Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Co je to Spravedlnost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Spravedlnost?

Spravedlnost je pojmem z oblasti lidských vztahů. Je základním prvkem v uspořádání mezilidských vztahů a společnosti. Spravedlnost je i velice důležitým právním pojmem.
Promítá se i do dalších druhů vztahů, je rozhodující i v osobní, právní a pracovní oblasti. Nelze ji přesně definovat, ale existují zásady pro spravedlnost typické – rovnost v zacházení i před zákonem pro všechny, systém trestů a odměn, spravedlivé rozdělování a rovnost při procesech.


Co je to Spravedlnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Spravedlnost můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Spravedlnost je v sekci Právo

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, lexikon, slovník, pojem, význam slova, terminus technicus, terminologie, vysvětlení, wiki, Právo, slovo, formulace, definice pojmu, význam, názvosloví


Pojem Spravedlnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Spravedlnost?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spravedlnost je jeden ze základních pojmů pro dobré uspořádání lidských vztahů, regulativní idea pro uspořádání společnosti a zejména pro právo. Podle Aristotela je to nejdůležitější z ctností, protože se vztahuje ke druhému a „nazývá se také dobro pro druhé“.

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Spravedlnost ve Wikislovníku

Najít termín Spravedlnost na Google.cz

Vyhledat termín Spravedlnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Spravedlnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Spravedlnost ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Spravedlnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spravedlnost například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Spravedlnost? resp. jaká je definice slova Spravedlnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spravedlnost, odpověď na dotaz co je to Spravedlnost?. Víte např. kdo to je Sean Connery? Znáte a víte kdo je Meteorolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.