Co je to?
Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Co to je Defragmentace? Význam slova

Co znamená termín Defragmentace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Defragmentace v obecné rovně znamená opětovné skládání zlomků - fragmentů do jednoho celku. S tím se často setkáme v archeologii, kde je potřeba složit k sobě střepy z rozbité nádoby; v restaurátorství při opravě poškozených uměleckých předmětů; případně v kriminalistice.
Nejčastěji se ovšem pojem defragmentace užívá v souvislosti s počítači. Jedná se o proces scelování rozkouskovaných částí dat, která lze pomocí specializovaného software spojit do jednoho souvislého úseku na disku, odstranit zbytečné "mezery". Čtení defragmentovaných dat je většinou rychlejší než fragmentovaných.


Co je to Defragmentace? Význam slova, termín, Definice výrazu Defragmentace. Co znamená odborný pojem Defragmentace z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Defragmentace sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Defragmentace patří do sekce Počítače

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, význam, slovo, pojem, co je to Defragmentace?, wiki, definice pojmu, informace, Počítače, synonymum, formulace, definice, heslo, vysvětlení, terminologie, přesný význam, termín


Pojem Defragmentace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Defragmentace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Defragmentace ve Wikipedii

Vyhledat slovo Defragmentace ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Defragmentace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Defragmentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Defragmentace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Defragmentace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Defragmentace? resp. co je to Defragmentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Defragmentace, odpověď na dotaz co je to Defragmentace?. Víte např. kdo to je Fanatik? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Defragmentace v jiné sekci než Počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.