Co je to?
Výraz, termín, definice slova Agnosticismus. Co znamená odborný pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Co je to Agnosticismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Agnosticismus?

Agnosticismus je určitý druh postoje nebo názoru. Říká, že určitá tvrzení není možné doložit, ale ani je vyvrátit. Myšlena jsou tím především tvrzení, že bůh existuje nebo naopak že bůh neexistuje. Toto pravidlo má pak platit i pro další tvrzení, především ta náboženského nebo nadpřirozeného charakteru.
Jako agnosticismus se někdy označuje postoj k náboženské problematice, který je značně skeptický nebo zpochybňující. Jedná se o rozpor mezi vírou a vědeckými poznatky. Tento způsob myšlení se objevoval již u antických filozofů, jeho hlavním představitelem se v je 19. století stal Thomas Henry Huxley, biolog a stoupenec Darwinovy teorie. Jeho názory byly někdy chápány jako spojnice mezi ateismem a náboženstvím.


Co je to Agnosticismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Agnosticismus. Co znamená odborný pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Agnosticismus sdílejte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Agnosticismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: synonymum, význam, definice, názvosloví, přesný význam, terminologie, filozofie, informace, wiki, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, heslo, formulace, Agnosticismus, filozofie


Pojem Agnosticismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Agnosticismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Agnosticismus je názor, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence jakéhokoliv boha, se nedá prokázat ani vyvrátit a že totéž platí i pro další, zejména náboženská a metafyzická tvrzení. Agnosticismus je někdy používán k označení celkově zpochybňujícího či skeptického postoje, zvláště k náboženským otázkám. V jistém smyslu se v případě agnosticismu nejedná ani tak o světonázor či přesvědčení, jako spíše o určitý druh metodického přístupu k rozporům a vztahům mezi vírou (zvl. náboženskou) a věděním (ve smyslu vědecky prokazatelného poznání).

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Agnosticismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agnosticismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Agnosticismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Agnosticismus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Agnosticismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Agnosticismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Agnosticismus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Agnosticismus? resp. jaký je význam slova Agnosticismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agnosticismus, odpověď na dotaz co je to Agnosticismus?. Víte např. kdo to je Karel Roden? Znáte a víte kdo je Vlasta Mudríková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Agnosticismus i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.