Co je to?
Odborný výraz, definice slova ASMR. Co znamená pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Co je to ASMR? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla ASMR?

ASMR je zkratka pojmu autonomní smyslově meridiánová reakce. Jde o hru se zvukem, která vyvolává různé efekty, jako je mravenčení, mrazení, tzv. husí kůže, návaly horka a podobně. Uplatňuje se především v minimalistických videích, hlavně na YouTube a dalších streamových serverech. Ta jsou hodnocena jako relaxační, popřípadě mohou být považována za zvláštní druh audiovizuálního umění.
Zvuky jsou tiché, může jít o šepot, ťukání nehty, listování časopisem, přesypávání potravin, škála je nekonečná. Vše je ve vysoké kvalitě, zvuk může být i prostorový. ASMR videa by měla vzbuzovat příjemné pocity, poskytovat uvolnění, uklidňovat, pomáhat při nespavosti. Využívány jsou zcela neobvyklé prostředky, hledají se zajímavé činnosti, při kterých mohou vznikat příjemné zvuky. Tato videa mají poměrně velkou sledovanost, počet jejich tvůrců a obliba stále stoupají.


Co je to ASMR? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ASMR. Co znamená pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu ASMR s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz ASMR se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, vysvětlení, pojem, heslo, terminologie, Zkratky, wiki, slovník, co je to ASMR?, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, Zkratky, terminus technicus, synonymum, význam slova


Pojem ASMR je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu ASMR dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Autonomní senzorická meridiánová reakce (autonomous sensory meridian response, zkráceně ASMR) je pocit brnění, který obvykle začíná na pokožce hlavy a pokračuje po zadní části krku a horní části páteře. Příjemná forma parestézie byla srovnávána se sluchově-hmatovou synestézií.
ASMR je subjektivní zážitek „euforie nízkého stupně“ charakterizovaný „kombinací pozitivních pocitů a výrazným pocitem mravenčení na pokožce“. Je nejčastěji vyvolán specifickými sluchovými nebo vizuálními podněty.
ASMR bývá někdy mylně spojované se sexualitou. V roce 2015 zveřejnila Emma L. Barratt a Nick J. Davis​ studii doplněnou dotazníkem, ve kterém pouze 5 % respondentů uvedlo, že využívá ASMR k sexuální stimulaci.

Hledejte pojem ASMR v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASMR ve Wikimedia Commons

Najít výraz ASMR ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem ASMR na Youtube

Zkusit najít slovo ASMR ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo ASMR ve vyhledávači Yandex

Najít heslo ASMR na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ASMR například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu ASMR? resp. co znamená slovo ASMR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASMR, odpověď na dotaz co je to ASMR?. Víte např. kdo to je Keškař? Znáte a víte kdo je Stevard? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.