Co je to?
Definice výrazu, termínu Agnosticismus. Co znamená odborný pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Co je to Agnosticismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Agnosticismus

Agnosticismus je určitý druh postoje nebo názoru. Říká, že určitá tvrzení není možné doložit, ale ani je vyvrátit. Myšlena jsou tím především tvrzení, že bůh existuje nebo naopak že bůh neexistuje. Toto pravidlo má pak platit i pro další tvrzení, především ta náboženského nebo nadpřirozeného charakteru.
Jako agnosticismus se někdy označuje postoj k náboženské problematice, který je značně skeptický nebo zpochybňující. Jedná se o rozpor mezi vírou a vědeckými poznatky. Tento způsob myšlení se objevoval již u antických filozofů, jeho hlavním představitelem se v je 19. století stal Thomas Henry Huxley, biolog a stoupenec Darwinovy teorie. Jeho názory byly někdy chápány jako spojnice mezi ateismem a náboženstvím.


Co je to Agnosticismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Agnosticismus. Co znamená odborný pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Agnosticismus patří do sekce filozofie

Klíčová slova: formulace, lexikon, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, filozofie, popis, informace, co znamená, Agnosticismus, wiki, pojem, význam, slovo, význam pojmu, definice, synonymum, vysvětlení


Pojem Agnosticismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Agnosticismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Agnosticismus je názor, že pravdivost některých tvrzení, zejména těch, která se týkají existence či neexistence jakéhokoliv boha, se nedá prokázat ani vyvrátit a že totéž platí i pro další, zejména náboženská a metafyzická tvrzení. Agnosticismus je někdy používán k označení celkově zpochybňujícího či skeptického postoje, zvláště k náboženským otázkám. V jistém smyslu se v případě agnosticismu nejedná ani tak o světonázor či přesvědčení, jako spíše o určitý druh metodického přístupu k rozporům a vztahům mezi vírou (zvl. náboženskou) a věděním (ve smyslu vědecky prokazatelného poznání).

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agnosticismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Agnosticismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Agnosticismus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agnosticismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Agnosticismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Agnosticismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Agnosticismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Agnosticismus? resp. jaký je přesný význam slova Agnosticismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agnosticismus, odpověď na dotaz co je to Agnosticismus?. Víte např. kdo to je John Travolta? Znáte a víte kdo je Paladin? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.