, termín, co to je, význam, formulace, synonymum, pojem, přesný význam, heslo, wiki, přesný výraz, terminologie, definice


Pojem Ruptura je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat pojem Ruptura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ruptura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ruptura ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ruptura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Ruptura ve Wikipedii

Najít termín Ruptura ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruptura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ruptura? resp. jaká je definice termínu Ruptura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruptura, odpověď na dotaz co je to Ruptura?. Víte např. kdo to je Milan Chovanec? Znáte a víte kdo je Amant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.