Co je to?
Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Co to je Submisivita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Submisivita?

Slovo submisivita je převzaté z latiny a znamená podřízenost autoritě, poddajnost v chování. S pojmem submisivita se setkáme zejména v psychologii a ve všem, co nějak souvisí s problematikou mezilidských vztahů. Submisivní člověk snadno ustoupí druhému, podřídí se. Opakem submisivity je dominance.


Co je to Submisivita? Význam slova, termín, Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Submisivita s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Submisivita se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, Psychologie, synonymum, význam slova, heslo, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, co znamená, formulace, termín, přesný výraz, definice, popis, přesný význam, slovník, pojem


Pojem Submisivita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Submisivita? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Submisivita (z lat. sub-mittere, poddávat se) je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii. Být submisivní znamená být ochotný se podřizovat tomu, kdo je dominantní, poslouchat jeho příkazy, nechávat rozhodnutí na něm a snaha ve všem mu vyhovět.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Submisivita ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Submisivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Submisivita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Submisivita ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Submisivita ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Submisivita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Submisivita například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Submisivita? resp. jaký je význam slova Submisivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Submisivita, odpověď na dotaz co je to Submisivita?. Víte např. kdo to je Jan Cemper? Znáte a víte kdo je Hajný? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.