Co je to?
Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Co to je Submisivita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Submisivita?

Slovo submisivita je převzaté z latiny a znamená podřízenost autoritě, poddajnost v chování. S pojmem submisivita se setkáme zejména v psychologii a ve všem, co nějak souvisí s problematikou mezilidských vztahů. Submisivní člověk snadno ustoupí druhému, podřídí se. Opakem submisivity je dominance.


Co je to Submisivita? Význam slova, termín, Definice výrazu Submisivita. Co znamená odborný pojem Submisivita z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Submisivita? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Submisivita je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Submisivita, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, Psychologie, termín, informace, význam slova, synonymum, popis, pojem, co znamená, přesný výraz, definice, heslo, definice pojmu, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Submisivita je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Submisivita?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Submisivita (z lat. sub-mittere, poddávat se) je sklon zaujímat podřízenou pozici v sociální hiearchii. Být submisivní znamená být ochotný se podřizovat tomu, kdo je dominantní, poslouchat jeho příkazy, nechávat rozhodnutí na něm a snaha ve všem mu vyhovět.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Submisivita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Submisivita ve Wikizdrojích

Hledat slovo Submisivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Submisivita na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Submisivita ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Submisivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Submisivita například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Submisivita? resp. co znamená výraz Submisivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Submisivita, odpověď na dotaz co je to Submisivita?. Víte např. kdo to je Risk manager? Znáte a víte kdo je Impotent? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.