Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Co to je Biopsie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Biopsie?

S termínem biopsie se pravidelně můžete setkávat v seriálech z lékařského prostředí. Pokud byste nevěděli, o co se jedná, pak vězte, že jde o důležitou diagnostickou metodu spočívající v odběru tkáně z člověka, které je potřebné pro následné vyšetření. Biopsie se využívá jako diagnostika pro onkologická a další onemocnění. Získané vzorky se hodnotí pod mikroskopem, protože tak se dají zjistit konkrétní problémy.


Co je to Biopsie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Biopsie. Co znamená pojem Biopsie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Biopsie sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biopsie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: popis, wiki, vysvětlení, co znamená, slovník, přesný výraz, heslo, co to je, lexikon, odborné názvosloví, informace, slovo, přesný význam, význam slova, význam, definice, pojem, názvosloví


Pojem Biopsie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Biopsie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biopsie je diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně, či buněk. Tato metoda je hojně využívána k diagnostice v gynekologii, nefrologii, gastroenterologii, a onkologii, a jiných odvětvích medicíny.

Odběr tkáně je proveden ze živé tkáně, a je proveden cíleně – t.j. z podezřelé tkáně, zpravidla za vizuální kontroly, nebo kontroly přístrojem (např. ultrazvukem). Vzorek je dále zpracován histologickými, histochemickými a cytologickými metodami. Umožňuje tak stanovit diagnózu, eventuálně rozsah onemocnění a poskytuje informaci pro naplánování a zacílení další léčby.

Jiné informační zdroje o pojmu Biopsie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biopsie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Biopsie ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Biopsie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Biopsie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Biopsie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Biopsie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biopsie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Biopsie? resp. jaký je přesný význam slova Biopsie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biopsie, odpověď na dotaz co je to Biopsie?. Víte např. kdo to je Bertrand Russell? Znáte a víte kdo je Mulat? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.