Co je to?
Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co to je Defragmentace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Defragmentace

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.


Co je to Defragmentace? Význam slova, termín, Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Defragmentace? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Defragmentace se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: synonymum, slovník, odborný výraz, termín, co znamená, Defragmentace, heslo, Počítače, terminologie, definice, co to je, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, Počítače, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Defragmentace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Defragmentace

Zkusit najít pojem Defragmentace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Defragmentace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Defragmentace ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Defragmentace ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Defragmentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Defragmentace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Defragmentace například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Defragmentace? resp. co se skrývá pod slovem Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Alexandra Mynářová? Znáte a víte kdo je Švagrová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.