Co je to?
Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Co to je CHOPN? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu CHOPN?

CHOPN je zkratka pro chronickou obstrukční nemoc plic. Jde o to, že v plicích vznikne překážka (obstrukce), která brání dýchání. Vznik onemocnění je častější u kuřáků a lidí pracujících v prašném prostředí (např.brusiči). Mezi výrazné projevy patří chronická bronchitida (kašel), vykašlávání hlenu a dušno.


Co je to CHOPN? Význam slova, termín, Definice výrazu CHOPN. Co znamená odborný pojem CHOPN z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu CHOPN? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo CHOPN patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: slovník, co to je, Nemoce, wiki, význam slova, synonymum, pojem, co znamená, informace, co je to CHOPN?, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, definice


Pojem CHOPN je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu CHOPN můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) je systémové zánětlivé onemocnění, které postihuje hlavně dýchací soustavu. CHOPN je v současné době léčitelná, ale není vyléčitelná. V ČR je postiženo asi 8 % populace, především muži, ale výskyt u žen stoupá (kuřáctví), úmrtnost v důsledku tohoto onemocnění je asi 2000 pacientů ročně. Příčinou úmrtí je kardiovaskulární nemoci nebo bronchogenní karcinom (u stádia I a II), respirační selhání (stádium III a IV.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CHOPN ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo CHOPN ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín CHOPN ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz CHOPN ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo CHOPN ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem CHOPN na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo CHOPN například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je CHOPN? resp. jaký je význam slova CHOPN? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CHOPN, odpověď na dotaz co je to CHOPN?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.