Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Co to je Biopsie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biopsie?

S termínem biopsie se pravidelně můžete setkávat v seriálech z lékařského prostředí. Pokud byste nevěděli, o co se jedná, pak vězte, že jde o důležitou diagnostickou metodu spočívající v odběru tkáně z člověka, které je potřebné pro následné vyšetření. Biopsie se využívá jako diagnostika pro onkologická a další onemocnění. Získané vzorky se hodnotí pod mikroskopem, protože tak se dají zjistit konkrétní problémy.


Co je to Biopsie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Biopsie? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biopsie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, co je to Biopsie?, definice pojmu, význam slova, Lékařství, Biopsie, lexikon, co to je, přesný výraz, informace, pojem, popis, vysvětlení, formulace, heslo, terminus technicus, význam


Pojem Biopsie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biopsie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biopsie je diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně, či buněk. Tato metoda je hojně využívána k diagnostice v gynekologii, nefrologii, gastroenterologii, a onkologii, a jiných odvětvích medicíny.


Odběr tkáně je proveden ze živé tkáně, a je proveden cíleně – t.j. z podezřelé tkáně, zpravidla za vizuální kontroly, nebo kontroly přístrojem (např. ultrazvukem). Vzorek je dále zpracován histologickými, histochemickými a cytologickými metodami. Umožňuje tak stanovit diagnózu, eventuálně rozsah onemocnění a poskytuje informaci pro naplánování a zacílení další léčby.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Biopsie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Biopsie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Biopsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biopsie ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Biopsie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Biopsie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Biopsie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Biopsie? resp. co znamená výraz Biopsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biopsie, odpověď na dotaz co je to Biopsie?. Víte např. kdo to je Mick Jagger? Znáte a víte kdo je Antikrist? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.