Co je to?
Odborný výraz, definice slova ASMR. Co znamená pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Co je to ASMR? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu ASMR

ASMR je zkratka pojmu autonomní smyslově meridiánová reakce. Jde o hru se zvukem, která vyvolává různé efekty, jako je mravenčení, mrazení, tzv. husí kůže, návaly horka a podobně. Uplatňuje se především v minimalistických videích, hlavně na YouTube a dalších streamových serverech. Ta jsou hodnocena jako relaxační, popřípadě mohou být považována za zvláštní druh audiovizuálního umění.
Zvuky jsou tiché, může jít o šepot, ťukání nehty, listování časopisem, přesypávání potravin, škála je nekonečná. Vše je ve vysoké kvalitě, zvuk může být i prostorový. ASMR videa by měla vzbuzovat příjemné pocity, poskytovat uvolnění, uklidňovat, pomáhat při nespavosti. Využívány jsou zcela neobvyklé prostředky, hledají se zajímavé činnosti, při kterých mohou vznikat příjemné zvuky. Tato videa mají poměrně velkou sledovanost, počet jejich tvůrců a obliba stále stoupají.


Co je to ASMR? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ASMR. Co znamená pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ASMR je v sekci Zkratky

Klíčová slova: význam, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví, terminologie, význam slova, lexikon, synonymum, informace, Zkratky, slovník, ASMR, definice, formulace, terminus technicus, popis


Pojem ASMR je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu ASMR v následujících zdrojích

Najít heslo ASMR ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASMR ve Wikimedia Commons

Najít výraz ASMR ve Wikipedii

Najít slovo ASMR ve Wikislovníku

Vyhledat pojem ASMR ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo ASMR ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ASMR například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova ASMR? resp. co znamená výraz ASMR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASMR, odpověď na dotaz co je to ASMR?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Pluto? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín ASMR hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.