Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spravedlnost. Co znamená odborný pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Co je Spravedlnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Spravedlnost?

Spravedlnost je pojmem z oblasti lidských vztahů. Je základním prvkem v uspořádání mezilidských vztahů a společnosti. Spravedlnost je i velice důležitým právním pojmem.
Promítá se i do dalších druhů vztahů, je rozhodující i v osobní, právní a pracovní oblasti. Nelze ji přesně definovat, ale existují zásady pro spravedlnost typické – rovnost v zacházení i před zákonem pro všechny, systém trestů a odměn, spravedlivé rozdělování a rovnost při procesech.


Co je to Spravedlnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spravedlnost. Co znamená odborný pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Spravedlnost sdílejte s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Spravedlnost je v kategorii právo

Klíčová slova: terminologie, termín, informace, wiki, právo, význam pojmu, význam, právo, co je to Spravedlnost?, Spravedlnost, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, terminus technicus, slovo, lexikon, přesný význam, heslo


Pojem Spravedlnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spravedlnost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Spravedlnost je jeden ze základních pojmů pro dobré uspořádání lidských vztahů, regulativní idea pro uspořádání společnosti a zejména pro právo. Podle Aristotela je to nejdůležitější z ctností, protože se vztahuje ke druhému a „nazývá se také dobro pro druhé“.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Spravedlnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Spravedlnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spravedlnost ve Wikimedia Commons

Najít pojem Spravedlnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Spravedlnost na Youtube

Hledat frázi Spravedlnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Spravedlnost například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Spravedlnost? resp. jaký je přesný význam slova Spravedlnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spravedlnost, odpověď na dotaz co je to Spravedlnost?. Víte např. kdo to je Internista? Znáte a víte kdo je Balistik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.