Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Citoslovce. Co znamená pojem Citoslovce z kategorie Český jazyk?

Co to je Citoslovce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Citoslovce?

Citoslovce patří mezi neohebné slovní druhy a jedná se o slova vyjadřující zvuky, pocity, vůli mluvčího. Latinský termín pro citoslovce zní interjekce. Příklady citoslovcí: hej, prásk, cink, uf, brr, nuže, haló, au.


Co je to Citoslovce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Citoslovce. Co znamená pojem Citoslovce z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Citoslovce? Pak se o ní podělte s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Citoslovce patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: informace, význam pojmu, přesný význam, Český jazyk, Citoslovce, pojem, synonymum, termín, popis, slovo, co to je, definice, slovník, názvosloví, vysvětlení, přesný výraz, wiki, terminologie


Pojem Citoslovce je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Citoslovce? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Citoslovce (interjekce) je neohebný slovní druh, který vyjadřuje nálady a pocity, vůli mluvčího, označuje hlasy a zvuky. Obyčejně nemá žádnou gramatickou souvislost se zbytkem věty. Citoslovce mohou sloužit také na vyplnění prázdných částí věty. Od ostatních slov (jestliže se cítí jako samostatné) se oddělují čárkou nebo vykřičníkem. Jen některá, zvláště taková, která označují zvuky, někdy nahrazují slovesný přísudek. Taková citoslovce se čárkami neoddělují. Citoslovcícm jsou sémanticky i syntaktickou funkcí blízké ideofony, slovní druh, který onomatopoicky vyjadřuje zvuk, pohyb či způsob. Vytváří jakýsi „zvukový obraz“. Ve větě mají funkci přísudku nebo častěji příslovečného určení. Na ideofony je bohatá např. japonština, baskičtina či africké jazyky, v indoevropských jazycích jsou vzácné. Z českých slov lze jako ideofony interpretovat např. slova cik cak, halabala apod. Citoslovce se zřejmě vyskytují ve všech jazycích.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Citoslovce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Citoslovce ve Wikislovníku

Hledat slovo Citoslovce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Citoslovce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Citoslovce ve Wikimedia Commons

Najít výraz Citoslovce ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Citoslovce například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Citoslovce? resp. co to je Citoslovce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoslovce, odpověď na dotaz co je to Citoslovce?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Citoslovce v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.