Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Co to je Biopsie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Biopsie?

S termínem biopsie se pravidelně můžete setkávat v seriálech z lékařského prostředí. Pokud byste nevěděli, o co se jedná, pak vězte, že jde o důležitou diagnostickou metodu spočívající v odběru tkáně z člověka, které je potřebné pro následné vyšetření. Biopsie se využívá jako diagnostika pro onkologická a další onemocnění. Získané vzorky se hodnotí pod mikroskopem, protože tak se dají zjistit konkrétní problémy.


Co je to Biopsie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Biopsie s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Biopsie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: heslo, popis, definice, definice pojmu, význam slova, přesný význam, termín, co je to Biopsie?, co to je, význam pojmu, názvosloví, formulace, informace, vysvětlení, Lékařství, pojem, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Biopsie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biopsie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biopsie je diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně, či buněk. Tato metoda je hojně využívána k diagnostice v gynekologii, nefrologii, gastroenterologii, a onkologii, a jiných odvětvích medicíny.

Odběr tkáně je proveden ze živé tkáně, a je proveden cíleně – t.j. z podezřelé tkáně, zpravidla za vizuální kontroly, nebo kontroly přístrojem (např. ultrazvukem). Vzorek je dále zpracován histologickými, histochemickými a cytologickými metodami. Umožňuje tak stanovit diagnózu, eventuálně rozsah onemocnění a poskytuje informaci pro naplánování a zacílení další léčby.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Biopsie na Youtube

Hledat termín Biopsie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Biopsie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biopsie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biopsie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Biopsie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biopsie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Biopsie? resp. jaká je definice termínu Biopsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biopsie, odpověď na dotaz co je to Biopsie?. Víte např. kdo to je Emma Stone? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.