Co je to?
Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co to je Defragmentace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Defragmentace?

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.


Co je to Defragmentace? Význam slova, termín, Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Defragmentace s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Defragmentace se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: význam slova, význam, slovo, význam pojmu, přesný význam, Počítače, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, co znamená, odborný výraz, termín, slovník, synonymum, informace, vysvětlení, lexikon, Defragmentace


Pojem Defragmentace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Defragmentace na Youtube

Najít heslo Defragmentace na Google.cz

Hledat výraz Defragmentace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Defragmentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Defragmentace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Defragmentace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Defragmentace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Defragmentace? resp. co se skrývá pod slovem Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Petr Gazdík? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Defragmentace i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.