Co je to?
Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Co to je CHOPN? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu CHOPN?

CHOPN je zkratka pro chronickou obstrukční nemoc plic. Jde o to, že v plicích vznikne překážka (obstrukce), která brání dýchání. Vznik onemocnění je častější u kuřáků a lidí pracujících v prašném prostředí (např.brusiči). Mezi výrazné projevy patří chronická bronchitida (kašel), vykašlávání hlenu a dušno.


Co je to CHOPN? Význam slova, termín, Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text CHOPN s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem CHOPN se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: formulace, popis, co je to CHOPN?, wiki, heslo, terminus technicus, pojem, význam, slovo, slovník, definice, přesný význam, CHOPN, co to je, názvosloví, lexikon, definice pojmu, Nemoce


Pojem CHOPN je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CHOPN? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je systémové zánětlivé onemocnění, které postihuje hlavně dýchací soustavu. CHOPN je v současné době léčitelná, ale není vyléčitelná. V ČR je postiženo asi 8 % populace, především muži, ale výskyt u žen stoupá (kuřáctví), úmrtnost v důsledku tohoto onemocnění je asi 2000 pacientů ročně. Příčinou úmrtí je kardiovaskulární nemoci nebo bronchogenní karcinom (u stádia I a II), respirační selhání (stádium III a IV.

Pro více informací o heslu CHOPN zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín CHOPN na Google.cz

Hledat videa s názvem CHOPN na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CHOPN ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín CHOPN ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz CHOPN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz CHOPN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo CHOPN například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to CHOPN? resp. co označuje slovo CHOPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHOPN, odpověď na dotaz co je to CHOPN?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.