Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Agnosticismus. Co znamená pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Co to je Agnosticismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Agnosticismus

Agnosticismus je určitý druh postoje nebo názoru. Říká, že určitá tvrzení není možné doložit, ale ani je vyvrátit. Myšlena jsou tím především tvrzení, že bůh existuje nebo naopak že bůh neexistuje. Toto pravidlo má pak platit i pro další tvrzení, především ta náboženského nebo nadpřirozeného charakteru.
Jako agnosticismus se někdy označuje postoj k náboženské problematice, který je značně skeptický nebo zpochybňující. Jedná se o rozpor mezi vírou a vědeckými poznatky. Tento způsob myšlení se objevoval již u antických filozofů, jeho hlavním představitelem se v je 19. století stal Thomas Henry Huxley, biolog a stoupenec Darwinovy teorie. Jeho názory byly někdy chápány jako spojnice mezi ateismem a náboženstvím.


Co je to Agnosticismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Agnosticismus. Co znamená pojem Agnosticismus z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Agnosticismus s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Agnosticismus patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: wiki, Agnosticismus, definice, odborný výraz, co to je, termín, pojem, přesný výraz, význam, názvosloví, slovo, definice pojmu, informace, odborné názvosloví, co znamená, Filozofie, synonymum, co je to Agnosticismus?


Pojem Agnosticismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Agnosticismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Agnosticismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Agnosticismus ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Agnosticismus na Google.cz

Vyhledat termín Agnosticismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Agnosticismus ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Agnosticismus například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Agnosticismus? resp. co to je Agnosticismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Agnosticismus, odpověď na dotaz co je to Agnosticismus?. Víte např. kdo to je Štěpán Malát? Znáte a víte kdo je Levi Strauss? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.