Co je to?
Výraz, termín, definice slova Capín. Co znamená odborný pojem Capín z kategorie Nástroje?

Co je to Capín? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Capín?

Capín je pojmenování ručního nástroje, který je typický pro pracovníky se dřevem v lese. Lesní dělníci s jeho pomocí manipulují především s objemnou kulatinou. Capín se využívá hlavně při vykládání a nakládání. Má podobný tvar jako motyka nebo páčidlo.
Násada bývá stejná jako u krumpáče, na ní je pak nasazená část z kovu. Ta je poměrně mohutná, má záklon cca 45 stupňů a na konci je malý zahnutý hrot.


Co je to Capín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Capín. Co znamená odborný pojem Capín z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Capín s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Capín patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: význam slova, nástroje, definice pojmu, informace, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, wiki, synonymum, význam pojmu, nástroje, co to je, význam, slovník, heslo


Pojem Capín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Capín?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Capín je nástroj, používaný lesními dělníky k manipulaci s velkou kulatinou, zvláště k její nakládce a vykládce.
Podobá se trochu motyce ale slouží především jako páčidlo. Násada je stejná jako u krumpáče a mohutná kovová část, skloněná v úhlu zdruba 45° je zakončena malým zahnutým hrotem.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Capín na Google.cz

Hledat videa s názvem Capín na Youtube

Vyhledat slovo Capín ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Capín ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Capín ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Capín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Capín například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Capín? resp. co je to Capín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Capín, odpověď na dotaz co je to Capín?. Víte např. kdo to je Speditér? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Capín v jiné sekci než nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.