Co je to?
Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Co to je Submisivita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Submisivita

Slovo submisivita je převzaté z latiny a znamená podřízenost autoritě, poddajnost v chování. S pojmem submisivita se setkáme zejména v psychologii a ve všem, co nějak souvisí s problematikou mezilidských vztahů. Submisivní člověk snadno ustoupí druhému, podřídí se. Opakem submisivity je dominance.


Co je to Submisivita? Význam slova, termín, Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Submisivita) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Submisivita patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, slovo, definice pojmu, heslo, terminologie, Submisivita, wiki, význam slova, Psychologie, terminus technicus, popis, význam, význam pojmu, informace, slovník, co znamená, definice, přesný význam


Pojem Submisivita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Submisivita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Submisivita (z lat. sub-mittere, poddávat se) je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii. Být submisivní znamená být ochotný se podřizovat tomu, kdo je dominantní, poslouchat jeho příkazy, nechávat rozhodnutí na něm a snaha ve všem mu vyhovět.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Submisivita ve Wikizdrojích

Najít výraz Submisivita ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Submisivita na Youtube

Vyhledat pojem Submisivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Submisivita ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Submisivita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Submisivita například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Submisivita? resp. jaký je význam pojmu Submisivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Submisivita, odpověď na dotaz co je to Submisivita?. Víte např. kdo to je Mukl? Znáte a víte kdo je Psychotik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Submisivita v jiné sekci než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.