Co je to?
Odborný výraz, definice slova CHOPN. Co znamená slovo CHOPN z kategorie Nemoce?

Co je CHOPN? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova CHOPN

CHOPN je zkratka pro chronickou obstrukční nemoc plic. Jde o to, že v plicích vznikne překážka (obstrukce), která brání dýchání. Vznik onemocnění je častější u kuřáků a lidí pracujících v prašném prostředí (např.brusiči). Mezi výrazné projevy patří chronická bronchitida (kašel), vykašlávání hlenu a dušno.


Co je to CHOPN? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova CHOPN. Co znamená slovo CHOPN z kategorie Nemoce?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (CHOPN) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz CHOPN patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: co to je, slovník, definice, heslo, definice pojmu, nemoce, význam slova, pojem, terminologie, CHOPN, význam pojmu, termín, přesný výraz, lexikon, synonymum, popis, odborný výraz, přesný význam


Pojem CHOPN je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín CHOPN? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je systémové zánětlivé onemocnění, které postihuje hlavně dýchací soustavu. CHOPN je v současné době léčitelná, ale není vyléčitelná. V ČR je postiženo asi 8 % populace, především muži, ale výskyt u žen stoupá (kuřáctví), úmrtnost v důsledku tohoto onemocnění je asi 2000 pacientů ročně. Příčinou úmrtí je kardiovaskulární nemoci nebo bronchogenní karcinom (u stádia I a II), respirační selhání (stádium III a IV.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CHOPN ve Wikimedia Commons

Najít slovo CHOPN ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo CHOPN ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo CHOPN ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo CHOPN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem CHOPN na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo CHOPN například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu CHOPN? resp. co znamená slovo CHOPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHOPN, odpověď na dotaz co je to CHOPN?. Víte např. kdo to je Miroslav Toman? Znáte a víte kdo je Izák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.