Co je to?
Výraz, termín, definice slova Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co je to Defragmentace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Defragmentace

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.


Co je to Defragmentace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Defragmentace s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Defragmentace se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: synonymum, počítače, terminologie, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, definice, význam pojmu, popis, význam, Defragmentace, počítače, termín, názvosloví


Pojem Defragmentace je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Defragmentace píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Defragmentace je proces zpětného skládání celku z dílčích částí – fragmentů. Jako taková se vyskytuje v různých sférách života, v archeologii, v umění, v technice, v kriminalistice i v běžném občanském životě. Nejčastěji se však tento pojem používá ve výpočetní technice, kdy se pomocí defragmentace snažíme zamezit externí fragmentaci počítačových dat.

Další zdroje informací o slovu Defragmentace

Zkusit najít výraz Defragmentace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Defragmentace na Youtube

Vyhledat slovo Defragmentace ve Wikislovníku

Najít termín Defragmentace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Defragmentace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Defragmentace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Defragmentace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Defragmentace? resp. jaká je definice termínu Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Scénárista? Znáte a víte kdo je Legionář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.