Co je to?
Definice odborného termínu, slova Capín. Co znamená pojem Capín z kategorie Nástroje?

Co je Capín? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Capín

Capín je pojmenování ručního nástroje, který je typický pro pracovníky se dřevem v lese. Lesní dělníci s jeho pomocí manipulují především s objemnou kulatinou. Capín se využívá hlavně při vykládání a nakládání. Má podobný tvar jako motyka nebo páčidlo.
Násada bývá stejná jako u krumpáče, na ní je pak nasazená část z kovu. Ta je poměrně mohutná, má záklon cca 45 stupňů a na konci je malý zahnutý hrot.


Co je to Capín? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Capín. Co znamená pojem Capín z kategorie Nástroje?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Capín? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Capín patří do sekce nástroje

Klíčová slova: co je to Capín?, terminus technicus, lexikon, odborný výraz, názvosloví, význam slova, co znamená, význam, co to je, odborné názvosloví, Capín, přesný význam, přesný výraz, slovo, informace, formulace, pojem, význam pojmu


Pojem Capín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Capín dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Capín je nástroj, používaný lesními dělníky k manipulaci s velkou kulatinou, zvláště k její nakládce a vykládce.
Podobá se trochu motyce ale slouží především jako páčidlo. Násada je stejná jako u krumpáče a mohutná kovová část, skloněná v úhlu zdruba 45° je zakončena malým zahnutým hrotem.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Capín na Google obrázcích

Hledat výraz Capín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Capín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Capín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Capín ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Capín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Capín například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Capín? resp. jaký je přesný význam slova Capín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Capín, odpověď na dotaz co je to Capín?. Víte např. kdo to je George R. R. Martin? Znáte a víte kdo je Bacilonosič? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Capín i v jiné části webu než je kategorie nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.