Co je to?
Výraz, termín, definice slova Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co je to Defragmentace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Defragmentace?

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.


Co je to Defragmentace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Defragmentace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Defragmentace je v kategorii počítače

Klíčová slova: Defragmentace, význam, wiki, formulace, termín, odborné názvosloví, slovník, definice, přesný výraz, popis, heslo, terminus technicus, co je to Defragmentace?, význam pojmu, počítače, informace, definice pojmu, co to je


Pojem Defragmentace je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Defragmentace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Defragmentace je proces zpětného skládání celku z dílčích částí – fragmentů. Jako taková se vyskytuje v různých sférách života, v archeologii, v umění, v technice, v kriminalistice i v běžném občanském životě. Nejčastěji se však tento pojem používá ve výpočetní technice, kdy se pomocí defragmentace snažíme zamezit externí fragmentaci počítačových dat.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Defragmentace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Defragmentace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Defragmentace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Defragmentace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Defragmentace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Defragmentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Defragmentace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Defragmentace? resp. jaký je význam slova Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Defragmentace v jiné sekci než počítače. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.