Co je to?
Výraz, termín, definice slova Capín. Co znamená odborný pojem Capín z kategorie Nástroje?

Co je to Capín? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Capín?

Capín je pojmenování ručního nástroje, který je typický pro pracovníky se dřevem v lese. Lesní dělníci s jeho pomocí manipulují především s objemnou kulatinou. Capín se využívá hlavně při vykládání a nakládání. Má podobný tvar jako motyka nebo páčidlo.
Násada bývá stejná jako u krumpáče, na ní je pak nasazená část z kovu. Ta je poměrně mohutná, má záklon cca 45 stupňů a na konci je malý zahnutý hrot.


Co je to Capín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Capín. Co znamená odborný pojem Capín z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Capín) můžete sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Capín patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: slovo, formulace, wiki, význam slova, pojem, popis, heslo, informace, odborné názvosloví, co je to Capín?, definice pojmu, nástroje, termín, význam pojmu, co to je, synonymum, terminus technicus, slovník


Pojem Capín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Capín? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Capín je nástroj, používaný lesními dělníky k manipulaci s velkou kulatinou, zvláště k její nakládce a vykládce.
Podobá se trochu motyce ale slouží především jako páčidlo. Násada je stejná jako u krumpáče a mohutná kovová část, skloněná v úhlu zdruba 45° je zakončena malým zahnutým hrotem.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Capín na Google.cz

Hledat videa s názvem Capín na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Capín ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Capín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Capín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Capín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Capín například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Capín? resp. co přesně označuje termín Capín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Capín, odpověď na dotaz co je to Capín?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Jan Bartošek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.