Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Starověk. Co znamená pojem Starověk z kategorie Různé?

Co to je Starověk? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Starověk

Starověk je historické období vymezené koncem pravěku (4. tisíciletí př.n.l.) a začátkem středověku (6- až 7. století). Pro starověk je typický vznik prvních civilizací, staroorientálních států především v Asii, Středomoří a na Středním východě.
Do starověku patří i antické období, starověké Řecko a Řím. Konec starověku se datuje do rozpadu římské říše a zániku západořímské říše.

Co je to Starověk? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Starověk. Co znamená pojem Starověk z kategorie Různé?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Starověk s jinými lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Starověk patří do kategorie různé

Klíčová slova: co je to Starověk?, pojem, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, Starověk, popis, terminologie, význam pojmu, wiki, termín, informace, odborný výraz, co znamená, formulace, přesný význam, lexikon, slovník


Pojem Starověk je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Starověk?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Termín starověk označuje v dějepisectví historické období vzniku a rozvoje prvních civilizací na Středním východě, v oblasti Středomoří a v jižní a východní Asii. Časově lze tuto epochu ohraničit koncem pravěku okolo poloviny 4. tisíciletí př. n. l. a počátkem středověku v 6. až 7. století. Naproti tomu pojem antika se vztahuje výlučně na řecko-římskou etapu starověku. Rozsáhlejší pojem starověk zahrnuje tedy rovněž toto období dějin lidstva.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Starověk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Starověk ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Starověk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Starověk ve Wikizdrojích

Hledat pojem Starověk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Starověk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Starověk například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Starověk? resp. co se skrývá pod slovem Starověk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starověk, odpověď na dotaz co je to Starověk?. Víte např. kdo to je Arthur Schopenhauer? Znáte a víte kdo je Leon Draisaitl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než různé). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.