Co je to?
Výraz, termín, definice slova Erekce. Co znamená odborný pojem Erekce z kategorie Lékařství?

Co je to Erekce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Erekce

Erekce je pojmenován takového stavu, při kterém se penis naplní krví. To umožňuje houbovitá erektilní tkáň, která tvoří topořivá tělíska. Ta se naplní a penis se prodlouží a vzpřímí. K tomu dochází, když se muž sexuálně vzruší, zrychlí se mu srdeční puls a zvýší krevní tlak. Prohloubí se dýchání a krev se nahrne do penisu. Signál k rozšíření tepen podává centrum erekce, poté dojde ke ztopoření. Krev se dostane do topořivých tělísek, ta se po naplnění výrazně zvětší. Erekce trvá po celou dobu, kdy muž dostává sexuální podněty.
V čase, kdy se muž octne na vrcholu sexuálního vzrušení, dojde k výronu semene. Chámovod se stáhne, prostata vyloučí sekret a do něj se z nadvarlat dostanou spermie. Vše putuje do močové trubice. Při ejakulaci pracují svaly hráze, které vytlačí sperma z močové trubice. Poté erekce odezní. Krev se pohybuje opačným směrem a topořivá tělíska se vyprázdní. Erekci lze ovlivnit pouze zčásti, jde o automatickou reakci, na kterou má vůle pouze malý vliv. Centrum erekce je v mezimozku a je zodpovědné za to, že k erekci někdy nedojde anebo že nastane v nevhodnou chvíli.


Co je to Erekce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Erekce. Co znamená odborný pojem Erekce z kategorie Lékařství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Erekce doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Erekce se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, slovník, synonymum, co znamená, názvosloví, lékařství, Erekce, definice, lexikon, heslo, odborný výraz, slovo, terminus technicus, termín, přesný výraz, význam pojmu, lékařství


Pojem Erekce je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Erekce? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Erekce je ztopoření samčího (mužského) pohlavního orgánu penisu. Dojde přitom k zvětšení objemu penisu a jeho ztvrdnutí, což je předpokladem k zavedení penisu do pochvy samice a k vykonání koitu. Fylogenetickým účelem erekce je reprodukce. Při reprodukci dochází po zavedení penisu do pochvy k ejakulaci a k následnému oplodnění. Erekce probíhá i u klitorisu, erektilního orgánu ženy. Ten nemá žádný význam pro reprodukci, má však pro ženy různě velký význam pro navození sexuálního vzrušení. Při pohlavním vzrušení dochází také u některých žen a mužů ke kontrakci hladké svaloviny prsních bradavek, čímž nastane celková erekce prsních bradavek.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Erekce na Google.cz

Hledat termín Erekce ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Erekce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Erekce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Erekce na Youtube

Zkusit najít termín Erekce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Erekce například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Erekce? resp. co je to Erekce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Erekce, odpověď na dotaz co je to Erekce?. Víte např. kdo to je Jakub Kohák? Znáte a víte kdo je Defraudant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?