Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biopsie. Co znamená odborný pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Co je to Biopsie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Biopsie?

S termínem biopsie se pravidelně můžete setkávat v seriálech z lékařského prostředí. Pokud byste nevěděli, o co se jedná, pak vězte, že jde o důležitou diagnostickou metodu spočívající v odběru tkáně z člověka, které je potřebné pro následné vyšetření. Biopsie se využívá jako diagnostika pro onkologická a další onemocnění. Získané vzorky se hodnotí pod mikroskopem, protože tak se dají zjistit konkrétní problémy.


Co je to Biopsie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biopsie. Co znamená odborný pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Biopsie doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Biopsie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, wiki, slovník, formulace, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, slovo, přesný výraz, lékařství, lékařství, lexikon, co je to Biopsie?, termín, význam slova, odborný výraz


Pojem Biopsie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biopsie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Biopsie je diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně, či buněk. Tato metoda je hojně využívána k diagnostice v gynekologii, nefrologii, gastroenterologii, a onkologii, a jiných odvětvích medicíny.

Odběr tkáně je proveden ze živé tkáně, a je proveden cíleně – t.j. z podezřelé tkáně, zpravidla za vizuální kontroly, nebo kontroly přístrojem (např. ultrazvukem). Vzorek je dále zpracován histologickými, histochemickými a cytologickými metodami. Umožňuje tak stanovit diagnózu, eventuálně rozsah onemocnění a poskytuje informaci pro naplánování a zacílení další léčby.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Biopsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Biopsie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biopsie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Biopsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Biopsie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Biopsie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Biopsie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biopsie? resp. co označuje slovo Biopsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biopsie, odpověď na dotaz co je to Biopsie?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Mulat? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.