Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Co to je Biopsie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Biopsie?

S termínem biopsie se pravidelně můžete setkávat v seriálech z lékařského prostředí. Pokud byste nevěděli, o co se jedná, pak vězte, že jde o důležitou diagnostickou metodu spočívající v odběru tkáně z člověka, které je potřebné pro následné vyšetření. Biopsie se využívá jako diagnostika pro onkologická a další onemocnění. Získané vzorky se hodnotí pod mikroskopem, protože tak se dají zjistit konkrétní problémy.


Co je to Biopsie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Biopsie? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Biopsie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Biopsie, přesný výraz, slovo, definice, co je to Biopsie?, Lékařství, termín, wiki, popis, informace, přesný význam, názvosloví, význam, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, formulace, slovník


Pojem Biopsie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biopsie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Biopsie je diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně, či buněk. Tato metoda je hojně využívána k diagnostice v gynekologii, nefrologii, gastroenterologii, a onkologii, a jiných odvětvích medicíny.


Odběr tkáně je proveden ze živé tkáně, a je proveden cíleně – t.j. z podezřelé tkáně, zpravidla za vizuální kontroly, nebo kontroly přístrojem (např. ultrazvukem). Vzorek je dále zpracován histologickými, histochemickými a cytologickými metodami. Umožňuje tak stanovit diagnózu, eventuálně rozsah onemocnění a poskytuje informaci pro naplánování a zacílení další léčby.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Biopsie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Biopsie na Youtube

Hledat termín Biopsie na Google.cz

Najít pojem Biopsie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Biopsie ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Biopsie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biopsie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Biopsie? resp. co přesně označuje termín Biopsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biopsie, odpověď na dotaz co je to Biopsie?. Víte např. kdo to je Převor? Znáte a víte kdo je Antikrist? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Biopsie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.