Co je to?
Výraz, termín, definice slova ASMR. Co znamená odborný pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Co je ASMR?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu ASMR

ASMR je zkratka pojmu autonomní smyslově meridiánová reakce. Jde o hru se zvukem, která vyvolává různé efekty, jako je mravenčení, mrazení, tzv. husí kůže, návaly horka a podobně. Uplatňuje se především v minimalistických videích, hlavně na YouTube a dalších streamových serverech. Ta jsou hodnocena jako relaxační, popřípadě mohou být považována za zvláštní druh audiovizuálního umění.
Zvuky jsou tiché, může jít o šepot, ťukání nehty, listování časopisem, přesypávání potravin, škála je nekonečná. Vše je ve vysoké kvalitě, zvuk může být i prostorový. ASMR videa by měla vzbuzovat příjemné pocity, poskytovat uvolnění, uklidňovat, pomáhat při nespavosti. Využívány jsou zcela neobvyklé prostředky, hledají se zajímavé činnosti, při kterých mohou vznikat příjemné zvuky. Tato videa mají poměrně velkou sledovanost, počet jejich tvůrců a obliba stále stoupají.


Co je to ASMR? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova ASMR. Co znamená odborný pojem ASMR z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu ASMR sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem ASMR je v kategorii zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, synonymum, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, definice, lexikon, co je to ASMR?, formulace, informace, vysvětlení, zkratky, termín, heslo, zkratky, co to je, slovník, terminologie


Pojem ASMR je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ASMR? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autonomní senzorická meridiánová reakce (autonomous sensory meridian response, zkráceně ASMR) je pocit brnění, který obvykle začíná na pokožce hlavy a pokračuje po zadní části krku a horní části páteře. Příjemná forma parestézie byla srovnávána se sluchově-hmatovou synestézií.
ASMR je subjektivní zážitek „euforie nízkého stupně“ charakterizovaný „kombinací pozitivních pocitů a výrazným pocitem mravenčení na pokožce“. Je nejčastěji vyvolán specifickými sluchovými nebo vizuálními podněty.
ASMR bývá někdy mylně spojované se sexualitou. V roce 2015 zveřejnila Emma L. Barratt a Nick J. Davis​ studii doplněnou dotazníkem, ve kterém pouze 5 % respondentů uvedlo, že využívá ASMR k sexuální stimulaci.

Pro více informací o heslu ASMR zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ASMR ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem ASMR ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz ASMR ve Wikislovníku

Hledat slovo ASMR ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo ASMR ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo ASMR na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ASMR například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka již bezesporu víte co je to ASMR? resp. jaký je význam pojmu ASMR? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ASMR, odpověď na dotaz co je to ASMR?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Oľga Baričičová? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.