Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Co je to Biopsie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Biopsie?

S termínem biopsie se pravidelně můžete setkávat v seriálech z lékařského prostředí. Pokud byste nevěděli, o co se jedná, pak vězte, že jde o důležitou diagnostickou metodu spočívající v odběru tkáně z člověka, které je potřebné pro následné vyšetření. Biopsie se využívá jako diagnostika pro onkologická a další onemocnění. Získané vzorky se hodnotí pod mikroskopem, protože tak se dají zjistit konkrétní problémy.


Co je to Biopsie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Biopsie doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Biopsie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: co je to Biopsie?, synonymum, informace, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, přesný význam, lékařství, význam pojmu, terminologie, slovník, lékařství, termín, přesný výraz, názvosloví, Biopsie, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Biopsie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Biopsie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Biopsie je diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně, či buněk. Tato metoda je hojně využívána k diagnostice v gynekologii, nefrologii, gastroenterologii, a onkologii, a jiných odvětvích medicíny.

Odběr tkáně je proveden ze živé tkáně, a je proveden cíleně – t.j. z podezřelé tkáně, zpravidla za vizuální kontroly, nebo kontroly přístrojem (např. ultrazvukem). Vzorek je dále zpracován histologickými, histochemickými a cytologickými metodami. Umožňuje tak stanovit diagnózu, eventuálně rozsah onemocnění a poskytuje informaci pro naplánování a zacílení další léčby.

Další informační zdroje

Najít výraz Biopsie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Biopsie na Youtube

Hledat heslo Biopsie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Biopsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Biopsie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Biopsie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Biopsie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Biopsie? resp. co to je Biopsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biopsie, odpověď na dotaz co je to Biopsie?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.