Co je to?
Definice výrazu ASMR. Co znamená odborný pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Co je ASMR? Význam slova

Co znamená termín ASMR? Vysvětlení pojmu, definice hesla

ASMR je zkratka pojmu autonomní smyslově meridiánová reakce. Jde o hru se zvukem, která vyvolává různé efekty, jako je mravenčení, mrazení, tzv. husí kůže, návaly horka a podobně. Uplatňuje se především v minimalistických videích, hlavně na YouTube a dalších streamových serverech. Ta jsou hodnocena jako relaxační, popřípadě mohou být považována za zvláštní druh audiovizuálního umění.
Zvuky jsou tiché, může jít o šepot, ťukání nehty, listování časopisem, přesypávání potravin, škála je nekonečná. Vše je ve vysoké kvalitě, zvuk může být i prostorový. ASMR videa by měla vzbuzovat příjemné pocity, poskytovat uvolnění, uklidňovat, pomáhat při nespavosti. Využívány jsou zcela neobvyklé prostředky, hledají se zajímavé činnosti, při kterých mohou vznikat příjemné zvuky. Tato videa mají poměrně velkou sledovanost, počet jejich tvůrců a obliba stále stoupají.


Co je to ASMR? Význam slova, termín, Definice výrazu ASMR. Co znamená odborný pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo ASMR je v sekci zkratky

Klíčová slova: význam slova, informace, význam, lexikon, pojem, definice, termín, heslo, význam pojmu, formulace, názvosloví, co znamená, odborný výraz, vysvětlení, slovo, co to je, co je to ASMR?, přesný výraz


Pojem ASMR je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu ASMR můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autonomní senzorická meridiánová reakce (autonomous sensory meridian response, zkráceně ASMR) je pocit brnění, který obvykle začíná na pokožce hlavy a pokračuje po zadní části krku a horní části páteře. Příjemná forma parestézie byla srovnávána se sluchově-hmatovou synestézií.
ASMR je subjektivní zážitek „euforie nízkého stupně“ charakterizovaný „kombinací pozitivních pocitů a výrazným pocitem mravenčení na pokožce“. Je nejčastěji vyvolán specifickými sluchovými nebo vizuálními podněty.
ASMR bývá někdy mylně spojované se sexualitou. V roce 2015 zveřejnila Emma L. Barratt a Nick J. Davis​ studii doplněnou dotazníkem, ve kterém pouze 5 % respondentů uvedlo, že využívá ASMR k sexuální stimulaci.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz ASMR ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem ASMR ve Wikizdrojích

Najít výraz ASMR ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem ASMR na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ASMR ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASMR ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo ASMR například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova ASMR? resp. co znamená slovo ASMR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASMR, odpověď na dotaz co je to ASMR?. Víte např. kdo to je Bedřich Hrozný? Znáte a víte kdo je Val Kilmer? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu ASMR i v jiné kategorii než je sekce zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.