Co je to?
Definice výrazu Vykoupení. Co znamená odborný pojem Vykoupení z kategorie Náboženství?

Co to je Vykoupení? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vykoupení?

Vykoupení je specifickým křesťanským pojmem. Má poněkud širší význam než slovo spása. Vychází z tvrzení, že všichni lidé jsou zatíženi prvotním hříchem i hříchy vlastními. Ježíšova smrt na kříži byla vykoupením z dědičného hříchu a věřící tak získali svobodu.
Vykoupení je tedy darem, člověk sám se o něj nezasloužil. Západní novodobé křesťanství má užší pojetí, kdy vykoupení je odpuštěním hříchů a příslibem vzkříšení a posmrtného života.


Co je to Vykoupení? Význam slova, termín, Definice výrazu Vykoupení. Co znamená odborný pojem Vykoupení z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Vykoupení) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vykoupení patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: termín, Vykoupení, přesný výraz, co to je, význam slova, odborný výraz, formulace, terminus technicus, Náboženství, informace, popis, význam, wiki, co znamená, definice, synonymum, slovník, názvosloví


Pojem Vykoupení je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Vykoupení dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vykoupení je specificky křesťanské označení pro širší pojem spásy. V křesťanské teologii se oba pojmy významem kryjí, každý ale představuje jiné hledisko a užívá jinou metaforu: zatímco spása je odvozena od slova pro záchranu a vyskytuje se v řadě náboženství, vykoupení přirovnává spásu k vysvobození otroka nějakým výkupným.

Další zdroje informací o slovu Vykoupení

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vykoupení ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vykoupení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Vykoupení na Google.cz

Hledat termín Vykoupení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Vykoupení ve Wikislovníku

Hledat výraz Vykoupení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vykoupení například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vykoupení? resp. co to je Vykoupení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vykoupení, odpověď na dotaz co je to Vykoupení?. Víte např. kdo to je Linus Pauling? Znáte a víte kdo je Jiří Zmožek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vykoupení v jiné sekci než Náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.