Co je to?
Odborný výraz, definice slova ASMR. Co znamená pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Co je to ASMR? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu ASMR

ASMR je zkratka pojmu autonomní smyslově meridiánová reakce. Jde o hru se zvukem, která vyvolává různé efekty, jako je mravenčení, mrazení, tzv. husí kůže, návaly horka a podobně. Uplatňuje se především v minimalistických videích, hlavně na YouTube a dalších streamových serverech. Ta jsou hodnocena jako relaxační, popřípadě mohou být považována za zvláštní druh audiovizuálního umění.
Zvuky jsou tiché, může jít o šepot, ťukání nehty, listování časopisem, přesypávání potravin, škála je nekonečná. Vše je ve vysoké kvalitě, zvuk může být i prostorový. ASMR videa by měla vzbuzovat příjemné pocity, poskytovat uvolnění, uklidňovat, pomáhat při nespavosti. Využívány jsou zcela neobvyklé prostředky, hledají se zajímavé činnosti, při kterých mohou vznikat příjemné zvuky. Tato videa mají poměrně velkou sledovanost, počet jejich tvůrců a obliba stále stoupají.


Co je to ASMR? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ASMR. Co znamená pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem ASMR se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ASMR patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: termín, přesný význam, slovník, co je to ASMR?, pojem, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, terminologie, význam pojmu, odborné názvosloví, definice, wiki, lexikon, odborný výraz, Zkratky, popis, informace


Pojem ASMR je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem ASMR na Youtube

Najít pojem ASMR ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem ASMR ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem ASMR ve Wikislovníku

Vyhledat pojem ASMR ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASMR ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo ASMR například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova ASMR? resp. jaký je význam pojmu ASMR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASMR, odpověď na dotaz co je to ASMR?. Víte např. kdo to je Pábitel? Znáte a víte kdo je Tomio Okamura? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.