Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Co je to Spravedlnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spravedlnost?

Spravedlnost je pojmem z oblasti lidských vztahů. Je základním prvkem v uspořádání mezilidských vztahů a společnosti. Spravedlnost je i velice důležitým právním pojmem.
Promítá se i do dalších druhů vztahů, je rozhodující i v osobní, právní a pracovní oblasti. Nelze ji přesně definovat, ale existují zásady pro spravedlnost typické – rovnost v zacházení i před zákonem pro všechny, systém trestů a odměn, spravedlivé rozdělování a rovnost při procesech.


Co je to Spravedlnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Spravedlnost? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spravedlnost se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: popis, synonymum, definice, význam pojmu, terminus technicus, formulace, informace, Právo, význam slova, heslo, odborný výraz, terminologie, přesný význam, co je to Spravedlnost?, co znamená, názvosloví, význam, pojem


Pojem Spravedlnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Spravedlnost píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spravedlnost je jeden ze základních pojmů pro dobré uspořádání lidských vztahů, regulativní idea pro uspořádání společnosti a zejména pro právo. Podle Aristotela je to nejdůležitější z ctností, protože se vztahuje ke druhému a „nazývá se také dobro pro druhé“.

Jiné informační zdroje o pojmu Spravedlnost

Hledat videa s názvem Spravedlnost na Youtube

Zkusit najít slovo Spravedlnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spravedlnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Spravedlnost ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Spravedlnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Spravedlnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spravedlnost například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Spravedlnost? resp. co znamená slovo Spravedlnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spravedlnost, odpověď na dotaz co je to Spravedlnost?. Víte např. kdo to je Narcis? Znáte a víte kdo je Pedolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.