Co je to?
Odborný výraz, definice slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Co je to Spravedlnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Spravedlnost

Spravedlnost je pojmem z oblasti lidských vztahů. Je základním prvkem v uspořádání mezilidských vztahů a společnosti. Spravedlnost je i velice důležitým právním pojmem.
Promítá se i do dalších druhů vztahů, je rozhodující i v osobní, právní a pracovní oblasti. Nelze ji přesně definovat, ale existují zásady pro spravedlnost typické – rovnost v zacházení i před zákonem pro všechny, systém trestů a odměn, spravedlivé rozdělování a rovnost při procesech.


Co je to Spravedlnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Spravedlnost můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Spravedlnost je v sekci právo

Klíčová slova: co je to Spravedlnost?, přesný význam, odborné názvosloví, terminologie, definice, Spravedlnost, názvosloví, co to je, termín, informace, přesný výraz, právo, význam pojmu, význam slova, wiki, co znamená, právo, vysvětlení


Pojem Spravedlnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spravedlnost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Spravedlnost je jeden ze základních pojmů pro dobré uspořádání lidských vztahů, regulativní idea pro uspořádání společnosti a zejména pro právo. Podle Aristotela je to nejdůležitější z ctností, protože se vztahuje ke druhému a „nazývá se také dobro pro druhé“.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Spravedlnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Spravedlnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Spravedlnost ve Wikislovníku

Hledat výraz Spravedlnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Spravedlnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Spravedlnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spravedlnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Spravedlnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Spravedlnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spravedlnost, odpověď na dotaz co je to Spravedlnost?. Víte např. kdo to je Helena Růžičková? Znáte a víte kdo je Klimatolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.