Co je to?
Odborný výraz, definice slova Submisivita. Co znamená pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Co je Submisivita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Submisivita?

Slovo submisivita je převzaté z latiny a znamená podřízenost autoritě, poddajnost v chování. S pojmem submisivita se setkáme zejména v psychologii a ve všem, co nějak souvisí s problematikou mezilidských vztahů. Submisivní člověk snadno ustoupí druhému, podřídí se. Opakem submisivity je dominance.


Co je to Submisivita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Submisivita. Co znamená pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Submisivita s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Submisivita se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný význam, informace, definice, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, heslo, co je to Submisivita?, definice pojmu, popis, přesný výraz, slovo, lexikon, odborné názvosloví, pojem, wiki, význam slova, psychologie


Pojem Submisivita je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Submisivita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Submisivita (z lat. sub-mittere, poddávat se) je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii. Být submisivní znamená být ochotný se podřizovat tomu, kdo je dominantní, poslouchat jeho příkazy, nechávat rozhodnutí na něm a snaha ve všem mu vyhovět.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Submisivita ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Submisivita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Submisivita ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Submisivita ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Submisivita ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Submisivita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Submisivita například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Submisivita? resp. co přesně znamená slovo Submisivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Submisivita, odpověď na dotaz co je to Submisivita?. Víte např. kdo to je Ožrala? Znáte a víte kdo je Kvestor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Submisivita i v jiné kategorii než v psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.