Co je to?
Výraz, termín, definice slova CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Co je CHOPN?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu CHOPN?

CHOPN je zkratka pro chronickou obstrukční nemoc plic. Jde o to, že v plicích vznikne překážka (obstrukce), která brání dýchání. Vznik onemocnění je častější u kuřáků a lidí pracujících v prašném prostředí (např.brusiči). Mezi výrazné projevy patří chronická bronchitida (kašel), vykašlávání hlenu a dušno.


Co je to CHOPN? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova CHOPN můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín CHOPN je v kategorii nemoce

Klíčová slova: formulace, lexikon, CHOPN, slovo, wiki, vysvětlení, informace, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, popis, nemoce, heslo, přesný výraz, nemoce, definice pojmu, význam, odborný výraz


Pojem CHOPN je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín CHOPN? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je systémové zánětlivé onemocnění, které postihuje hlavně dýchací soustavu. CHOPN je v současné době léčitelná, ale není vyléčitelná. V ČR je postiženo asi 8 % populace, především muži, ale výskyt u žen stoupá (kuřáctví), úmrtnost v důsledku tohoto onemocnění je asi 2000 pacientů ročně. Příčinou úmrtí je kardiovaskulární nemoci nebo bronchogenní karcinom (u stádia I a II), respirační selhání (stádium III a IV.

Zkuste zjistit více informací o slovu CHOPN v následujících zdrojích

Najít pojem CHOPN ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo CHOPN ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem CHOPN na Youtube

Zkusit najít termín CHOPN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín CHOPN ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem CHOPN ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo CHOPN například v Google obrázcích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená CHOPN? resp. co označuje slovo CHOPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHOPN, odpověď na dotaz co je to CHOPN?. Víte např. kdo to je Ovocnář? Znáte a víte kdo je Izák? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.