Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spravedlnost. Co znamená odborný pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Co je to Spravedlnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spravedlnost

Spravedlnost je pojmem z oblasti lidských vztahů. Je základním prvkem v uspořádání mezilidských vztahů a společnosti. Spravedlnost je i velice důležitým právním pojmem.
Promítá se i do dalších druhů vztahů, je rozhodující i v osobní, právní a pracovní oblasti. Nelze ji přesně definovat, ale existují zásady pro spravedlnost typické – rovnost v zacházení i před zákonem pro všechny, systém trestů a odměn, spravedlivé rozdělování a rovnost při procesech.


Co je to Spravedlnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spravedlnost. Co znamená odborný pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Spravedlnost) můžete sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Spravedlnost patří do kategorie právo

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, terminus technicus, definice, co je to Spravedlnost?, význam, Spravedlnost, přesný výraz, přesný význam, slovník, terminologie, formulace, termín, odborný výraz, pojem, popis, odborné názvosloví, právo


Pojem Spravedlnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Spravedlnost?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spravedlnost je jeden ze základních pojmů pro dobré uspořádání lidských vztahů, regulativní idea pro uspořádání společnosti a zejména pro právo. Podle Aristotela je to nejdůležitější z ctností, protože se vztahuje ke druhému a „nazývá se také dobro pro druhé“.

Jiné informační zdroje o pojmu Spravedlnost

Zkusit najít heslo Spravedlnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Spravedlnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Spravedlnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Spravedlnost ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Spravedlnost ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Spravedlnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Spravedlnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Spravedlnost? resp. co znamená výraz Spravedlnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spravedlnost, odpověď na dotaz co je to Spravedlnost?. Víte např. kdo to je Jiří Bartoška? Znáte a víte kdo je Farmakolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.