Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Capín. Co znamená pojem Capín z kategorie Nástroje?

Co to je Capín? Význam slova

Co znamená termín Capín? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Capín je pojmenování ručního nástroje, který je typický pro pracovníky se dřevem v lese. Lesní dělníci s jeho pomocí manipulují především s objemnou kulatinou. Capín se využívá hlavně při vykládání a nakládání. Má podobný tvar jako motyka nebo páčidlo.
Násada bývá stejná jako u krumpáče, na ní je pak nasazená část z kovu. Ta je poměrně mohutná, má záklon cca 45 stupňů a na konci je malý zahnutý hrot.


Co je to Capín? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Capín. Co znamená pojem Capín z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Capín je v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam slova, lexikon, slovo, synonymum, co znamená, vysvětlení, význam, formulace, wiki, terminologie, definice, heslo, význam pojmu, názvosloví, slovník, termín, co to je, popis


Pojem Capín je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Capín? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Capín je nástroj, používaný lesními dělníky k manipulaci s velkou kulatinou, zvláště k její nakládce a vykládce.
Podobá se trochu motyce ale slouží především jako páčidlo. Násada je stejná jako u krumpáče a mohutná kovová část, skloněná v úhlu zdruba 45° je zakončena malým zahnutým hrotem.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Capín na Youtube

Hledat výraz Capín na Google.cz

Hledat slovo Capín ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Capín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Capín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Capín ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Capín například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Capín? resp. co přesně označuje termín Capín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Capín, odpověď na dotaz co je to Capín?. Víte např. kdo to je Student? Znáte a víte kdo je Michal David? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.