Co je to?
Výraz, termín, definice slova Capín. Co znamená odborný pojem Capín z kategorie Nástroje?

Co je to Capín? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Capín

Capín je pojmenování ručního nástroje, který je typický pro pracovníky se dřevem v lese. Lesní dělníci s jeho pomocí manipulují především s objemnou kulatinou. Capín se využívá hlavně při vykládání a nakládání. Má podobný tvar jako motyka nebo páčidlo.
Násada bývá stejná jako u krumpáče, na ní je pak nasazená část z kovu. Ta je poměrně mohutná, má záklon cca 45 stupňů a na konci je malý zahnutý hrot.


Co je to Capín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Capín. Co znamená odborný pojem Capín z kategorie Nástroje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Capín? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Capín je v kategorii nástroje

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, heslo, wiki, synonymum, definice, popis, co to je, co znamená, lexikon, nástroje, vysvětlení, terminus technicus, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, význam slova


Pojem Capín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Capín? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Capín je nástroj, používaný lesními dělníky k manipulaci s velkou kulatinou, zvláště k její nakládce a vykládce.
Podobá se trochu motyce ale slouží především jako páčidlo. Násada je stejná jako u krumpáče a mohutná kovová část, skloněná v úhlu zdruba 45° je zakončena malým zahnutým hrotem.

Jiné zdroje informací o pojmu Capín

Zkusit najít termín Capín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Capín na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Capín ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Capín na Youtube

Najít termín Capín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Capín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Capín například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Capín? resp. co přesně znamená slovo Capín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Capín, odpověď na dotaz co je to Capín?. Víte např. kdo to je Akihito? Znáte a víte kdo je Lesba? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.