Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Co je to Ruptura? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ruptura?

Ruptura je označení pro traumatické nebo násilné přerušení či natržení některého orgánu nebo další části těla. K rupturám dochází často při úrazech nebo při sportu. V takovém případě je nutno přerušit vykonávanou činnost, poraněné místo nechat v klidu a zavolat lékařskou pomoc.
Toto poranění může být velice bolestivé, omezuje pohyblivost, může se objevit otok nebo krvácení. Ruptura se může opakovat.


Co je to Ruptura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ruptura. Co znamená pojem Ruptura z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ruptura? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ruptura se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: termín, význam pojmu, co to je, informace, terminus technicus, Nemoce, význam, terminologie, synonymum, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, co je to Ruptura?, definice, heslo, Nemoce


Pojem Ruptura je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ruptura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ruptura na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ruptura ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ruptura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ruptura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ruptura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruptura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ruptura? resp. co přesně označuje termín Ruptura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruptura, odpověď na dotaz co je to Ruptura?. Víte např. kdo to je Russell Crowe? Znáte a víte kdo je Všežravec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.