Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Agnosticismus. Co znamená pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Co to je Agnosticismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Agnosticismus

Agnosticismus je určitý druh postoje nebo názoru. Říká, že určitá tvrzení není možné doložit, ale ani je vyvrátit. Myšlena jsou tím především tvrzení, že bůh existuje nebo naopak že bůh neexistuje. Toto pravidlo má pak platit i pro další tvrzení, především ta náboženského nebo nadpřirozeného charakteru.
Jako agnosticismus se někdy označuje postoj k náboženské problematice, který je značně skeptický nebo zpochybňující. Jedná se o rozpor mezi vírou a vědeckými poznatky. Tento způsob myšlení se objevoval již u antických filozofů, jeho hlavním představitelem se v je 19. století stal Thomas Henry Huxley, biolog a stoupenec Darwinovy teorie. Jeho názory byly někdy chápány jako spojnice mezi ateismem a náboženstvím.


Co je to Agnosticismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Agnosticismus. Co znamená pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Agnosticismus s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Agnosticismus se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, význam, synonymum, slovník, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, popis, terminologie, co je to Agnosticismus?, odborný výraz, slovo, definice, informace, heslo, formulace, názvosloví, wiki


Pojem Agnosticismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Agnosticismus

Hledat videa s názvem Agnosticismus na Youtube

Najít termín Agnosticismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Agnosticismus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agnosticismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Agnosticismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Agnosticismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Agnosticismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Agnosticismus? resp. co přesně označuje termín Agnosticismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agnosticismus, odpověď na dotaz co je to Agnosticismus?. Víte např. kdo to je Myšpulín? Znáte a víte kdo je Levi Strauss? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.