Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Co je to Spravedlnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Spravedlnost

Spravedlnost je pojmem z oblasti lidských vztahů. Je základním prvkem v uspořádání mezilidských vztahů a společnosti. Spravedlnost je i velice důležitým právním pojmem.
Promítá se i do dalších druhů vztahů, je rozhodující i v osobní, právní a pracovní oblasti. Nelze ji přesně definovat, ale existují zásady pro spravedlnost typické – rovnost v zacházení i před zákonem pro všechny, systém trestů a odměn, spravedlivé rozdělování a rovnost při procesech.


Co je to Spravedlnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spravedlnost. Co znamená pojem Spravedlnost z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Spravedlnost můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spravedlnost je v sekci Právo

Klíčová slova: Právo, Spravedlnost, synonymum, terminus technicus, lexikon, Právo, formulace, informace, definice pojmu, přesný význam, co je to Spravedlnost?, význam pojmu, terminologie, odborný výraz, termín, definice, wiki, slovník


Pojem Spravedlnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Spravedlnost? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Spravedlnost je jeden ze základních pojmů pro dobré uspořádání lidských vztahů, regulativní idea pro uspořádání společnosti a zejména pro právo. Podle Aristotela je to nejdůležitější z ctností, protože se vztahuje ke druhému a „nazývá se také dobro pro druhé“.

Linky na další online zdroje

Najít výraz Spravedlnost ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Spravedlnost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spravedlnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Spravedlnost na Youtube

Zkusit najít pojem Spravedlnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spravedlnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Spravedlnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Spravedlnost? resp. co to je Spravedlnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spravedlnost, odpověď na dotaz co je to Spravedlnost?. Víte např. kdo to je Martin Rota? Znáte a víte kdo je Obchodní asistent? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.