Co je to?
Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Co to je Submisivita? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Submisivita?

Slovo submisivita je převzaté z latiny a znamená podřízenost autoritě, poddajnost v chování. S pojmem submisivita se setkáme zejména v psychologii a ve všem, co nějak souvisí s problematikou mezilidských vztahů. Submisivní člověk snadno ustoupí druhému, podřídí se. Opakem submisivity je dominance.


Co je to Submisivita? Význam slova, termín, Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Submisivita s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Submisivita se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, slovo, termín, význam, odborný výraz, lexikon, definice, význam slova, Psychologie, terminologie, přesný význam, Submisivita, terminus technicus, slovník, synonymum, definice pojmu, pojem, wiki


Pojem Submisivita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Submisivita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Submisivita (z lat. sub-mittere, poddávat se) je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii. Být submisivní znamená být ochotný se podřizovat tomu, kdo je dominantní, poslouchat jeho příkazy, nechávat rozhodnutí na něm a snaha ve všem mu vyhovět.

Pro více informací o heslu Submisivita zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Submisivita ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Submisivita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Submisivita ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Submisivita ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Submisivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Submisivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Submisivita například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Submisivita? resp. co přesně označuje termín Submisivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Submisivita, odpověď na dotaz co je to Submisivita?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Impotent? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.