Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rašple. Co znamená odborný pojem Rašple z kategorie Nástroje?

Co je Rašple? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rašple

Rašple je druh většího hrubého ručního pilníku, který používají především truhláři. Tento nástroj se označuje také jako struhák. Jedná se o ruční nástroj, sloužící hlavně k hrubému opracování dřeva. Materiálem, ze kterého se rašple vyrábí, je ocel. Délka nástroje se pohybuje od 30 do 50 cm. Má pracovní plochu opatřenou hroty o výšce cca půl cm. Hroty jsou velice ostré. Rašple je na profilu většinou půlkruhová, kruhová nebo obdélníková.
Cílem využití rašple a pak také pilníku je dosáhnout definitivního tvaru produktu a doopracování zaoblených nebo zakřivených hran. Při práci s rašplí se zařezávají zuby do materiálu a odebírají z něj části, piliny. Odstraňují se větší vrstvy materiálu, po použití jsou vidět rýhy po zubech rašple. Při pilování je vhodné upnout opracovávaný výrobek tak, aby se nepohyboval. Rašpli je nutno držet oběma rukama. Jedna ruka drží rukojeť nástroje, druhá tlačí na špičku. Tím je zajištěna vodorovnost pohybu.


Co je to Rašple? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rašple. Co znamená odborný pojem Rašple z kategorie Nástroje?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Rašple sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Rašple je v kategorii nástroje

Klíčová slova: informace, význam, význam slova, vysvětlení, definice pojmu, co to je, Rašple, heslo, definice, formulace, wiki, slovník, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, termín, nástroje, nástroje


Pojem Rašple je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rašple můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rašple, neboli česky správněji struhák, je často velký ruční truhlářský pilník. Používá se k hrubšímu opracovávání dřeva. Je vyrobena z oceli, dlouhá 30-50 cm a na pracovní ploše má přibližně 0,5 mm vysoké ostré hroty. Může mít obdélníkový, kruhový nebo půlkruhový profil.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Rašple ve Wikislovníku

Hledat termín Rašple na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rašple ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Rašple ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Rašple ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rašple ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašple například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rašple? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rašple? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašple, odpověď na dotaz co je to Rašple?. Víte např. kdo to je Jana Uriel Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Bigoš? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Rašple i v jiné kategorii než je sekce nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.